Blockchain News 15.05.2018

Coinbase njofton suitë të produkteve institucionale

Cryptocurrency këmbimit Coinbase njoftoi se po nis zyrtarisht Coinbase kujdestarinë, një produkt për qëllim mbështetjen miratimin cryptocurrency institucionale.

Kujdestaria Coinbase është një shërbim ruajtje kripto drejtuar në institucionet e mëdha financiare.

Produkti është pjesë e një suitë të produkteve institucionale duke u nisur. Coinbase shpjegoi se pse ai zgjodhi të nisë produkt në mjedisin e tanishëm, duke thënë:

“Në muajt e fundit më shumë se 100 fondet gardh janë krijuar që ekskluzivisht të investojë në dhe cryptocurrency tregtisë.”

Kujdestaria Coinbase është në partneritet me një Letra me vlerë të SHBA & Komisioni Exchange rregulluar broker-dealer, duke kombinuar me auditimin e palës së tretë dhe vlefshmërinë e raportimit financiar, plotëson kërkesat e “SEC rregulluar ndërmjetës i shkathët.”


Kraken dhuron 1 milion $ për blockchain grup avokimi Coin Center

Jesse Powell, CEO i shkëmbimit cryptocurrency Kraken, dhuruar $1 milionë për Coin Center të hënën natën jofitimprurëse në festë vjetore të organizatës avokim në New York City. Kraken u zotua gjithashtu që të shkojë me ndonjë donacion për Coin Qendrën deri në fund të muajit, deri në $1 milion.

Ajo ishte dhurimi i madh i vetëm i bërë për Coin Center, tha Neeraj Agrawal, një zëdhënës për Uashingtonin, DC tank bazuar think.


Banka e Zimbabve ndalon institucionet financiare duke përdorur Bitcoin

Banka Rezervë e Zimbabve ka urdhëruar të gjitha institucionet financiare në vend që menjëherë të ndalojë tregtinë ose transacting në cryptocurrencies.

Banka qendrore tha se institucionet financiare duhet të dalë ndonjë marrëdhënie ekzistuese me shkëmbime të monedhës virtuale brenda 60 ditë dhe të vazhdojë për likuidimin dhe kthejnë bilanceve ekzistuese llogarisë.

RBZ civile e institucioneve bankare, Norman Mataruka, tha "Si autoritetet monetare, Banka Rezervë e Zimbabve është kujdestari i besimit publik dhe ka një detyrim për të ruajtur integritetin e sistemeve të pagesave… Banka Rezervë do të vazhdojë të monitorojë nga afër zhvillimet rajonale dhe globale cryptocurrency me qëllim të informimit drejtimin e politikave. "


më e madhe Upbit Koresë së këmbimit cryptocurrency konfirmon të gjitha fondeve të saj janë reale

UPbit ka konfirmuar të gjitha fondeve të saj në cryptocurrency janë reale, siç është raportuar së pari nga @CryptoOfKorea.

shkëmbimi më i madh i Koresë së Jugut cryptocurrency ka njoftuar se nuk ka manipuluar fondet e përdoruesit dhe të mashtrojë investitorët.


Thailand heq dorë 7% TVSH në degën kripto dhe konfirmon 15% fitimet kapak taksave

Departamenti i të Ardhurave Tajlandë do të heqë dorë taksën e vlerës së shtuar (TVSH) për njerëzit që tregtojnë në cryptocurrencies në tregjet e këmbimit të miratuara nga Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Exchange (SEC).

Një ligj i ri që rregullon transaksionet cryptocurrency hyri në fuqi më 14 maj. Saroch Thongpracum, drejtori i departamentit të çështjeve ligjore, tha të martën se do të nxjerrë një rregullore heqjen e TVSH-së 7-për qind për investitorët individualë për të zvogëluar barrën e tyre tatimore.

Individët do të ende duhet të paguajnë një 15-per-qind tatimin fitimet kapitale, i njohur gjithashtu si një tatimit në burim, në të ardhurat e fituara në një transaksion.


këmbimit cryptocurrency BitOasis pezullon tërheqje FIAT

shkëmbimin e bazuar në Dubai BitOasis ka pezulluar UAE dirhemi / BTC tregtare, duke cituar probleme me bankën servisin shkëmbimin vetë.

Një komunikim i është dërguar për përdoruesit BitOasis dje se duke filluar nga e marta, jo më shumë Dirham mund të tërhiqet nga shkëmbimi, duke i lënë përdoruesit me sot vetëm për të lëvizur bilancin e tyre diku tjetër ose të lartë atë me më shumë Dirham nëse e dëshiruar.

aktualisht, nuk ka datës së caktuar për riaktivizimin e tërheqjeve Dirham dhe depozitave nga transfertat bankare.


LedgerX përmirësimet ndërfaqen e përdoruesit për Bitcoin mundësitë tregtare

Bitcoin platformë derivateve LedgerX është duke filluar një të ri, ndërfaqe të thjeshtuar që lejon investitorët Bitcoin fitojnë interes në pronat e tyre.

Shërbimi i ri, njoftoi të martën, vepron në mënyrë të ngjashme për mundësitë ekzistuese të saj thirrje Bitcoin me një fytyrë të strukturuar përdorues për investitorët, sipas presidentit LedgerX dhe zyrtarit të rrezikut kryesor Juthica Chou.

Chou shpjegoi:

“Ne jemi duke parë gjithnjë e më shumë kërkesa për njerëzit që duan të fitojnë një lloj interesi off Bitcoin tyre dhe kreditimit nuk është saktësisht e natyrshme për njerëzit – sidomos kreditimit ku ata fitojnë interesin e tyre përsëri në Bitcoin. Pra, ne jemi duke parë pjesëmarrësit kthehen në tregtimin.”


 

4 comments

 1. I like the helpful іnformation you provide in your articⅼеѕ.
  I will bookmark your blоg and check agɑin here regularly.
  I’m quite cеrtain I will learn many new stuff right here!
  Good luck for the next!

 2. These aгe in fact fantastic ideas in on the topic of blogging. You have touched some ցood points heгe.
  Any way keep uρ wrinting.

 3. You are really a good webmaster. The web site loading pace is incredible. It sort of feels that you are doing any unique trick. Gjithashtu, The contents are masterwork. You have performed a magnificent job in this topic!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *