Blockchain News 19.05.2018

Coincheck kërkon miratimin nga rregullatorët japoneze & planifikon zgjerimin SHBA

Më pak se katër muaj pas humbjes së një të paparë $500 milion e cryptocurrency të hakerëve, këmbimit Japanese cryptocurrency Coincheck është komplot replikë e saj.

Nën udhëheqjen e re pas një shitje zjarr për broker MONEX Inc., Coincheck ka shpenzuar shumë për të përmirësuar sigurinë dhe për të rikthyer besimin në mesin e klientëve të cilët u tërhoqën të paktën $540 milion në prag të hack. Në një intervistë, Monex Kryeshefi Ekzekutiv Oki Matsumoto tha se pret që shkëmbimi për të siguruar një licencë zyrtare në Japoni muajin e ardhshëm. Ai është gjithashtu po planifikon për të sjellë platformën Coincheck-së në Amerikë.

Matsumoto vazhdoi duke thënë "Ne mund të zgjerojë bazën tonë të konsumatorëve në Coincheck.”


Blockchain News 19.05.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *