Blockchain News 13.09.2018

BitGo merr miratimin rregullator ndaj aktiveve të kripto kujdestarisë

fillimin Kripto sigurisë BitGo ka marrë miratimin në SHBA për të vepruar si një kujdestar të kualifikuar për asetet dixhitale. BitGo Trust është miratuar nga Divizioni i South Dakota të Bankave, do të thotë se tani mund të ofrojë klientëve institucionale një zgjidhje të rregulluar magazinimit për asetet dixhitale, tha pajtueshmërisë shefi dhe zyrtar ligjor Shahla Ali.

“aktualisht … ne ofrojmë një zgjidhje në internet nxehtë wallet, e cila është në dispozicion për të gjithë për të shkarkuar software tonë dhe ruajtur monedhat e tyre. Ne gjithashtu ofrojmë një zgjidhje kujdestarie e cila është një kombinim i portofolin nxehtë dhe të ftohtë… shpresa jonë është që të ndërtojë këtë platformë jashtë, me të vërtetë të demonstruar për rregullatorët dhe konsumatorët se ky model mund të funksionojë dhe ne mund të vërtetë të ndërtuar një kompani të madhe besimi që mbron pasuritë.” BitGo synon të krijojë një ofertë të sigurt kujdestarisë që është një mjet për të siguruar investitorët dhe qeveritë lokale ashtu që cryptocurrencies mund të ofrojnë vlera të këtyre grupeve. “Ne kemi kuptuar se ata do të shërbehen më mirë nga një kujdestari i cili u fokusua tërësisht në pasuritë e tyre” ajo tha.


Mt. Kreditorët korporatave gox tani mund të paraqesin pretendimet për rimbursimet Bitcoin

Kujdestar i gjatë shpërbërë Bitcoin këmbimit Mt. Gox ka njoftuar se kreditorët e korporatave tani mund të hyjë në pretendimet për të çarë bllokuar përsëri Bitcoin nëpër një proces të rehabilitimit të miratuar kohët e fundit. Nobuaki Kobayashi, avokati-në-ligjit dhe kujdestar rehabilitimi për Mt. Gox tha në një deklaratë të mërkurën se ish-përdoruesit e korporatave të shkëmbimit do të ketë deri në tetor. 22 të paraqesë prova mbështetur pretendimet e tyre për rimbursimet e aseteve kripto mbajtura nga shkëmbimi.

“Ne kemi lëshuar një sistem pretendim paraqitjen online në rehabilitim … e cila i lejon përdoruesit e korporatave të paraqesë provat e tyre e kërkesës nga metodat në internet në lidhje me procedurat e rehabilitimit civile,” Kobayashi tha. Lirimin ndjek Lajmet e mëparshëm se Mt. sistem online gox e dosjeve ishte e hapur deri në individ (jo-korporatave) përdorues në gusht. 23rd 2018. aktualisht, 24 janar, 2019 është tjetër (i pritur) date gjykata ku vendimi i Trustit së ose do të miratohet ose refuzohet nga gjykata Tokio, Prandaj, çdo gjë është subjekt i ndryshimeve të ardhshme.


Blockchain mund të rritur financimin e tregtisë nga $ 1T

Blockchain është në gjendje për të mbushur në shumicën e $1.5 trilion dollar-furnizim-kërkesës hendeku në financimin e tregtisë globale duke lehtësuar financimin për ndërmarrjet e vogla- dhe ndërmarrjet e mesme në tregjet në zhvillim, Hulumtimi i ri thotë se. kryer bashkërisht dhe u lirua nga Forumi Ekonomik Botëror dhe Bain & kompani, hulumtimi tregon, me vendosjen Blockchain, bizneset globale mund të gjenerojnë një shtesë $1 trillion në financimin e tregtisë që përndryshe do të jetë humbur në.

Sipas një llogaritje Asian Development Bank, hendeku financimin e tregtisë globale është aktualisht në $1.5 trilion dhe është vlerësuar të rritet për $2.4 trilion nga 2025. Hulumtimi më tej shpjegon se kjo çështje kryesisht lind nga qasja e kufizuar në kredi dhe kredive për SME-të që janë në kërkim për të zgjeruar bizneset e tyre, pasi që rrjetet shpërndarë janë në gjendje për të ndarë të dhënat e biznesit në të gjithë institucionet financiare përgjatë zinxhirit të furnizimit dhe për të sjellë transparencë për bizneset’ besueshmëri. “Ata do të ndihmojnë zbutjen e rrezikut të kredisë, Tarifat më të ulëta dhe për të hequr barrierat për tregti,” studiuesit shkruajnë.


Kripto OKCoin këmbimit zgjerohet në 20 më shumë shtete amerikane

Ka qenë pothuajse një vit që një nga shkëmbimet më të mëdha në botë cryptocurrency ishte e detyruar për të mbyllur dyert e saj në prag të një ndalimi të tregtimit qeveria imponuar. tani, se shkëmbimi, më parë me bazë në Kinë OKCoin, është eying një rikthim në anën tjetër të globit. Tani me seli në San Francisko, U.S OKCoin-së. degë njoftoi të mërkurën se ka marrë miratimin rregullator për të zgjeruar në 20 Shtetet e reja, në masë të madhe zgjeruar ndikimin e saj në një nga tregjet më të mëdha në botë kripto.

"Me qëllim për tregun cryptocurrency për të arritur potencialin e saj të plotë, shkëmbimet si OKCoin duhet të punojnë me rregullatorët ekzistuese dhe të reja për monedhë të konvertueshme virtuale, mallrave dixhitale, dhe / ose të letrave me vlerë,"Said Tim Buyn, CEO i operatorit këmbimit të. "Ekipi ynë ka punuar me zell në kompleksitetin e kornizave rregullatore amerikane. Ne jemi të ngazëllyer për të marrë këtë hap të madh përpara si kemi për qëllim për të thyer barrierat parandalimin e një tregu të vërtetë globale e pasurisë dixhitale duke iu përmbajtur rregullave të përcaktuara gjatë. "Më parë, OKCoin USA ishte i hapur vetëm për tregtarët në Kaliforni, ku ai tërhoqi rreth $700,000 në volumin e përditshëm, renditur atë në lidhje me 125 në mesin e shkëmbimeve globale, per CoinMarketCap.


Raporti Kraken Daily Market për 12.09.2018

ETH
$180.0
↓ 0.80%
$68.9M
BTC
$6,303
↑ 0.82%
$43.7M
XRP
$0.2665
↑ 2.56%
$5.47M
XLM
$0.1991
↑ 2.78%
$2.74M
BCH
$426.13
↓ 1.96%
$2.6M
Ushdt
$1.00
↑ 0.08%
$2.56M
ETJ
$10.52
↓ 4.71%
$2.02M
LTC
$51.35
↑ 1.06%
$1.98M
EOS
$4.90
↑ 1.45%
$1.76M
XMR
$101.57
↓ 1.61%
$1.7M
DASH
$180.7
↓ 1.76%
$892,139
mln
$8.57
↓ 14.0%
$749,278
doxh
$0.0064
↑ 2.77%
$611,303
KZZ
$108.1
↓ 2.56%
$383,567
REPS
$13.34
↓ 2.56%
$297,053
ICN
$0.358
↑ 3.21%
$48,903

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$136M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 13.09.2018


 

Bitcoin Cards

 

një koment

  1. Thanks on your marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you could be a great author. I will make sure to bookmark your blog and will eventually come back later in life.
    I want to encourage that you continue your great job, have a nice evening!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *