Blockchain News 19.06.2018

Industria e Japonisë kripto harton rregullat e vetë policisë

Në një përpjekje për të rritur mbrojtjen e konsumatorëve dhe për të përmirësuar transparencën, Industria e Japonisë cryptocurrency ka hartuar rregulla të reja që ndalojnë tregtimit të brendshëm dhe tregtinë e monedhave të reja që nuk mund të gjurmohen lehtë.

Shoqata Exchange Japan Virtual Currency, krijuar në mars, do të votojë për propozimin në një takim të qershorit 27. Ajo kërkon të miratojë rregullat sa më shpejt që është e njohur si një organ vetë-rregullues nga Agjencia e Shërbimeve Financiare, një mbikqyrës financiar.

FSA fillimisht përmbajtur nga imponuar rregulla të rrepta në industrinë e nis të lulëzojë me shpresën e nxitjen e rritjes. Por vjedhja e mbi $500 milion në kryesisht monedha nem nga shkëmbimi cryptocurrency Coincheck në janar rritur nevojën për rregullimin më të fortë.


Patenta Walmart a rrjetës Bitcoin mundësuar elektrik

Gjiganti amerikan pakicë Walmart ka patentuar një rrjet të ri elektrik mundësuar nga Bitcoin që mund të përdoret për menaxhimin më të mirë të konsumit të energjisë.
Aplikimi për patentim është botuar nga Patent SHBA dhe Zyra Trademark më 14 qershor.

MENAXHIMI Një kërkesë në një rrjetit elektrik duke përdorur një të shpërndarë PUBLIKISHT transaksioneve Ledger

abstrakt

Nje metode dhe sistemi për administrimin e një kërkesë mbi një rrjet elektrik është siguruar, duke përfshirë: marrë një sasi të capped totale e cryptocurrency në dispozicion për të blerë njësi të energjisë nga një ofrues të energjisë, shuma e mbuluar e cryptocurrency duke u regjistruar në një librin shpërndarë publikisht transaksionit, ndarjen e një pjesë të cryptocurrency e sasisë totale të mbuluar cryptocurrency që çdo pajisje konsumimit të energjisë, ku pjesa e cryptocurrency caktuar për çdo pajisje konsumimit të energjisë është regjistruar në librin, marrjes, një kërkesë nga një pajisje të konsumit të energjisë e morise se pajisjet e konsumit të energjisë që pajisja matëse të energjisë të blerë një njësi të energjisë, përdorur pjesën e cryptocurrency ndarë në pajisjen e parë të konsumimit të energjisë, hyrë në librin e shpërndarë publikisht transaksion në përgjigje të pranimit të kërkesës nga konsumi e parë të energjisë për të verifikuar se pajisja konsumi i parë i energjisë ka një sasi të mbetur të cryptocurrency.


Zyrtarët e SHBA-Gov duhet të zbulojë pronat crypto

Ata që punojnë për degën ekzekutive të qeverisë amerikane duhet të zbulojnë pronat e tyre cryptocurrency, zyrtarë nga Zyra amerikane e Etikës Qeverisë tha të hënën.

Në këshillues ligjor, Etika Zyrtarët sqaroi se cryptocurrency është “Prona mbajtur ... për investim ose prodhimin e të ardhurave” në vend të një “real” monedhë apo tender ligjor. Si rezultat, OGE tani do të kërkojë punonjësit e degës ekzekutive të raportojnë pronat e monedhave dixhitale, sepse ata “mund të krijojë konflikt interesash për punonjësit që zotërojnë atë.”


Dubai turistik luksoz ofron njësi për shitje nga Bitcoin

Njësitë hotel luksoz në Al Mahra Resort nga Cristal tani mund të blihen me Bitcoin. 4-star luksoze turistik është një nga projektet e para hotelit në Lindjen e Mesme që të jenë në dispozicion përmes cryptocurrency. E vendosur në zemër të Al Marjan Island në Ras Al Khaimah, turistik është duke u zhvilluar në një investim prej $ 95 milion dhe pritet të hapet nga 2020.

Al Mahra Resort nga Cristal është në pronësi nga FAM Holding, një konglomerat biznesi me investime të larmishëm të gjithë U.A.E. Dr. Faisal Ali Mousa Al Naqbi, pronar & Kryetari i FAM Holding, tha se "cryptocurrency ka përmirësuar rrënjësisht transparencën, shpejtësinë dhe sigurinë e transaksioneve pronësore me kontrata të zgjuar, prandaj ajo është terren-thyer me të vërtetë për të bërë atë që ne po bëjmë. "


Blockchain News 19.06.2018

2 komente

  1. This design is wicked! You definitely know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, pothuajse…HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

  2. I am not positive where you’re getting your info, however great topic. I needs to spend some time studying much more or understanding more.
    Thanks for fantastic info I used to be on the lookout for this info for my mission.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *