Blockchain News 14.08.2018

Bitcoin tejkalon Gold në volumin e zgjidhjes

Një studiues i respektuar edhe cryptocurrency, nic Carter, tha Bitcoin ka tejkaluar në treg OTC artë në vëllime e zgjidhjes, edhe në mes të një 70% rënie në çmimin e saj. Sipas statistikave pastrimin e tregut shufra ari ose argjendi Londër ari globale mbi-the-counter (OTC) Tregu është në rrugën e duhur për të zgjidhur $446 miliardë në 2018, duke vendosur më pak se $30 miliardë në baza mujore që nga janari. në të kundërt, bazuar në të dhënat e siguruara nga monedhë certifikatë lindjeje, një ofrues të dhënave të tregut cryptocurrency cituar nga Carter, tregu Bitcoin ka përpunuar tashmë $848 miliardë këtë vit dhe është në rrugën e duhur për të mposhtin $1.38 trilion deri në fund të vitit.

Duke pasur parasysh se llogaria LBMA për të paktën 70% i vëllimit të globale ari OTC, në $848 miliardë, Bitcoin tashmë ka vendosur më shumë vlerë në të kaluarën 8 muaj se vëllimi parashikuar zgjidhjen e të gjithë tregun e arit në 2018. Mospërputhja në vëllimin e tregut të arit OTC dhe të vëllimit të Bitcoin tregon rrjedhë ka filluar të njohë dhe të miratojë Bitcoin si një dyqan Kryeministri i vlerës dhe një mjet shkëmbimi, për shkak të avantazhet e saj të habitshme mbi ar, si fungibility, likuiditet, dhe bartjes.


Jamaica Stock Exchange për të nisur tregtinë crypto aseteve

Stock Exchange Jamaica planifikon të ofrojë cryptocurrencies asetet si tregtueshëm për klientët. fillimin Canadian FINTECH Blockstation është duke punuar me JSE për krijimin e një platforme të re aseteve dixhitale tregtare, platforma është vendosur të shkojnë të jetojnë deri në fund të vitit. JSE drejtor Marlene Rruga Forrest tha “Loja të përfundojë në fund të ditës është për argumentet tregtisë, loja përfundimtar është kontakte zgjuar, loja përfundimtar është që të sigurojë atë zonë të tregut që do të donte këtë produkt, për të filluar për të bërë këtë në një mënyrë të sigurt.”

Blockstation bashkë-themeluesi dhe shefi i ndërmarrje arkitekti Jai Waterman tha se fillimin e ka punuar me JSE për të zhvilluar një version me porosi të platformës së saj për shkëmbimin. kërkesa specifike nga JSE kanë përfshirë mjetet për të ndjekur manipulimin e tregut dhe nevojat e tjera rregullatore, ai vuri në dukje. “Misioni ynë është që të sigurojë ... një metodë e sigurt e tregtare cryptocurrencies me tregtarëve ndërmjetësues dhe bursat, Ne jemi siguruar bursën e teknologjisë për një rrjet broker-tregtar dhe depo, në mënyrë që nga fund-te-fund, ciklit të tyre jetësor e tregtare - ashtu si me letrat me vlerë - ata mund të bëjnë të njëjtën gjë e saktë me blockchain dhe cryptocurrencies.”


Square Cash hap Bitcoin blerjen & shitur në të gjitha 50 Shtetet

Më pak se dy javë pas ndarjes fitimet sheshin e cryptocurrency kishte dyfishuar në Q2 2018, kompania pagesat njoftoi, në fuqi menjëherë, Përdoruesit tani mund të përdorni të holla për të blerë app Bitcoin në të gjitha shtetet e pesëdhjetë. Disponueshmëria në të gjitha shtetet e pesëdhjetë pozicionon sheshit Cash App për të konkurruar më të drejtpërdrejtë me Coinbase, aplikimi kryesor konsumit për blerjet cryptocurrency në Shtetet e Bashkuara.

Coinbase pretendon të ketë të mundur tregtinë e më shumë se $150 miliard cryptocurrencies që nisë e saj në 2012, gjenerimin e më shumë se $1 miliardë në të ardhura në 2017 nga një raportuara 20 milion përdorues të regjistruar. Në fund 2017, Square raportuar më shumë se 7 milion përdorues aktiv mujor, shumë të cilët u bashkuan për shërbimin peer-to-peer USD dërguese.


Raporti Kraken Daily Market për 13.08.2018

BTC
$6,284
↓ 0.58%
$74.9M
ETH
$289.6
↓ 9.38%
$42M
XRP
$0.2806
↓ 5.74%
$3.9M
BCH
$535.89
↓ 6.42%
$3.49M
Ushdt
$1.00
↑ 0.12%
$2.83M
EOS
$4.66
↓ 6.61%
$2.74M
ETJ
$12.48
↓ 5.10%
$2.12M
XLM
$0.2286
↑ 3.10%
$1.89M
DASH
$145.9
↓ 12.9%
$1.32M
LTC
$56.37
↓ 5.04%
$1.05M
XMR
$90.58
↓ 3.25%
$877,136
mln
$7.63
↓ 19.3%
$626,031
KZZ
$146.5
↓ 6.69%
$585,534
REPS
$19.94
↓ 6.82%
$243,734
ICN
$0.547
↓ 9.91%
$132,314
doxh
$0.0023
↓ 5.90%
$28,101

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$139M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 14.08.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *