Blockchain News 13.06.2018

Binance planet për të ndërtuar zyra në Ishujt Channel

Pas kohët e fundit ndërtuar një zyrë në Maltë, shkëmbimi më i madh në botë me anë të vëllimit të tregtimit, Binance, ka vendosur të hapë një zyrë, këtë herë në Ishujt Channel (island Jersey, mes Britanisë së Madhe dhe Francës), duke i dhënë asaj më shumë fleksibilitet për operimin në Mbretërinë e Bashkuar dhe tregjet evropiane

"Strategjia e zgjerimit Global… gjithashtu formojnë një themel të fortë operativ për zgjerimin tonë në pjesën tjetër të Evropës ", tha Binance CEO Zhao Changpeng.

Kombi ka vetësie dhe tatimore kushte të favorshme për bizneset që duan për të ngritur llogaritë e tyre financiare ka. Binance do të duhet të paguajnë një 10% tatimi mbi të ardhurat e tij.


Coinbase nis fond indeks crypto

Kripto gjigant Coinbase njoftoi se fondi i saj indeksi cryptocurrency, zbuluar për herë të parë në mars, tani është e hapur për investitorët në SHBA.

Kompania tha në një blog post që ai ka parë interesin e "madhe" nga investitorët, dhe tani ajo është arritur tek ata që duan të investojnë në mes $250,000 dhe $20 milion. Për tani, kompania tha, Pjesëmarrja është e kufizuar në U.S. dhe ata që janë investitorë të akredituar.

Fund Coinbase Index i jep ekspozimit investitorëve për të gjitha aseteve të listuara në shkëmbim, ponderuar nga kapitalizimin e tregut.

Coinbase ka thënë se ajo është duke punuar për të nisur fonde të tjera që janë "të arritshme për të gjithë investitorët dhe të mbulojnë një gamë të gjerë të pasurive dixhitale" në mënyrë, në qoftë se ju nuk jeni një U.S akredituar. investitor, mund të ketë mundësi për të në varësi të asaj që vjen më pas.


Zug teston blockchain të vendosë për fishekzjarre dhe ID dixhitale

Qyteti i Zug, shtëpi e Cryptotal zvicerane, fton banorët e tij në një votim eksperimentale blockchain. Ata pritet të shkëmbyer pikëpamjet mbi çështje të ndryshme me rëndësi lokale, përfshirë fishekzjarre gjatë Festivalit vjetor Lakeside dhe përdorimin e kalon dixhitale për të huazoni libra dhe të paguajnë tarifat e parkimit.


Raporti Kraken Daily Market për 12.06.2018

BTC
$6,579
↓ 2.94%
$70.6M
ETH
$494.7
↓ 4.70%
$68.8M
ETJ
$14.84
↑ 18.1%
$18.3M
XRP
$0.5531
↓ 4.54%
$10.7M
EOS
$10.03
↓ 10.5%
$9.97M
BCH
$872.32
↓ 5.71%
$8.83M
LTC
$100.89
↓ 3.60%
$3.04M
XMR
$124.38
↓ 6.87%
$2.04M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.39M
XLM
$0.2274
↓ 5.55%
$1.25M
KZZ
$194.8
↓ 1.14%
$1.09M
DASH
$264.4
↑ 1.47%
$915,156
REPS
$31.03
↓ 5.14%
$322,208
ICN
$0.714
↓ 2.56%
$100,634
GNO
$54.7
↓ 5.54%
$79,274
doxh
$0.0031
↓ 0.87%
$17,820

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$197M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 13.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *