Blockchain News 15.07.2018

Stellar Price: fitime të mëdha kufi Solid Week

Dielat janë gjithmonë ditë interesante për industrinë cryptocurrency. Edhe pse zakonisht ka një presion të konsiderueshëm negativ të tregut, kjo e diel rezulton të jetë shumë e ndryshme. Çmimi Yjor vazhdon të përshpejtohet si ajo vazhdon një-javor tendencë ndaj rritje pa shumë pengesa.

Peaks yjor Price $ 0.215

Disa ditë më parë u bë e qartë se çmimi Stellar ishte në rrugën e duhur. Pas një periudhe të shkurtër prej momentit të qëndrueshme lart, çmimi Yjor qenë relativisht të lehta në $ 0.18. Ky trend ka vazhduar që atëherë, me XLM ende në rritje. Me një çmim aktual të $ 0.217, ajo duket goxha e mirë për këtë pasuri.

Në të fundit 24 orë nuk ishte një tjetër 9.4% Stellar rritja e çmimeve. Kjo është spektakolare në vetvete, edhe pse ajo është nxitur kryesisht nga trendin aktual pozitiv çmimeve Bitcoin. Nëse Bitcoin humbur vlerën, shumë pak monedhat do të në mënyrë efektive të parë vlerën e shtuar, por Yjor është e mirë më vete. Nëse kjo normë ka, kjo nuk ka gjasa që një çmim Stellar i $ 0.25 pritet në disa ditë.

Siç pritej nga ky moment çastit të çmimeve, situata aktuale është lehtësuar nga një rritje në XLM / ndarja BTC. Kjo diferencë tregtia është rritur me 7.14% në të fundit 24 orë, duke sugjeruar se kërkesa për blerjen dhe shitjen e XLM aktualisht është në rritje. Nëse kjo është një situatë e qëndrueshme afatgjatë, ose nuk është shumë e vështirë për të parashikuar në këtë kohë.

Momenti pozitiv yjor çmimi është pavarësisht nga një vëllim shumë të ulët të tregtimit të përgjithshëm. Edhe pse një $ 47.58 milionë vëllimi nuk është aspak e keqe, ajo është praktikisht asgjë në krahasim me atë që ju do të presin për shkak të momentit aktual Stellar. megjithatë, është më se e mjaftueshme për të ruajtur këtë prirje, edhe në qoftë se situata mund të ndryshojë gjatë ditëve të ardhshme.

Ngjashëm me fillimin e kësaj jave, Binance është vëllimi kryesore tregtare. BTC dhe USDT tij çifte gjenerojnë mbi 38.7% e të gjitha tregton. BCEX s palë CKUSD është i treti, i ndjekur nga dy palë CoinEgg dhe BCEX BTC. Të gjitha këto tregje janë shumë interesante për momentin aktual XLM, edhe pse jo domosdoshmërisht një shumë të kapitalit të freskët vjen në treg.

Nëse çmimi Yjor mund të vazhdojë të rritet është një çështje krejtësisht të ndryshme. Dielat janë ditë shumë të ndryshme në krahasim me pjesën tjetër të javës pasi ato nuk janë një përfaqësim i saktë i tregut të ndjenjave të cryptocurrency. Kur gjërat kthehet në normale të hënën, situata për XLM dhe të gjitha tregjet e tjera mund të duken shumë të ndryshme.


Raporti Kraken Daily Market për 14.07.2018

BTC
$6,279
↑ 1.61%
$20.1M
ETH
$436.0
↑ 1.02%
$12.3M
XRP
$0.4397
↑ 0.84%
$2.01M
KZZ
$173.7
↓ 4.00%
$1.51M
EOS
$6.99
↑ 3.10%
$1.47M
ETJ
$16.61
↑ 2.53%
$1.4M
BCH
$705.50
↑ 2.01%
$1.37M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.28M
XLM
$0.2110
↑ 5.93%
$1.23M
XMR
$122.38
↑ 0.49%
$488,531
LTC
$77.06
↑ 1.50%
$482,965
REPS
$28.59
↑ 0.18%
$360,688
DASH
$222.6
↑ 1.53%
$331,604
ICN
$0.546
↓ 0.87%
$20,318
GNO
$40.4
↓ 1.65%
$17,430
doxh
$0.0024
↑ 1.31%
$2,204

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$44.4M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 15.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *