Blockchain News 17.08.2018

Binance & LCX krijuar kripto-fiat platformë të këmbimit në Lihtenshtajn

Lihtenshtajni Cryptoassets Exchange është duke bashkëpunuar me Binance për të nisur një platformë të këmbimit kripto-fiat në Lihtenshtajn. Platforma fillimisht do të ofrojë tregtinë ndërmjet Franga zvicerane dhe euro kundër Bitcoin, duke shtuar më shumë çifte të postoni miratimet rregullatore.

Një ekip me përvojë nga Binance do të vendosë platformën & të jetë përgjegjës për mirëmbajtjen e platformës. Ekipi LCX do jenë të siguruar aktivitetet e kërkuara mbështetëse, duke përfshirë mbështetjen e klientëve, nevojat ligjore, KYC dhe AML. CEO & Themelues i Binance, Changpeng Zhao tha: "Unë besoj Binance LCX do të krijojë një portë të qëndrueshëm dhe të besueshëm fiat-crypto për investitorët profesionale dhe të rregullt njësoj. Shpresoj Binance LCX do të përzënë standarde të reja për përdorshmërisë dhe pajtim për industrinë blockchain. "


Coinbase fotografi patentë për sistemin e sigurt të pagesave Bitcoin

Një Coinbase patent publikuar rishtazi përshkruan një mënyrë për të bërë blerjet Bitcoin më të sigurt për konsumatorët, duke përdorur një portal të pagesës e cila do të lejojë përdoruesit të paguajnë duke përdorur Bitcoin direkt nga portofolin e tyre dixhitale. “Kjo mund të jetë një shqetësim i sigurisë për përdoruesit se çelësat private të adresat e tyre Bitcoin mund të jetë vjedhur nga kuletat e tyre,” patentë deklaroi. “sistemet ekzistuese nuk ofrojnë një zgjidhje për ruajtjen e sigurisë gjatë çelësat private, ndërsa ende lejuar përdoruesit të arka në një faqe tregtar dhe kryerjen e pagesave duke përdorur kuletat e tyre.”

Sistemi krijon një “Ceremonia kryesore” që krijon aksionet kryesore që janë të kombinuara në një çelës kopil operacional - koduar me përdoruesit’ passphrases - që mund të vihen në dispozicion të publikut dhe të fshihen pas përdorimit. Çelësi i operacional Master përdoret për enkriptimin private kyç gjatë arka, si dhe për nënshkrimin e transaksionit kur pagesa është bërë.


Raporti Kraken Daily Market për 16.08.2018

BTC
$6,357
↓ 2.44%
$64.4M
ETH
$287.7
↓ 2.60%
$35.1M
ETJ
$14.66
↑ 18.0%
$9.65M
XRP
$0.2945
↑ 0.89%
$4.84M
BCH
$527.13
↓ 0.09%
$2.82M
EOS
$4.68
↓ 1.89%
$1.53M
Ushdt
$1.00
↓ 0.13%
$1.51M
LTC
$56.14
↓ 1.47%
$1.12M
XLM
$0.2140
↓ 4.32%
$938,021
XMR
$91.23
↓ 0.20%
$773,565
KZZ
$141.2
↑ 0.58%
$401,139
DASH
$152.3
↓ 4.62%
$368,766
REPS
$17.43
↓ 0.80%
$216,267
ICN
$0.438
↓ 5.32%
$116,157
mln
$5.90
↓ 2.80%
$47,764
GNO
$30.7
↓ 3.91%
$24,654

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$124M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 17.08.2018

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *