Blockchain News 16.05.2018

New Blockchain ETF nis në NYSE

Një i ri fond Blockchain shkëmbimi-tregtohen nisur e mërkura në bursën e New York.

ETF (BKC) mban aksionet e 32 kompanitë që punojnë në cryptocurrencies ose themel teknologjia e tyre Blockchain. ETF është drejtuar nga Rex Aksionet dhe menaxhohet në mënyrë aktive nga Brian Kelly, një kontribues CNBC dhe kreu i BKCM, i cili drejton një strategji asetet dixhitale për klientët.

Fondi gjithashtu mban aksionet e katrore dhe chipmaker Advanced Micro Devices.


Ministri francez i Financave thotë se ai është i apasionuar pas CRYPTOS

Ministri i Financave franceze, Bruno Le Maire, është bërë zyrtari më i lartë evropian për troç mbështetje kripto si ai deklaroi hapësira ka e tij "totale dhe të vendosur mbështetje."

Le Maire tha kohët e fundit, sipas një përkthim të përafërt:

"Isha i ri një vit më parë, por tani unë jam i pasionuar. Ajo mori mua një vit. Le të edukuar qytetarët e tu për të bërë Francës vendin e parë për blockchain dhe kripto-aseteve inovacionit në Evropë. "


Coinigy nis në bazë pagese abonim kripto tregtare

Coinigy, një platformë cryptocurrency Trading bazuar në cloud, ka njoftuar nisjen e Coinigy Mobile, një aplikim i abonim-bazë tregtare cryptocurrency mobil për iOS dhe Android, duke siguruar konsumatorët me një platformë të tregtisë me gati 20 shkëmbimet me të dhënat e lidhjes të gjithë më shumë se 40 shkëmbimet.

Ndryshe nga pothuajse të gjitha platformat cryptocurrency tregtare, app Coinigy Mobile tregtimit punon në një model abonim ku përdoruesit janë dhënë qasje në platformën dhe funksioneve të saj për $21.95 në muaj.


pajisjeve të minierave Bitcoin prodhues files Canaan për $ 1B IPO

Canaan Inc., krijues dytë më i madh në botë i pajisjeve të minierave Bitcoin, paraqiti një kërkesë renditur në bursën e Hong Kong, kjo do të jetë kripto më i madh në botë lidhur IPO.

Kanaani synon për të filluar tregtare sa më shpejt që të korrikut, një person me njohuri të çështjes tha, jo duke i kërkuar që të identifikohen për shkak se informacioni është private. Kompania, bazuar në Hangzhou, i shitur 300,000 rigs Bitcoin minierave të vitit të kaluar dhe kishte të ardhura të 1.3 miliardë juan ($205M). Gjatë vitit të kaluar, të ardhurat neto u rrit më shumë se gjashtë herë, sipas paraqitjen e së martës.

Një listë e Kanaanit do të jetë i pari Hong Kong IPO nga industria cryptocurrency.


Platforma investuar sociale eToro për të nisur shkëmbimin crypto në SHBA

eToro, një platformë investuar social, është duke filluar një shkëmbim cryptocurrency dhe portofolin celular, dhe zgjeruar në Shtetet e Bashkuara.

“Konsumatorët e gjithë bota duhet të kenë qasje në mjetet e nevojshme për të marrë pjesë në tregjet e cryptocurrency, pavarësisht ekspertizës së tyre,” CEO Yoni Assia tha në një deklaratë për shtyp.

Top tregtarët cryptocurrency do të jetë në gjendje për të fituar të ardhura duke portofolet e tyre transparente në eToro dhe duke i lejuar tregtarët e tjerë të kopjoni degën e tyre.

Platforma ka 10 milion përdorues nga 140 vendet, nga Kina dhe Rusia në Zvicër dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Edhe pse nuk ka afat kohor është dhënë për kur mundësitë cryptocurrency do të jetë në dispozicion në SH.B.A., eToro planifikon të ofrojë tregtare cryptocurrency në çdo juridiksion në vend.


Taksat Azerbajxhani ardhurat e marra në cryptocurrency

Azerbajxhani është i tatimit të ardhurat e marra në cryptocurrency, sipas Nijat Imanov, Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i politikës tatimore dhe departamentit strategjik të kërkimit për taksat e Ministrisë, Sipas agjencisë së lajmeve Trend të vendit.

Nëse dikush blen cryptocurrency dhe shet atë në një çmim më të lartë, fitimi është regjistruar si e ardhur dhe subjekt i tatimit, Imanov tha, duke e quajtur atë një tatim mbi fitimin për subjektet juridike dhe një tatimit mbi të ardhurat për individët.


Blockchain News 16.05.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *