Blockchain News 16.06.2018

Platforma e re cryptocurrency është i bazuar në likuiditetin, sigurisë dhe besueshmërisë

CER synon të shkëmbimeve cryptocurrency bëj rregullim të imët

Kripto Exchange është renditur zyrtarisht nga hacker ukrainas të hënën, 18 qershor. Shërbimi siguron përdoruesit me qasje në një shumëllojshmëri të metrics për shkëmbime të rëndësishme në kuadër të ekosistemit cryptocurrency. News.Bitcoin.com i është dhënë qasje në versionin beta të platformës, e cila përfshin një pult shënoi për krahasim ndarjen me të likuiditetit dhe të arbitrazhit tabs.

Edhe pse jo të gjitha tiparet janë aktivizuar në versionin beta, funksionet që operojnë duket për të punuar mirë dhe të sigurojë mjete të dobishme për tregtarët duke kërkuar për mundësitë e arbitrazhit ose duke u përpjekur për të përcaktuar kufijtë pagim e platformave të ndryshme. Anton Kaminsky, Drejtor i Zhvillimit të Biznesit i Kripto Exchange Gradat, tha news.Bitcoin.com se qëllimi është “për të zhvilluar një mjet të sofistikuar për renditjen kripto-e këmbimit për të kursyer kohë dhe përpjekje për të gjithë pjesëmarrësit e tregut”.

CER është për Exchange Çfarë CMC është për cryptocurrencies

Ndërsa platformat si Coinmarketcap japin të dhëna specifike në shkëmbimet tilla si vëllime 24-orëshe dhe çifte më të tregtohen, CER ka zgjedhur një qasje të ndryshme. Faqja e internetit, e cila do të jetë falas për të nisur në nisjen, më vonë do të nisë një model abonim, skanimi librin e porosive për çdo shkëmbim në kohë reale për të llogaritur madhësinë e saj. veç, përdoruesit mund të krahasoni çmimet për secilën monedhë në deri në pesë shkëmbimeve, të parë sasi të agreguara për deri në pesë shkëmbimeve, dhe kontrolloni balancat e platformave’ kuletat nxehtë dhe të ftohtë.

Ndërsa shumica e tregtarëve kanë gjasa të jenë të shqetësuar me vlerësimet kibernetike, ekzistenca e mjeteve të tilla mund stimulimin shkëmbimeve për të përmirësuar shërbimin e tyre, duke e ditur se veprimi i tyre çdo është duke u monitoruar. dmitriy Budorin, CEO of Hacken who created the platform, tha: “Cryptocurrency exchanges are the backbone of the whole emerging crypto economy. CER will contribute to its healthier development. We hope that with CER, shkëmbimet do të fillojë të marrë kibernetike e tyre më seriozisht dhe të refuzojë ndonjë praktikat e këqija, ndërsa përdoruesit do të marrin mjete të plotë për marrjen e vendimeve zgjuar ".


Raporti Kraken Daily Market për 15.06.2018

BTC
$6,530
↓ 2.37%
$67.4M
ETH
$495.3
↓ 4.84%
$67.2M
EOS
$10.76
↓ 6.60%
$9.49M
XRP
$0.5414
↓ 4.48%
$6.04M
BCH
$864.93
↓ 3.89%
$4.07M
LTC
$97.77
↓ 4.68%
$2.81M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.18M
ETJ
$13.89
↓ 2.94%
$1.79M
XMR
$131.39
↓ 0.45%
$1.68M
XLM
$0.2380
↓ 1.91%
$717,002
DASH
$261.3
↓ 3.67%
$630,077
KZZ
$197.3
↓ 1.92%
$446,104
REPS
$33.46
↓ 4.86%
$373,095
ICN
$0.714
↓ 1.39%
$88,633
doxh
$0.0029
↓ 4.03%
$57,442
GNO
$54.0
↓ 0.17%
$36,844

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$165M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 16.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *