Blockchain News 12.09.2018

Huobi acquires licencuar shkëmbimin japoneze crypto BitTrade

Huobi Group është për të zgjeruar shërbimet e saj tregtare në Japoni nëpërmjet një marrëveshje të afërt për të blerë shkëmbimin licencuar lokale cryptocurrency BitTrade. BitTrade është aktualisht një nga 16 shkëmbimet licencuar në Japoni dhe gjithashtu një anëtar i Shoqatës japoneze Virtual Currency Exchange.

Zyrtari Kryesor Financiar Huobi-së, Chris Lee, komentoi mbi blerjen: “Leveraging në ekipin udhëheqjes BitTrade dhe licencën e tij japoneze qeveria miratoi, ky është vetëm fillimi, si ne shikojmë që të rritet BitTrade në lojtar më dominuese në tregun japonez cryptocurrency.”


Kompanitë e mëdha kripto formojnë grup DC lobimit

Një numër i fondeve blockchain, shkëmbimet dhe startups në plan për të lobuar Uashingtonin, Ligjvënësit DC me Shoqatën e ri blockchain. Kjo organizatë e re do të përqëndrohet në dy arsimit dhe ligjore ndryshimet, si pjesë e një përpjekje për normalizimin e marrëdhënieve në mes të startups kripto dhe ligjvënësit, avokuar për rregullimin e arsyeshme. Coinbase, rreth, Digital Currency Group, Polychain Capital dhe Protokolli Labs janë ndër anëtarët themelues të shoqatës.

Një nga punonjësit e parë e shoqatës është ish-ndihmës i Senatit dhe Overstock.com Blockchain lobist i quajtur Kristin Smith. Ajo i tha Post se ajo do të “udhëheq” organizata si ajo fillon, duke thënë, “Unë kam qenë shpenzimet e një shumë kohë duke bërë një punë shumë e bazë e arsimit në këtë hapësirë … Unë jam i ngazëllyer për të përqëndrohet ekskluzivisht në këto çështje.”


Raporti Kraken Daily Market për 11.09.2018

BTC
$6,251
↓ 0.48%
$46.5M
ETH
$181.5
↓ 6.73%
$41.6M
XRP
$0.2598
↓ 2.09%
$4.89M
BCH
$434.66
↓ 6.14%
$2.29M
XMR
$103.23
↓ 1.48%
$1.52M
EOS
$4.83
↓ 2.62%
$1.43M
LTC
$50.81
↓ 5.29%
$1.33M
Ushdt
$1.00
↑ 0.10%
$1.18M
ETJ
$11.04
↓ 0.54%
$972,482
doxh
$0.0062
↓ 3.91%
$969,130
DASH
$183.9
↓ 8.60%
$768,886
XLM
$0.1937
↑ 3.31%
$582,336
KZZ
$110.9
↓ 5.68%
$421,434
REPS
$13.69
↓ 2.07%
$167,393
mln
$9.97
↓ 9.03%
$95,447
ICN
$0.347
↓ 4.62%
$61,065

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$105M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 12.09.2018


Criminal prapa $ 1.8M vjedhje cryptocurrency përballet 10 vjet

Drejtësia ka mbizotëruar për viktimën e një peng dhe grabitje, si njeri pas $1.8 milion vjedhje monedhë virtuale pritet të dënohet me 10 vjet pas hekurave. për fat të mirë, viktima përfundimisht u arratis nga rrëmbyesit e tij. kryesi, Louis Meza, moshë 35, është në fakt “miq” me viktimën dhe e dinte se ai kishte një sasi të madhe të Ethëri ruajtur në portofolin e tij në shtëpinë e tij. Meza, dhe 3 nga miqtė e tij grabitur viktimën.

Kriminelët vënë një kapuç mbi kokë e viktimës dhe të mbajtur atë për disa orë. Ata e detyruan atë që të dorëzojë çelësat e tij në shtëpi, si dhe e tij “çelësat kripto” (informacioni i nevojshëm për të fituar qasje në portofolin e tij cryptocurrency.) Kriminelët pastaj hynë në shtëpinë e viktimës dhe vodhi kartë memorie që përmbante kripto tij. Për fat të keq për hoodlums, ata u kapën në video mbikqyrjes bërë krimin. Viktima arriti të ikë dhe të drejtuar në një dyqan aty pranë ushqimesh, ku ai e quajti 911. Manhattan Qarkut Prokurori Cyrus Vance Jr. tha “Louis Meza orkestruar një shekull të 21-ngjit-up. Pastaj hetuesit shekullin e 21-çuan shpejt para drejtësisë, siguruar një bindje historike në një zonë të pazhvilluar të ligjit.” Louis Meza u urdhërua gjithashtu të humb ~ $ 100,000 vlerë e argumentet SALT & 84 Bitcoins (~ $ 500,000). Në fund, viktima mori larg në mënyrë të sigurtë dhe cryptocurrency tij u gjetën.

JEFFREY FRANCIS · shtator 6, 2018


 

përvojat Hashflare


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *