Blockchain News 19.09.2018

Fidelity CEO lë të kuptohet se në produktet kripto

Investimet Fidelity CEO Abigail Johnson ka zbuluar se kompania është duke punuar në një numër të cryptocurrency dhe blockchain të lidhura me produktet dhe ofertat, me lirimin e tyre të fiksuara paraprakisht për diku para përfundimit të vitit. CEO tha se "Ne kemi marrë disa gjëra në proces, disa gjëra që janë bërë pjesërisht, por edhe lloj në raft për shkak se ajo nuk është me të vërtetë koha e duhur. Ne shpresojmë të kemi disa gjëra për të njoftuar deri në fund të vitit. "

Fidelity ka qenë vazhdimisht një nga disa firmave të mëdha që ka në mënyrë të përsëritur dhe të hapur sinjalizuar interesin e saj në kripto, dhe CEO vazhdoi të specifikojë "Ajo që kemi filluar me u ndërtimin e një listë të gjatë të rasteve të përdorimit për ose Bitcoin, Ethereum, cryptocurrencies tjera, ose teknologji potencialisht vetëm papërpunuara Blockchain. Shumica e tyre kanë qenë të braktiset nga tani, ose të paktën të vënë në raft. Gjërat që në fakt mbijetuan nuk ishin gjërat që unë mendoj domosdoshmërisht ne prisnim. Ne ishim duke u përpjekur për të dëgjuar në treg dhe të parashikojnë se çfarë do të kishte kuptim. "


UK Thesarit: “Kripto-Asetet” nevojë për rregullim

Bitcoin dhe monedha të tjera dixhitale janë një “Situata Wild West” dhe duhet të rregullohen për të mbrojtur investitorët, një komitet i deputetëve ka bërë thirrje. Problemet përfshijnë çmimet e paqëndrueshme, Mbrojtja minimale e konsumatorit dhe rreziqet e thatë dhe të pastrimit të parave, thotë se Komiteti i Thesarit. Komiteti tha se nuk ka pasur cryptocurrencies funksionojnë mirë dhe e preferuar për të thirrur ata “kripto-Asetet”. Ajo kërkoi mbikëqyrës qytetit, Autoriteti i Sjelljes Financiare, për mbikëqyrjen e tyre.

aktualisht, FCA nuk ka fuqi për të rregulluar as emetuesit e këtyre aseteve ose të shkëmbimeve në të cilat ata janë të tregtohen. “investitorët Kripto-aseteve janë duke ofruar shumë pak mbrojtje nga përsëritje e mërzitshme e rreziqeve. domethënë, nuk ka mekanizma formale për dëmshpërblim të konsumit, as kompensim.” tha se Komiteti i Thesarit. Nicky Morgan, i cili kryeson komitetin, tha: “Është i paqëndrueshëm që qeveria dhe rregullatorët të qullos bashku lëshimin paralajmërimet e këputur për investitorët potencial, por mos vepruar. Në një minimum, Rregullorja duhet të adresojnë mbrojtjen e konsumatorit dhe anti-pastrimit të parave.”


Nasdaq është përvetësuar crypto miqësore suedeze FINTECH Cinnober

Nasdaq, shkëmbimi i dytë më i madh në botë aksioneve, njoftoi të premten se ajo është në veprat të fitojnë Cinnober, një ofrues zgjidhje tregtare bazuar në Suedi. Cinnober ka një histori për bullishness drejt asetet dixhitale dhe duke e bërë më të lehtë për institucionet për të investuar në to. Një prej këtyre përpjekjeve është partneriteti me BitGo, një gjigandit për sigurinë institucionale të gradës së kujdestarisë cryptocurrency.

Pikat e fundit Nasdaq së blerjes, edhe pse në mënyrë të tërthortë në këtë rast, shijen e saj për tregtimin cryptocurrency. Cinnober, ndërsa jo një shkëmbim vetvete, është një zgjidhje ofrues tregtimit me sheshe dhe clearinghouses. Për shembull, Platforma BitGo është i përshtatshëm për investitorët e mëdha institucionale në Nasdaq. Siguria dhe kujdestarinë zgjidhje multi-signature me BitGo e ka bërë atë një nga më të popullarizuar në hapësirë. cryptocurrency shërbim Kujdestari Cinnober mund të jetë një prej armëve më të lakmuar të blerjes, si shqetësimet mbi kujdestarinë e kanë bërë shumë investitorë institucionalë në mëdyshje.


Raporti Kraken Daily Market për 18.09.2018

BTC
$6,316
↑ 1.27%
$50.3M
ETH
$206.6
↑ 6.97%
$47.4M
XRP
$0.3139
↑ 17.1%
$13M
EOS
$5.04
↑ 7.23%
$3.3M
BCH
$430.62
↑ 4.51%
$2.2M
XMR
$111.20
↑ 2.38%
$2.11M
Ushdt
$1.00
↓ 0.01%
$1.73M
LTC
$53.97
↑ 3.89%
$1.52M
XLM
$0.2072
↑ 6.18%
$1.3M
ETJ
$10.57
↑ 4.86%
$1.12M
DASH
$185.9
↑ 0.35%
$866,134
KZZ
$112.4
↑ 5.62%
$361,081
doxh
$0.0059
↓ 4.86%
$221,018
mln
$9.64
↓ 5.12%
$199,956
REPS
$12.59
↑ 4.14%
$178,123
GNO
$26.9
↓ 2.08%
$49,261

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$126M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 19.09.2018


 

Bitcoin Cards

 

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *