Blockchain News 20.07.2018

Samsung pranon pagesa crypto në 3 shtetet baltike

Samsung thuhet se është pranuar pagesa cryptocurrency në shtetet baltike disa duke përdorur platformën crypto pagesës CopPay. Kompania me bazë në Lituania e bëri njoftimin sot. Konsumatorët në vendet e Estonisë, Letoni, dhe Lituania do të jetë në gjendje për të blerë Samsung smartphones, tableta, laptopë, televizorë, dhe më shumë me cryptocurrency.

Konglomerati shumëkombëshe Koresë së Jugut do të pranuar pagesa crypto në Bitcoin, Litecoin, dhe të tjerët. Përveç të 3 Shtetet balltike, CopPay gjithashtu ka disa tregtarët duke platformën e saj në Portugali. Kompania njoftoi gjithashtu cryptocurrency së shpejti do të bëhet një metodë e pranuar e pagesës në dyqane online Samsung.


Bazuar në Blockchain firmë klasifikimin e kredive ngre $ 8M në financim

A fillimin kërkuar për të ndërtuar një protokoll rezultatin e kreditit në krye të një blockchain ka ngritur $8 milion në fonde farë. PIKAT, themeluar në 2017, tha Ai tërhoqi fonde nga një përzierje e kapitalistëve sipërmarrje tradicionale, si dhe Zhong Xin Cheng Teknologjisë Credit, në mbarë vendin agjencia e parë e Kinës klasifikimin e kredive.

Sarah Zhang, themelues dhe CEO i pikave, tha: “aktualisht, nëse kjo është për bankare apo regjistrimin në një shkëmbim kripto, përdoruesit duhet të përsëritëse ngarkoni profilet e tyre. ndërkohë, Institucionet gjithashtu duhet të përsëritëse të kryer procesin e KYC dorë, e cila është kohë dhe të çon në një ruajtje të madhe të të dhënave në skajet e tyre. Qëllimi përfundimtar është që të japë një profil të kredisë, si e plotë të jetë e mundur një përdorues në mënyrë që ata mund të kenë qasje në produktet financiare që përndryshe mund të mos jenë në dispozicion.”


broker Coinbase kryeministër thuhet onboards $ 20b fond gardh

Coinbase ka nisur një shërbim të ri brokerimi kryesor për fondet gardh & thuhet se ka tërhequr një pa emër $20 miliardë fond gardh: “Firma ka onboarded një $20 miliardë fond gardh përmes biznesit të tij kryeministrit, Po populli i tha, rënie të përcaktojë se cila fond. Ekipi është duke punuar në marrjen e fondeve të tjera gardh të madh mbi platformën e vet tregtare.”

broker Kryeministri lejon fondet gardh për të marrë hua nga Coinbase pas vënë poshtë kolateral, atëherë ata mund të tregtisë në një numër të shkëmbimeve kripto pa vënë poshtë një ekuilibër ose që të merren me çelësat private. Në të ardhmen, Coinbase gjithashtu mund të ofrojnë shërbime të ekzekutimit, ku ata mund të ndihmojnë fondet gardh në gjetjen platformën më të mirë për një tregti.


Malta Stock Exchange Bojëra marrëveshje për ndërtimin e shkëmbimeve simbolike sigurisë

MSX, krahu i sapo nisur FINTECH i Bursës së Maltë, ka nënshkruan disa marrëveshje të reja që synojnë krijimin e sheshe të reja për letrat me vlerë tokenized.

Një marrëveshje është për të ndërtuar një “rregulluara dhe të decentralizuar, bursë globale për listim dhe letrave me vlerë tregtare tokenized së bashku me kripto-aseteve.” zbulimi i ri, një platformë për tokenization letrave me vlerë dhe lëshimin, pretendoi se platforma e re do të jetë “në fund-te-fund platformë lëshimi primare parë për argumentet e sigurisë.” Joseph Portelli, Kryetari i Bursës së Maltë, quhet projekti i një “pionier në financa dixhital” dhe tha “Ne jemi të kënaqur për të mirëpritur Neufund si partneri ynë kryesor në ndërtimin e një shkëmbim blockchain të bazuar se është plotësisht i integruar me tregjet financiare të përcaktuara.”

Në lajme lidhur, këmbimit crypto OKEx ka partneritet edhe me MSX për të nisur një shkëmbim të ri - të quajtur OKMSX - për tregtimin e “klasën institucionale” argumentet e sigurisë. Platforma pritet të nisë nga TM1 të vitit të ardhshëm.


Raporti Kraken Daily Market për 19.07.2018

BTC
$7,461
↑ 2.28%
$64.7M
ETH
$467.8
↓ 1.37%
$40.1M
XLM
$0.3074
↑ 10.4%
$7.05M
XRP
$0.4790
↓ 0.84%
$6.82M
BCH
$819.83
↓ 0.16%
$4.93M
EOS
$8.32
↓ 3.03%
$4.26M
DASH
$258.7
↓ 1.67%
$2.99M
LTC
$87.10
↑ 0.10%
$2.2M
ETJ
$17.46
↑ 1.39%
$2.03M
XMR
$139.75
↑ 0.09%
$1.36M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.25M
KZZ
$202.5
↓ 1.17%
$980,404
REPS
$30.52
↓ 2.12%
$502,277
doxh
$0.0039
↑ 4.24%
$211,605
GNO
$56.7
↑ 4.10%
$72,130
ICN
$0.672
↑ 0.96%
$38,714

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$139M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 20.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *