Blockchain News 18.06.2018

Sheshi merr New York BitLicense

Firma cryptocurrency Square ka siguruar një licencë monedhës virtuale nga Departamenti i Shtetit të Nju Jorkut e Shërbimeve Financiare.

Square nisur plotësisht aftësinë për të blerë dhe shitur Bitcoin në aplikacionin e saj Cash në janar, por deri më tani nuk ka qenë në gjendje të ofrojë funksion në Nju Jork.

Kjo tani ndryshon, si ajo bëhet firmën e nëntë që do të jepet një BitLicense.

“Ne jemi të kënaqur për të tani ofrojnë njujorkezët me mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë Cash app për të blerë dhe shitur Bitcoin ", thotë Sheshi VP, Brian Grassadonia.


Alarmi i urgjencës fillimin Watch Out! fiton app Bitcoin pagesës BitWall

BitWall, firma FINTECH njohur për futjen e konceptit të një Bitcoin paywall Twitter-powered për publikime online, ka qenë e fituar nga Watch! inc.

Kujdes! inc. është duke zhvilluar produktin e saj anije, një app vetë titull që dërgon në kohë reale, informacione kritike për përdoruesit në kohë rreziku.

Sipas Michael Lucas, shefi ekzekutiv në Watch!, marrëveshja mundëson Watch! për të përfshirë një mekanizëm të sofistikuar për pagesë kripto aktivizuar.


pikturë Benjamin Katz shet nëpër galeri online për 150 BTC

Bitcoin është duke bërë rrugën e saj në botën e artit, një pikturë Benjamin Katz shitur vetëm për 150 Bitcoins ($1.25M.)

Piktura u shit nga ATO Gallery, një galeri Online, dhe e gjithë marrëveshja është kryer me anë të aplikacioneve të mesazheve, si Instagram, sinjal, dhe Postmates.

Blerësi ka kontaktuar pronarin e galerisë, pyetur për çmimin e ndiqte Hearts / Northern Lights nga Benjamin Katz. Blerës të ardhshëm bisedoi me dy Katz dhe Eldridge nëpërmjet Apps mediave sociale përpara se të bëjnë një ofertë të 150 Bitcoins, e cila u pranua.


Autoritetet italiane kapin bitcoins nga hacked BitGrail shkëmbimit

BitGrail, shkëmbimi cryptocurrency italiane, njoftoi sot se bitcoins ruajtura në portofolin e firmës janë sekuestruar nga autoritetet italiane.

Konfiskimi ndjek një peticion që ishte paraqitur nga 3,000 viktima të hack BitGrail.

Drejtori i Përgjithshëm i BitGrail, Francesco Firano kishte deklaruar se do të ishte e pamundur që të kthehen fondet e vjedhura.


Blockchain News 18.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *