Blockchain News 18.07.2018

3 Firmat Bitcoin minierave vlerësuar në mbi $ 1B

tre Bitcoin minierash kompanitë janë bashkuar një listë të “unicorns” - kompanitë private me vlerë në mbi $1 miliardë - për herë të parë. Firmat e minierave Bitcoin: Bitman, Canaan Creative dhe Ebang janë në mesin e firmave në listën e 130 unicorns kineze, lista nuk ka paraqitur më parë një firmë plotësisht cryptocurrency fokusuara.

Renditja më e lartë e tre, Bitmain shfaqet në 13 në listën me vlerësimin e $10 miliardë, afërt me kompani të tjera të rëndësishme të tilla si JD Logjistikës. Renditja pason lajmin e fundit që tregojnë se Bitmain ka përfunduar një financim Series B rrumbullakët që mund vlera e firmës rreth $10 miliardë përpara një ofertë publike fillestare të mundshëm (IPO). ndërkohë, Hurun vlerat Kanaanit dhe e Ebang në rreth $3 miliardë dhe $1.5 miliardë, përkatësisht.


Mastercard fotografi patentë për të përshpejtuar pagesat crypto

Mastercard, lojtari i dytë më i madh në botë në 2.2 Sektori trilion dollar pagesat, i është dhënë një patentë amerikane për një proces të ri për të përshpejtuar pagesat cryptocurrency.

Kompania thotë se për cryptocurrencies të bëhet i pranuar gjerësisht nga tregtarët, shitësit, ofruesit e shërbimeve, dhe purveyors e tjera të mallrave dhe shërbimeve, koha e përpunimit duhet të jetë shumë më i shpejtë. Mastercard vazhdoi duke thënë “herë përpunimit, aktualisht rreth dhjetë minuta, duhet të jetë një linjë me atë të transaksioneve të pagesave tradicionale fiat të cilat kanë herë përpunimit të matura në nanoseconds.”


Kapitali i decentralizuar nis kupën e parë të Australisë cryptocurrency

blloku zinxhir & kompani e investimeve decentralizuar Capital njoftoi nisjen e shkop parë të Australisë magazinimit të ftohtë për asetet dixhitale. “shkop i parë i siguruar Australasia së cryptocurrency” u krijua në partneritet me një firmë shkop metaleve të çmuar. Stephen Moss, themelues dhe drejtor i decentralizuar Capital, theksoi nevojën e industrisë për shërbimet e sigurt dhe të besueshëm kujdestarisë kripto: "Kjo është një zgjidhje për fazën e ardhshme të industrisë dhe kjo i jep siguri të vërtetë ... Ju nuk mund të kollitem në rrugën tuaj në të sigurt."

Shërbimi i kujdestarisë i jep përdoruesit e saj qasje të drejtpërdrejtë në fondet e tyre kripto duke përdorur masat e sigurisë, duke përfshirë monitorimin CCTV, mbikqyrjes fizike, identifikimi biometrike, Kodet PIN, sisteme alarmi dhe sistemet e kontrollit të zjarrit. Duke folur në rritje të tregut të kujdestarisë kripto, Drejtori Vault partneritet kujdestari i Janie Simpson tha: “Ne janë gjithnjë duke marrë interes nga klientët në kërkim të zgjidhjeve për të ruajtur cryptocurrency.”


banka e re OMGJ-së internetit do të vendosen pagesa me blockchain

Japanese digital shërbime firmë GMO Internet sapo ka nisur një bankë të re web që ajo thotë se së shpejti do të përdorë Blockchain për të lehtësuar pagesat. The “gjenerata tjeter” Banka tha se është duke punuar me OMGJ internet “për të zhvilluar një sistem të ri shlyerjes shfrytëzuar teknologjinë blockchain… ka një pritshmëri në rritje për përparime për pagesat më të sigurta dhe më të lira dhe shërbimeve financiare.”

Subjekti i ri - i quajtur GMO Aozora Bank Net - ka për qëllim të ofrojë shërbime të reja financiare me anë të integrimit të FINTECH dhe IT, dhe do të levave certifikata të avancuara të sigurisë, zinxhir bllok, inteligjencës artificiale dhe internet e gjërave, sipas dokumentit.


Billionaire Marc Lasry sheh Bitcoin arritur $40,000 si ajo bëhet rrjedhë dhe më e lehtë për të tregtisë

Çmimi i Bitcoin mund të arrijë deri në $40,000 si ajo bëhet më e zakonshme dhe më e lehtë për të tregtisë, investitori miliarder Marc Lasry tha të mërkurën. Lasry tha: “Si ajo merr më shumë në rrjedhë, dhe sa më shumë tregje të përfundojnë duke e lejuar atë për të tregtuar ku është lirisht të tregtueshme, për mua kjo është më e bastit,” duke shtuar se ai e sheh investitorët Bitcoin duke e bërë 5 në 10 herë paratë e tyre në 3 në 5 vjet.

Lasry pret Bitcoin do të ketë dobi më të madh për investitorët nga të gjitha cryptocurrencies, duke thënë “Arsyeja pse unë si Bitcoin është për shkak se kjo është një të gjithë do të vijnë në.”


Raporti Kraken Daily Market për 17.07.2018

BTC
$7,302
↑ 9.65%
$101M
ETH
$499.8
↑ 4.84%
$61.9M
XRP
$0.5075
↑ 7.21%
$9.18M
BCH
$844.95
↑ 5.23%
$8.88M
EOS
$8.74
↑ 8.03%
$6.17M
ETJ
$17.99
↑ 3.51%
$3.11M
XMR
$145.14
↑ 9.55%
$2.66M
LTC
$88.90
↑ 6.77%
$2.51M
XLM
$0.2514
↑ 8.07%
$1.96M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.5M
KZZ
$207.5
↑ 11.1%
$1.45M
DASH
$259.8
↑ 6.45%
$1.38M
REPS
$31.98
↑ 5.09%
$658,282
doxh
$0.0032
↑ 17.6%
$367,758
ICN
$0.680
↑ 3.27%
$82,173
GNO
$54.7
↑ 5.67%
$70,300

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$203M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 18.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *