Blockchain News 17.10.2018

CME: vëllimi mesatar ditor për të ardhmen e Bitcoin rrit 41% në Q3

vëllime mesatare ditore për të ardhmen e Bitcoin tregtare pa një rritje të konsiderueshme në TM3 në krahasim me periudhën e fundit, sipas CME Group. Mesatare hit vëllimi ditor 5,053 Kontratat në Q3, lart 41% nga 3,577 kontratave në Q2. Shifra gjithashtu shënon një 170% rritet nga tremujori i parë e 1,854 kontratat.

CME gjithashtu ofruar të dhëna mbi interesin e hapur, e cila përfaqëson numrin e përgjithshëm të kontratave të pazgjidhura mbajtura nga ato tregtare në treg. Kjo shifër u rrit nga 1,523 Kontratat në Q1 në 2,873 Kontratat në Q3, përfaqëson një rritje nga K2 së 2,405. Gjithashtu, Tim McCourt, Drejtor Menaxhues CME-së dhe kreu globale të produkteve të kapitalit dhe investimeve alternative tha “Jashtë 40% i Bitcoin tregtare ardhmes për CME që është jashtë SHBA, 21% po vijnë nga Azia.”


BitMEX nis klientit software për të konkurruar me Bitcoin Core

Krahu Hulumtimi i platformës cryptocurrency tregtimit BitMEX ka njoftuar se do të nisë vetë klientin e saj Bitcoin software për të konkurruar me zbatimin reference dhe standarde të industrisë Bitcoin Core. Zbuloi këtë javë në një post të gjatë diskutuar meritat e konkurruese klientëve software, BitMEX Research tha se ajo zgjodhi për lirimin e klientit të saj BTC për të ndihmuar të korrigjuar keqkuptimin që burim të hapur software depo Bitcoin Core është i ngarkuar me zhvillimin e cryptocurrency dhe "ka aftësinë unike për të ndryshuar ose për të parandaluar ndryshime në rregullat e konsensusit Bitcoin s."

BitMEX Research argumenton, ajo është përdorues të cilët duhet të jenë ato me të vërtetë në krye të rregullave të protokollit të cryptocurrency-së. klient i ri i grupit, me emrin Research Bitcoin BitMEX, synon të reduktojë varësinë e rrjetit mbi një depo të vetme të madhe të softuerit pa futur rreziqe të reja për të ekosistemit. "Që nga ajo është një pirun software të Bitcoin Core, ajo mbart asnjë nga rreziqet e jo duke qenë bug për bug compatible, si Satoshi ishte i shqetësuar për,"Shkroi autorët. "Klienti BitMEX Research gjithashtu nuk do të ndryshojë rregullat Bitcoin s konsensus, kështu që shqetësimet rreth chainsplits kontestuese nuk zbatohen. prandaj, nëse depo Bitcoin Core merr rrëmbyer ose fshihet, codebase ende mund të përmirësohet duke përdorur depo Bitcoin BitMEX Research. "

Zyrtari CFTC paralajmëron designers zgjuar kontratë mbi kodin parashikuese

coders zgjuar kontratë do të mund të mbahen përgjegjës në qoftë se ata me vetëdije përdorin teknologjinë blockchain për të krijuar funksione që janë të konsiderohen si parashikuese “kontratat ngjarje,” sipas rregullator Amerikane. Brian Quintenz, një komisioner në Komisionin tregtinë e mallrave dhe të ardhmes amerikane, shpjegoi se protokollet blockchain lejojnë “individëve për të krijuar kontratat e tyre të zgjuar parashikuar ngjarjet e ardhshme më gjerësisht… në thelb, këto kontrata do të lejojë që individët të bast në rezultatin e ngjarjeve të ardhshme, si ngjarjet sportive ose zgjedhje, duke përdorur monedhën dixhitale. Nëse parashikimi juaj është e drejtë, kontrata automatikisht ju paguan fitimet,” ai tha.

Quintenz vazhdoi duke shtuar se në ngjarje hipotetike e shkeljeve, ai beson se coders zgjuar kontratës që ndërtojnë funksionalitet të tillë në krye të një rrjeti blockchain potencialisht mund të mbahen përgjegjës dhe të ndiqen penalisht. “Unë mendoj se çështja e përshtatshme është nëse këto zhvilluesve kodi mund të parashikojnë në mënyrë të arsyeshme, në kohën që ata krijuan kodin, se ajo ka gjasa do të përdoret nga personat e SHBA në një mënyrë violative të rregulloreve CFTC,” ai tha. hipotetike, ai tha, kodi do të duhet të jenë të “projektuar posaçërisht për të mundësuar llojin e saktë të aktivitetit të rregulluara nga CFTC, dhe asnjë përpjekje është bërë për të penguar disponueshmërinë e saj për personat amerikane.”


Apple pionier Steve Wozniak ka bashkë-themeluar një firmë blockchain investimeve

Steve Wozniak, sipërmarrësi tech më i njohur si bashkë-themeluesi i Apple, eshte bashkuar EQUI Global, një fond kapitaleve ndërtuar duke përdorur teknologjinë blockchain, si një bashkëthemelues. Wozniak tha se ai do të skaut për kompanitë e teknologjisë për të gjetur "yjet tech" e së ardhmes. Ai gjithashtu tha se ai merr pitches të reja rregullisht; megjithatë, kjo është hera e parë, pas Apple, se ai ka rënë dakord për t'u bashkuar me një kompani.

Fondi i "hapur-përfundoi" EQUI do të përqëndrohet në investitorëve jo-institucionale dhe kompanive të teknologjisë, me vetëm 20% vendosur mënjanë për kompanitë jo-teknologjisë të tilla si pasuri të patundshme dhe collectibles investimeve. Wozniak tha se ai beson se firmat si Equi do të pengojë industrinë VC dhe do të lejojë kompanitë e tjera të ndjekin modelin e ri të bazuar në teknologjinë blockchain.


Raporti Kraken Daily Market për 16.10.2018

BTC
$6,431
↑ 0.59%
$48.4M
Ushdt
$.96
↓ 4.03%
$24.4M
ETH
$204.6
↑ 1.26%
$20.7M
XRP
$0.4538
↑ 4.93%
$9.51M
BCH
$448.78
↑ 0.50%
$2.74M
LTC
$53.08
↓ 0.95%
$1.68M
XMR
$105.08
↑ 0.68%
$1.65M
ETJ
$9.58
↑ 0.84%
$1.02M
EOS
$5.31
↑ 0.38%
$848,011
KZZ
$110.6
↑ 0.63%
$498,158
DASH
$159.9
↑ 0.89%
$437,735
XLM
$0.2215
↑ 3.35%
$267,669
REPS
$12.53
↑ 3.73%
$95,792
mln
$9.90
↑ 7.61%
$59,369
ICN
$0.351
↑ 2.85%
$41,588
doxh
$0.0051
↓ 2.45%
$39,658

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$112M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 17.10.2018


 

Wallet ftohtë

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *