Blockchain News 15.06.2018

Venezuela monitoron llogaritë bankare për transaksione kripto

Qeveria e Venezuelës ka filluar monitorimin e llogarive bankare të qytetarëve të saj për transaksionet që lidhen cryptocurrency.
Llogaritë gjetur të përmbajnë transaksionet crypto me çmime të cilën qeveria e konsideron të "minuar të monedhës kombëtare" do të jetë "ndëshkohet rëndë,"Vice President Tarek El Aissami Said.


shërbimit kripto & Kompania dixhitalizimi pasuri AlphaPoint ngre 15 milion $ në financim

Kompania e shërbimeve kripto AlphaPoint ngritur me sukses $15 milion në raundin e parë të madh të sipërmarrje financimit kapital.

Fondet e reja do të ndihmojnë AlphaPoint të vazhdojë misionin e saj për përdorimin e teknologjisë blockchain të dixhital pasuritë në të dy tregjet tradicionale dhe zhvillim.

AlphaPoint ngritur fonde nëpërmjet miliarderit dhe ish-menaxher fond gardh Michael Novogratz Galaxy Digital, vetë-përshkruar bankare cryptocurrency tregtar.

drejtor Galaxy Digital Greg Wasserman tha “Mundësia Tregu për digjitalizimit asetet jolikuide është e madhe. Konsumatorët janë duke kërkuar rritjen e aksesit, transparenca dhe besimi. Bizneset janë duke kërkuar rritjen e likuiditetit me mashtrim të reduktuar, rrezik dhe kosto.”

“Ne jemi në fazat e hershme të një transformim rrënjësor në tregjet financiare për shkak të digjitalizimit të aseteve … Ne jemi të ngazëllyer për partner me AlphaPoint si ne vazhdojmë të ndihmuar të përzënë këtë ndryshim revolucionar në tregjet dixhitale.” Novogratz tha në një deklaratë për shtyp.


Investitori miliarder Tim Draper shpjegon se pse Bitcoin do të arrijë $250,000 në 2022

Billionaire sipërmarrje kapitaliste Tim Draper thotë Bitcoin do të arrijë $250,000 nga 2022.
Vërejtjet Draper, ku bëra gjatë një interviste në 12 qershor, ai dyfishuar poshtë në një parashikim më të hershme - duke thënë se se Bitcoin jo vetëm që do të arrijnë në fund të 2018 tregtimit në $25,000, por se cryptocurrency shquar do të jetë me vlerë një e katërta e një milion dollarë vetëm tre vjet më vonë.
Draper kishte thënë edhe "cryptocurrencies janë ndryshim tjetër i madh teknologjik tektonike dhe qeveritë duhet të peshojnë nevojën e tyre për të mbrojtur investitorët me nevojën e tyre për t'u përfshirë në këtë central elektrik potencial ekonomik që është kripto. Besoj cryptocurrencies do të arrij monedhat Fiat në pesë deri në shtatë vitet e ardhshme. "


Oxford është duke zhvilluar një universitet në blockchain

Një ekip i profesorëve dhe hulumtuesve nga Universiteti i Oksfordit janë duke punuar së bashku për të krijuar në Universitetin e parë në botë blockchain.
Ekipi është duke kërkuar kompetenca shkallë-dhënies nga rregullatorët në kuadër të Bashkimit Evropian.
Ekipi kryesohet nga Joshua Broggi, themeluesi i Zhvillimit Woolf i cili ka thënë, Universiteti do të jetë si "Uber për studentët dhe Airbnb akademikët", i përgjithshëm, Broggi pret që tutorët të cilët janë të gatshëm për të mësuar nëpërmjet konceptit blockchain mund të fitojnë diku në mes $50,000 dhe $100,000 vetëm përmes mësimdhënies subjektin e tyre… Qëllimi përfundimtar i projektit është që të jetë një shofer i mundësive të punës dhe të sigurisë për akademikët, si dhe një alternativë me kosto të ulët për studentët. "
Duke shfrytëzuar teknologjinë blockchain, Universiteti do të kandidojë në kontratat e mençur që kanë për qëllim për të bërë edukimi më transparente dhe më demokratike.


Blockchain News 15.06.2018

3 komente

  1. Simply desire to say your article is as astonishing. The clarity in your post is just great and i can assume you’re an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the enjoyable work.

  2. Zufaellig bin ich auf eure Seite gelandet und muss feststellen, dass mir diese vom Design und den Informationen richtig gut gefaelt.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *