Blockchain News 12.07.2018

Abra mundëson opsione Visa dhe MasterCard për të blerë Bitcoin

kripto portofolin app Abra njoftoi sot se përdoruesit tani mund të blej Bitcoin me Visa ose MasterCard.

Deri tani përdoruesit ishin vetëm në gjendje për të blerë Bitcoin duke përdorur metoda të tilla si transfertat bankare ose duke dërguar cryptocurrency tjera.


Binance investon për të ndërtuar banka e parë decentralizuar botë në Maltë

Binance kërkon për të hedhur themelet për një bankë të re pronarët e të cilit do të jenë investitorët kripto.

Kompania tha se ishulli kripto-miqësore e Maltës do të jetë shtëpia e ardhshëm Themeluesve Bankës dhe se ajo ka investuar në një 5 për qind të aksioneve së bashku me investitorë të tjerë të ankorohen në një vlerësim $ 155 milion para-parave.

Banka do të duhet një licencë nga rregullatorët në Maltë, një anëtar i Bashkimit Evropian dhe i nënshtrohet rregullave të saj financiare.

Projekti, bazuar në sistemet blockchain, do të kërkojë të kthehet themeluesve Bankën në bankën e parë të decentralizuar dhe në pronësi të komunitetit-në botë, me kusht që ajo merr lejet e nevojshme.


Cartier planifikon për të gjetur karo me blockchain

Richemont, Swiss gjigant të mallrave luksoze që zotëron Cartier, është kthyer në blockchain në një lëvizje që synon të sjellë transparencë në zinxhirin e furnizimit.

jin Keyu, një ekonomist i njohur dhe një profesor i asociuar në Shkollën Ekonomike të Londrës (LSE) i cili u emërua nga Richemont si një anëtar i bordit të vitit të kaluar, tha gjatë një fjalimi në një ngjarje të enjten se gjiganti luksoze synon të përdorë Blockchain për të kontrolluar të gjithë “Tregjet paralele.”

“Si kompani Cartier-së mëmë, ne kemi vendosur kohët e fundit për të filluar shfrytëzuar Blockchain për të gjetur origjinën e diamante, shkëmbinj dhe ari përsëri në miniera apo fabrika e riciklimit. Për të gjitha watches që shesin, ne gjithashtu shpresojmë që të (përdorin Blockchain) për të ndjekur burimet e tyre për të vërtetuar origjinalitetin e tyre,” ajo tha.


Raporti Kraken Daily Market për 11.07.2018

BTC
$6,354
↓ 0.41%
$48.1M
ETH
$436.3
↓ 0.74%
$29.5M
EOS
$6.95
↓ 4.79%
$3.76M
XRP
$0.4467
↓ 0.37%
$3.64M
BCH
$697.52
↑ 0.15%
$3.4M
ETJ
$16.22
↓ 2.87%
$2.86M
XMR
$122.43
↓ 1.46%
$1.79M
LTC
$77.03
↓ 0.14%
$1.6M
XLM
$0.1869
↓ 3.74%
$757,632
REPS
$31.56
↑ 0.35%
$678,946
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$641,538
KZZ
$155.8
↓ 3.22%
$198,583
DASH
$215.5
↓ 2.91%
$156,467
ICN
$0.585
↓ 4.94%
$137,244
GNO
$42.1
↓ 7.25%
$66,286
doxh
$0.0024
↓ 0.53%
$6,536

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$97.2M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 12.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *