Blockchain News 17.05.2018

NYC këmbimit Zanafilla merr BitLicense

Genesis Global Trading ka marrë një BitLicense nga Departamenti i Shërbimeve Financiare shtetin e Nju Jork-së (DSHP), duke e bërë atë vetëm firma e pestë në tre vjet për të marrë licencën e diskutueshëm.

Shkëmbimi caters për vlerë të lartë neto dhe investitorët institucionalë dhe oferta 24/7 tregtare në Bitcoin, Litecoin dhe të tjerët.


Rrjeti Lightning rritet më të fuqishme

Rrjeti Lightning është në rritje. Numri i nyjeve është rritur gjatë tre muajve të fundit, si Ky grafik tregon që krahason shkurt 2018 deri në maj 2018.

Blockchain News 17.05.2018

Ky model tregon numrin e nyjeve të cilat mund të bëhen shënjestër apo komprometuar dhe rezistenca LN për këtë, duke treguar se % i rrjetit që ende do të jetë funksional, treguar rritje decentralizimin e LN.

Konsensusi është rrjeti Lightning është rritur dhe përmirësuar nga shkurti deri në maj.


Sberbank përfundon transaksionin e parë të bonove të Rusisë duke përdorur Blockchain

banka ruse Sberbank dhe telekomin MTS firma kanë kryer atë që ata thonë se është transaksioni i parë komercial i vendit lidhja bëhet duke përdorur Blockchain.

MTS njoftoi të martën se kishte vendosur lidhjet e komerciale të 750 milion rubla ($12.11 milion), me blerësi kryesor qenit Sberbank, duke përdorur një platformë të pronarit blockchain dhënë nga depozituesi Kombëtare për Statusin.

Andrey Kamensky, VP e financave, investimet dhe M&A në MTS, komentoi se transaksioni i suksesshëm Blockchain është kryer përmes “i tërë zinxhiri zgjidhje, nga vendosja e sigurisë dhe pranimit të holla për përmbushjen e të gjitha detyrimeve për investitorin.”


Blockchain News 17.05.2018

3 comments

  1. It’s perfect time to mɑҝe a few plans for the long run and it is time to be happy. I’ve learn this submit and if I could I ԝish to suggeѕt you few fascinating thingѕ or advice.
    Perhaps you can write next articles regarding this article.

    I wish to learn more things about it!

  2. You sure know what you’re talking about. Everyone is going to soon be visiting your site.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *