Blockchain News 13.07.2018

OKCoin shkëmbim nis Fiat për tregtimin e kripto në SHBA

këmbimit cryptocurrency OKCoin ka nisur një degë në shërbimet amerikane tregtare që ofron tregu ndërmjet dollarë amerikanë dhe disa cryptocurrencies të mëdha.

Për degë të re, kompania ngritur një biznes të shërbimit të parave (MSB) Regjistrimi me Rrjetin e Zbatimit të Krimeve Financiare SHBA (FinCEN) ne nentor 2017.

megjithatë, OKCoin shtetet në faqen e saj se fiat-to-kripto shërbimit tregtar aktualisht është i kufizuar për investitorët në Kaliforni.


Shërbimi Fujitsu do të përcaktojë nëse projekti juaj Blockchain është i suksesshëm – të gjitha në vetëm 5 ditë

Krijimi i një rekord të transaksioneve për projektet blockchain është një proces që zakonisht merr një kohë të gjatë. megjithatë, Fujitsu ka nisur një platformë të re që lejon kompanitë për të parë nëse planet e tyre të shpërndara librit kryesor do të japë përfitime komerciale në vetëm pesë ditë.

Përshkruhet si nje “jashtëzakonisht të shpejtë kornizë produkt Blockchain për konsumatorët që kërkojnë ose rafinimi projektet dixhitale transformuese në bazë të teknologjive të shpërndara librit,” platforma redukton kohën dhe koston e dy zhvillim të ri dhe optimizimin e projekteve ekzistuese blockchain.

Prova e kornizës së biznesit fillon me një konsultim njëjavor, gjatë së cilës Fujitsu ofron dëshmi të operacioneve të biznesit para se të lëvizin për në dëshmi e konceptit.

Sipas Fujitsu, shërbimi është i dizajnuar për të identifikuar dhe për të eleminuar barrierat më e zakonshme për zhvillimin e suksesshëm blockchain dhe implementimin para se të bëhet një problem. Frederick Breuck, Shefi i blockchain Inovacionit në Fujitsu, tha se protokolli i ri do të lejojë kompanitë që të jetë më shumë aventureske në punën e tyre me blockchain.

“Blockchain dhe DLTS tjera kanë potencialin për të transformuar bizneset dhe industritë gjithë, dhe, frymëzuar nga interesat e klientëve tanë, ne kemi krijuar këtë paketë të gatshme të shkojnë për të jo vetëm të përzënë klientët’ përpjekjet blockchain, por edhe rishikimin dhe përmirësimin e projekteve ekzistuese, dhe ne presim që ky vlerësim të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë në të gjithë rajonin EMEA në mënyrë që të trokitje e lehtë blockchains potencialin për rastet e përdorimit të biznesit, “Tha Breuck.

Fujitsu është një nga kompanitë e teknologjisë më proaktive në blockchain dhe teknologji shpërndarë librit.

Kompania tashmë mban mbi 50 Blockchain patentave dhe është një anëtar me ndikim i Konsorciumit Hyperledger, një projekt me kod të hapur i përbërë nga mbi 100 kompanitë që punojnë së bashku për të zhvilluar standarde të përbashkëta për ekosistemin komerciale blockchain.

Kompania shpreson për të konsoliduar më tej rolin e saj në përmirësimin e teknologjive Shpërndarë librit kryesor me nisjen e ofertës së saj të fundit ndërmarrje blockchain.

Sipas Fujitsu, the “pesë-ditore program produkt zbatimi i shpejtë” fillon në 9900 euro, e cila është në lidhje 11,600 dollarë.


Raporti Kraken Daily Market për 12.07.2018

BTC
$6,184
↓ 2.67%
$45M
ETH
$427.1
↓ 2.11%
$27.3M
XRP
$0.4347
↓ 2.70%
$3.95M
EOS
$6.77
↓ 2.59%
$2.58M
BCH
$680.08
↓ 2.50%
$2.47M
DASH
$210.6
↓ 2.31%
$2.36M
ETJ
$16.03
↓ 1.17%
$1.35M
LTC
$75.68
↓ 1.75%
$1.24M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.07M
REPS
$30.68
↓ 2.79%
$928,629
XMR
$120.05
↓ 1.94%
$802,348
XLM
$0.1837
↓ 1.69%
$326,574
KZZ
$152.6
↓ 2.08%
$282,183
GNO
$40.9
↓ 2.85%
$33,579
ICN
$0.576
↓ 1.55%
$10,332
doxh
$0.0023
↓ 5.30%
$9,745

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$89.7M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 13.07.2018

një koment

  1. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *