Blockchain News 19.07.2018

Shpenzimet Blockchain për të goditur pothuajse $ 12B nga 2022

Një raport i ri i publikuar nga Data Corporation International pret shpenzimet për zgjidhje blockchain të rritet çdo vit me një normë të rritjes prej gati 75% nga 2022. titulluar “Worldwide Gjysmëvjetore Blockchain Shpenzimet Guide” analistët në firmën presin shpenzimeve totale për projektet në industrinë e blockchain për të goditur $11.7 miliardë në 2022 vetëm, në krahasim me $1.5 miliardë pritet të shpenzohen në 2018.

Raporti më tej shtoi se “Blockchain software platformë do të jetë kategoria më e madhe e shpenzimeve jashtë kategorisë së shërbimeve dhe një nga kategoritë rritje më të shpejtë të përgjithshëm, së bashku me softuer të sigurisë.” Raporti shpjegon se të dhënat tregojnë një total prej $552 milion është shpenzuar në blockchain nga sektori financiar vetëm në 2018. Sektori i shpërndarjes dhe shërbimet investuar raportuar $334 milion.


trueDigital nis indeksin e çmimeve të tregut Bitcoin-krijues-bazuar

trueDigital Holdings, një zhvillues kryesor i zgjidhjeve institucionale gradës tregtare pasuri dixhital, ka partneritet me 10 ofruesit e likuiditetit duke përfshirë Trading Zanafilla Global, XBTO Group, rreth, DV Chain, Hehmeyer dhe Altonomy për të krijuar krijues tregu i parë në bazë indeksi Bitcoin çmimi me qëllim për të vendosur një standard të ri për tregun dixhital aseteve demonstron fuqinë dhe transparencë në pakicë shkëmbim me bazë Bitcoin composites çmimeve.

Michael Moro e Global Trading Zanafilla tha “Tregu dixhital aseteve është ende i ri, sidomos për institucionet financiare, trueDigital është metodike ndërtuar komponentët e nevojshme të zhvillohet këtë ekosistem dhe të bëjë atë banueshëm për firmat që kërkojnë ekspozimin ndaj aseteve dixhitale. Indekset OTC janë hap tjetër përpara në maturimin e tregut.” Formua në mars 2018, TDH ka për qëllim për të nisur një rregullohet, derivatet ndërmarrje treg për asetet dixhitale.


të gjithë “Big Four” Auditorët në gjyq platformë blockchain për raportimin financiar

Në botë 4 firmat më të mëdha të auditimit - Deloitte, EY, KPMG dhe PwC - janë bashkuar një grup 20 Bankat në Tajvan për gjykim një shërbim Blockchain për auditimit kompanitë publike’ raportet financiare të ndërmjetme. Sipas lajmeve lokale, Platforma e re lëviz firmat publike’ të dhënat e transaksionit në një blockchain, ku bankat të marrin pjesë si VALIDATORS.

Kjo i lejon firmat audituese për të parë transaksionet përmes një zinxhiri traceable dhe ngacmoj-provë e të dhënave në mënyrë të shpërndarë, riorganizimi dhe automating procesin e konfirmimit. Informacione Financial Service Co Tajvanit. pret teknologjia e re për të reduktuar kohën e konfirmimit nga “një gjysmë muaji” në “brenda një dite.” Pas gjykimit, firma pret që të hap shërbimin e auditimit në 1,400 kompanitë publike të listuara në ishull vitit të ardhshëm.


Koreja e Jugut planifikon gjallërim tatimore për startups blockchain

Qeveria e Koresë së Jugut ka njoftuar një plan për rishikimin e rregullave aktuale tatimore për të zgjeruar përfitimet për kompanitë që të përqëndrohet në zhvillimin e teknologjive të sapolindur, përfshirë Blockchain, si pjesë e nxitjes së vendit për rritjen e inovacionit. normat e taksave janë të reduktohen për kompanitë që kanë të bëjnë me një sërë 157 “teknologjitë e reja të rritjes” në 11 zonat.

Qeveria ka thënë detaje të tjera të propozimit do të shpallet më 26 korrik, me ndryshimet pritet të hyjnë në fuqi nga tremujorin e parë të 2019. Në lajme lidhur, Ministria e Shkencës dhe TIK Koresë së Jugut njoftoi kohët e fundit se ka në plan të investojë $9 milion deri në fund të 2019 për të mbështetur programet blockchain pilot në gjashtë zonat e shërbimit publik.


Aksionet katrore goditur të gjitha me kohë të lartë në lajmet e përdoruesve NY lejohet të tregtisë Bitcoin in-app

Aksionet e Square Inc. mbyllur në një të lartë të ri pasi kompania tha se ka marrë licencën e duhur për të lejuar tregtinë Bitcoin në aplikacionin e saj të holla në Nju Jork. Kompania është dhënë një licencë të monedhës virtuale me shtetin e Nju Jorkut të hënën.

Më parë, përdoruesit app Cash në Nju Jork nuk do të mund të blejnë dhe të shesin Bitcoin. Trading Bitcoin është tani në dispozicion në app holla në 48 Shtetet, duke lënë vetëm Gjeorgjinë dhe Hawaii si të vetmet që nuk lejojnë Bitcoin tregtare në app. Aksionet Square janë deri 178% ne te shkuaren 12 muaj, ndërsa S&P 500 ka fituar 14%.


Bitcoin Trust Investment shton ~ $ 10M në investime të reja çdo javë

Investimet grayscale, ofruesi fondi pas Trusti i Investimeve Bitcoin, tha se ajo është gati onboarding $10 milionë në investime të reja çdo javë, dhe pjesa më e madhe e këtij kapitali vjen nga investitorët institucionalë. Firma me bazë në New York, në pronësi nga Grupi monedhën dixhitale, e bëri njoftimin në raportin e saj të sapo-lëshuar Digital Aseteve Investimeve, i cili detajon ecurinë e kompanisë investimit gjatë gjysmës së parë të 2018.

investitorët institucionalë përfaqësojnë ~ 50% të investimeve totale (~ $ 250) në produkte Grayscale. tregtarët e pasur me pakicë dhe fondet e daljes në pension çdo përbëjnë 20% secili si dhe. Përveç Fondit të Investimeve BTC, produkte të tjera Grayscale Fondi përfshijnë Fondin Large Cap Digital, produkt i parë i firmës Indeksi, dhe një fond individual investim për Litecoin.


Blockchain News 19.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *