Blockchain News 17.07.2018

Mesazheve Line gjigant hapet shkëmbimin crypto

Japanese gjigant celular LINE ka nisur zyrtarisht operacionet e shkëmbimit të saj cryptocurrency Singapor me bazë BITBOX me mbështetje për 30 cryptocurrencies përfshirë Bitcoin & Litecoin.

Shkëmbimi kripto-to-kripto do të jetë në dispozicion globalisht për të gjithë përdoruesit - në dispozicion në 15 Gjuhë - me përjashtime të Japonisë dhe Shteteve të Bashkuara, për shkak të pengesave rregullative. Me përpjekjet e re e linjës së në hapësirën cryptocurrency, CEO Takeshi Idezawa deklaruar: "LINE ka ndërtuar reputacionin e saj në ofrimin e një eksperiencë të madhe sociale për përdoruesit tanë, dhe tani ne synojmë për të sjellë atë know-how në botën e argumentet dixhitale me shkëmbim tonë BITBOX. "


Ekipet e IBM me Universitetin e Kolumbias për të nisur qendër kërkimore blockchain

Gjiganti teknologji IBM ka nisur një qendër të re kërkimore përmes një partneritet me Universitetin e Columbias në një lëvizje që synon të nxisë iniciativa blockchain zhvillimit aplikimit dhe të edukimit.

Qendra është e vendosur në kampusin Manhattan të Universitetit Columbia në New York City dhe vullnetit, ndër të tjera, ngroh aplikacione blockchain përmes një kombinimi të ekspertizës akademike dhe teknike, firma tha. Një komitet i dedikuar i përbërë nga dy anëtarë të fakultetit Columbia dhe shkencëtarët kërkimore IBM do të fillojë shqyrtimin e propozimeve për blockchain “zhvillimi i kurrikulës, iniciativat e biznesit dhe programet kërkimore” më vonë këtë vit.


shkëmbimi i parë bankare të mbështetur botë kripto hapet në Japoni

parë shkëmbimi cryptocurrency bankare të mbështetur në botë tani është e hapur për publikun. SBI Holdings tha se shërbimi tani është plotësisht e hapur për përdoruesit e moshës nga 20-70 që banojnë në Japoni. shkëmbimi, VCTRADE quajtur, mbështet palë jen-bazë tregtare për Bitcoin.

Nisja publik i sotëm vjen gati dy vjet pas SBI Holdings parë njoftoi se do të ndërtojë shkëmbimin në tetor 2016, me platformën merr një licencë operimi nga mbikqyrësi financiar të Japonisë, Shërbimet Agjencia Financiare, në fund të vitit të kaluar. Firma ka thënë se ka qenë duke punuar për të rritur nivelin e sigurisë së brendshme për para për të nisur.


rregullatorët amerikanë miratojë blerjet Coinbase duke bërë të mundur atë në listën argumentet e sigurisë

Coinbase, një nga platformat më të njohura cryptocurrency, tha se mori dritën e gjelbër nga SHBA vëzhgues për të ecur përpara me një treshe e blerjeve që do të lejojë që ajo të bëhet një nga vendet e para federale rregulluara për tregtare monedha dixhitale konsiderohet të jetë letrave me vlerë.

Coinbase tashmë është mbikëqyrur nga rregullatorët shtetërorë para, por kjo shënon aprovimin e tyre të parë federale si ata të arrijnë qëllimin e tyre për të vepruar si një federale rregulluar ndërmjetësi-tregtar. Kjo lejon Coinbase për të punuar si këshilltar i regjistruar investimeve, dhe të ofrojë një sistem alternativ tregtare, duke zgjeruar gamën e shërbimeve që mund të ofrojë për klientët, dhe asetet ajo mund të listës në platformën e saj.


Provimi AQF-ja është duke marrë një pjesë të crypto vitin e ardhshëm

Tejet të vështirë Chartered Financial Analyst (CFA) Provimi është gati për të marrë atë shumë më të ashpra. quajtur “provimi më brutal në botën e financave” nga Business Insider, testi tre-pjesë që mbulojnë disa fusha të ndryshme të financave - të gjitha me një fokus të fuqishëm në etikën - është gati duke e shtuar tema në cryptocurrencies dhe blockchain materiale si ekzaminuese në gusht 2019.

Stephen Horan, drejtor për arsimin e përgjithshëm dhe programit mësimor për provimet Instituti CFA mbikqyrin AQF-, tha për këtë çështje: “Ne pamë fushën e kripto avancimin më shpejt se fusha të tjera dhe ne gjithashtu e panë atë si më të qëndrueshme ... Kjo nuk është një trill kalon.”


këmbimit Korean crypto Bithumb sytë Japoni dhe Tajlandë për zgjerim

Koresë së Jugut këmbimit Bithumb ka njoftuar se do të hapë zyra të reja në Japoni dhe Tajlandë. Bithumb tani pret miratimin nga Agjencia e Shërbimeve Financiare japoneze (FSA) dhe Letrave me Vlerë dhe Exchange Commission Thai (SEC).

Bithumb shpjegoi se ajo zgjodhi Tajlandë për shkak se e-commerce dhe industria fin-tech është jashtëzakonisht aktive në vend. Bithumb mund të fillojë veprimtarinë e saj në Tajlandë në tetor 2018. Bithumb është optimist se zbatimi i saj japonez do të pranohet dhe zyra e re do të fillojë shërbimin e saj në Japoni në shkurt 2019.


Raporti Kraken Daily Market për 16.07.2018

BTC
$6,659
↑ 4.61%
$77.5M
ETH
$476.8
↑ 5.62%
$42M
BCH
$802.99
↑ 10.6%
$10.7M
XRP
$0.4734
↑ 5.89%
$4.96M
EOS
$8.09
↑ 9.62%
$4.29M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$3.92M
ETJ
$17.38
↑ 4.01%
$2.66M
LTC
$83.26
↑ 6.06%
$1.79M
XMR
$132.49
↑ 6.47%
$1.39M
XLM
$0.2327
↑ 5.17%
$1.28M
DASH
$244.0
↑ 4.80%
$1.28M
KZZ
$186.8
↑ 6.33%
$925,450
REPS
$30.43
↑ 5.77%
$406,039
doxh
$0.0027
↑ 15.9%
$226,835
ICN
$0.659
↑ 14.7%
$176,299
GNO
$51.7
↑ 0.08%
$75,237

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$154M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 17.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *