Blockchain News 14.09.2018

Hong Kong argjendar prezanton app blockchain për ndjekjen diamanti

Një udhëheqës Hong Kong bizhuteri për shitje me pakicë, Chow Tai Fook, ka partneritet me Institutin Gemological të Amerikës, një organizatë jo-fitimprurëse e trupit kërkimore të industrisë, për të krijuar një app blockchain-bazë që do të mundësojë klientëve për të përcaktuar origjinën dhe vërtetësinë e gurëve blerë. Ky zhvillim sjell zbatimi Blockchain proceset më afër personave të rregullta nëpërmjet një ndërfaqe më të arritshme e përdoruesit, app.

Futja e një rrugë të njohur për përdoruesit e rregullt për të hyrë në shërbime të tilla me siguri paraqet një hap të madh drejt një zgjidhje të qëndrueshme. Kjo nismë nga Chow Tai Fook do të shihni diamante shiten në dyqanet e saj T Mark-quajtur "vlerësohet" për klientët, nga Instituti i respektuar Gemological të Amerikës. Të jesh në gjendje për të provuar origjinën dhe vërtetësinë e një artikulli sigurisht prezanton industrisë për një epokë e "ajrit të freskët", dhe duke e bërë shërbime të tilla lehtësisht të arritshme nëpërmjet ndërfaqe të njohur të përdoruesit si një app është me të vërtetë një hap monumental për industrinë.


platformë crypto tregtare Uber bashkë-themelues nis brokerimi institucionale

eksplorator, platformë cryptocurrency tregtimit krijuar nga CTO parë Uber dhe një ish-ekzekutiv E * Tregtisë, ka nisur një ndarje të re brokerimi projektuar posaçërisht për investitorët institucionalë. eksplorator broker institucional ka për qëllim për të ofruar një "të mirë-në-klasë zgjidhje kripto tregtare" për firmat e mëdha që kërkojnë të tregtisë cryptocurrencies, EG. fondet gardh, buy-anësore firma, dhe krijuesit e tregut. Brokerimi është planifikuar të nisë përpara fundit të vitit.

"Zgjerimi ofertën tonë dhe leveraging infrastrukturën tonë për të përfshirë komunitetin institucionale ka qenë gjithmonë një pjesë e udhërrëfyesit tonë afatgjatë strategjik,"Tha Stephen Ehrlich, CEO i Voyager dhe një ish-ekzekutiv në E * Tregtisë. CIO Glenn Barber tha se "Qëllimi ynë është për të sjellë nivelin e qasjes, lidhjes dhe risi që investitorët institucionalë, veçanërisht, janë duke kërkuar për të marrë pjesë në mënyrë efektive në tregtimin e kripto.”


Raporti Kraken Daily Market për 13.09.2018

ETH
$203.2
↑ 12.9%
$79.9M
BTC
$6,440
↑ 2.18%
$72.7M
EOS
$5.37
↑ 9.59%
$5.99M
XRP
$0.2770
↑ 3.96%
$4.32M
XMR
$111.36
↑ 9.64%
$3.09M
Ushdt
$1.00
↑ 0.04%
$2.69M
BCH
$457.50
↑ 7.36%
$2.25M
LTC
$53.77
↑ 4.71%
$1.63M
ETJ
$10.89
↑ 3.52%
$1.43M
XLM
$0.2025
↑ 1.72%
$988,247
DASH
$190.8
↑ 5.62%
$979,088
mln
$10.26
↑ 19.7%
$892,432
KZZ
$115.7
↑ 7.00%
$546,469
doxh
$0.0064
↑ 0.03%
$454,726
REPS
$14.02
↑ 5.10%
$364,186
GNO
$28.0
↑ 7.02%
$63,048

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$178M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 14.09.2018


 

Wallet ftohtë

 

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *