Blockchain News 12.06.2018

$20M eter hacked nga Apps konfiguruara dobët Ethereum

Sipas kineze firmës së sigurisë në internet Qihoo 360 Netlab, hakerat kanë vjedhur $20 milionë në eter nga konfiguruar dobët rigs minerare Ethereum dhe aplikimeve të palëve të treta. Ekspertët në firmës thonë se sulmet kibernetike të synuar nyje të pasigurta Ethereum në internet.


Kompania Kripto minierave të jetë e shënuar në Londër Stock Exchange

Një kompani e re që ju lejon njerëzit imja cryptocurrencies nëpërmjet telefonave dhe kompjuterëve duke përdorur një shërbim abonim ka njoftuar planet për listën në bursën e Londrës, një e parë për shkëmbimin.

Argo Blockchain tha se shpreson për të rritur 20 milionë £ në listë dhe pret që të vlerësohet në rreth 40 milionë £. Argo thotë se do të jetë kompania e parë crypto minierave për t'u bashkuar me tregun e aksioneve Londrës.


Industria e shërbimeve financiare shpenzon $ 1.7B në blockchain

Industria e shërbimeve financiare shpenzon $1.7 miliardë librave kryesor në vit në të shpërndara, sipas studiues Greenwich Associates.

Studimi tregon buxhetet të shpenzuara në blockchain rritur 67% vitin e kaluar, me një në 10 bankat dhe firmat e tjera të raportimit të shpenzimeve më të madhe se $10 milion. gjithashtu, numri i të punësuarve që punojnë në nismat blockchain dyfishuar vitin e kaluar.

Richard Johnson, nënkryetar i Strukturës Greenwich Associates Tregut dhe Teknologjisë tha se më shumë se tre të katërtat e projekteve të cilat janë aktualisht në zhvillim pritet të shkojnë të jetojnë brenda dy viteve.


CFTC bën thirrje për shkëmbimet kripto për të ndarë të dhënat tregtare

Commodity Futures Trading Komisioni i SHBA (CFTC) ka kërkuar që disa shkëmbime të monedhës crypto – Bitstamp, Coinbase, itBit dhe Kraken – të dhënat e këmbimit tregtare për të përcaktuar nëse manipulimi po ndikon në tregun e crypto.

Ndërsa hetimi CFTC-së është ende në një fazë të hershme, kjo tregon se rregullatorët kanë një interes serioz në vënien e shkëmbimeve crypto nën mbikëqyrjen e saj. Veçanërisht, CFTC është duke hetuar nëse tregu është prekur nga praktikat tregtare të tilla si spoofing apo tregtarët janë të hyrë në rritje të mëdha të çmimeve artificiale.


bankat Korean planifikuar të përdorni Blockchain për të verifikuar ID konsumatorit

Një grup kombëtar bankar në Korenë e Jugut në plan të hap një sistem verifikimi ID blockchain me bazë për bankat vendase komerciale.

Sistemi i ri, BankSign, do të ofrojë bankat lokale një mundësi për të zëvendësuar sistemin ekzistues verifikimit ID që ka qenë në vend për dekada të tëra në Korenë e Jugut.

Shërbimi i ri i ID Blockchain, e cila do të jetë në dispozicion për të dyja online dhe mobile banking, shënon një nga përpjekjet e para nga bankat komerciale në Korenë e Jugut për të bërë aplikacione blockchain në dispozicion për konsumatorët e përgjithshme.


Raporti Kraken Daily Market për 11.06.2018

BTC
$6,778
↓ 0.38%
$81.5M
ETH
$519.1
↓ 2.83%
$78.1M
BCH
$925.14
↓ 3.49%
$13.3M
XRP
$0.5794
↓ 1.18%
$13M
EOS
$11.20
↓ 4.76%
$11.2M
LTC
$104.66
↓ 2.06%
$4.6M
XMR
$133.55
↓ 1.32%
$2.59M
ETJ
$12.57
↓ 5.20%
$2.53M
DASH
$260.6
↓ 4.84%
$1.47M
XLM
$0.2407
↓ 3.62%
$1.29M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.03M
KZZ
$197.0
↓ 4.51%
$723,533
REPS
$32.71
↓ 1.27%
$364,757
ICN
$0.733
↓ 3.43%
$174,026
GNO
$57.9
↓ 5.31%
$49,674
doxh
$0.0031
↓ 0.51%
$25,625

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$212M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 12.06.2018

2 komente

  1. Hello, i think that i saw you visited my blog thus i came to “return the favor”. I’m attempting to find things to enhance my website! I suppose its ok to use some of your ideas!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *