Blockchain News 11.09.2018

Kanada parë & rregullohet vetëm Bitcoin nis fond

Fondi rregulluar parë Kanadasë Bitcoin i është dhënë statusi fond të përbashkët. Ndërsa KSHZ-ja e SHBA është ende duke punuar në një fond Bitcoin, Kanadaja e ka bërë këtë duke miratuar fondin Bitcoin besimit, duke mundësuar investitorët të akredituar për të bërë një investim në Bitcoin nëpërmjet planit të kursimeve të daljes në pension dhe pa taksa kursimet e tyre të llogarive, ndër të tjera.

investitorët e kualifikuar të fituar ekspozimit ndaj BTC nëpërmjet Bitcoin Trust FBC, por pa pasur nevojë që në fakt të marrë, dyqan, dhe për të menaxhuar themel të Bitcoin. Marc van der Chijs, bashkë-themelues dhe CIO e bllokut të parë deklaroi: "Me këtë arritje, ne vazhdojmë të shtyjë Kanada përpara si një udhëheqës botëror në blockchain dhe cryptocurrency automjeteve rregulluara investimeve. Qëllimi ynë është për të bërë investime në dixhital klasë pasuri monedhë më të arritshme…"Konsensusi është se ekspozimi pa taksa për fitimet Bitcoin është një hap i vërtetë të madhe për kripto.


Nasdaq gjykimet mjet i ri për të parashikuar lëvizjen e çmimeve kripto

Nasdaq mund të jetë në majë të dhënë investitorëve institucionalë një avantazh analitik në qindra tregtare të pasurive kripto. Sipas një person i njohur me planet e kompanisë, shkëmbimi aksioneve SHBA është duke u përgatitur për të shtuar mjetet për të parashikuar lëvizjet e çmimeve të aseteve kripto për Hub saj Analytics. qendër, nisur vitin e kaluar, bazohet në të mësuarit e makinës dhe të përpunimit të gjuhës natyrore (NLP) aftësitë për të analizuar përmes mediave sociale dhe burime të tjera të të dhënave alternative për të dhënë investitorëve një mënyrë më të mirë për të vlerësuar lëvizjen e tregut.

Deri më sot, Hub Analytics është fokusuar në asetet tradicionale, por shtimi i kripto duket të jetë një tjetër sinjal i interesit në rritje të Wall Street në sektorin e sapolindur. Bill dague, kreu i të dhënave alternativ NASDAQ-së, tha “duke pasur parasysh numrin e madh të interesit, Ne jemi duke eksploruar datasets lidhura cryptocurrency.” Burimi, i cili është duke punuar me Nasdaq në përpjekje, ishte vendosur, duke thënë se funksionaliteti i ri crypto është duke u beta testuar përpara një nisjes në shënjestër për nëntor. Shërbimi do të japë mendim në disa 500 asetet kripto, dhe se ajo merr një qasje të trefishtë për analizat e saj, duke kërkuar në fondin rrjedh nëpërmjet kuletat, të dhënat nga shkëmbimet dhe mediat sociale. “Ka media social ndjenja pjesë, kështu duke aplikuar të mësuarit e makinës dhe NLP, i cili do të fillojë me Twitter dhe mund të përfshijnë StockTwits dhe pastaj përfundimisht ndoshta Reddit,” tha burimi.


FMN këshillon kundër kripto si tender ligjor në Ishujt Marshall

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka këshilluar kundër Republikës së Ishujve Marshall’ plan për të futur një monedhë dixhitale si një tender të dytë ligjor së bashku me dollarit amerikan. Ishujt Marshall - një zinxhir të largët ishujsh në Paqësorin qendror - miratoi një ligj mbi çështjen në shkurt, duke synuar planifikohet “sovran” cryptocurrency për të rritur ekonominë lokale dhe për të kundërshtuar rritje rrezikun e kombit duke u bërë shkyçur nga sistemi global financiar.

megjithatë, pas një periudhe të konsultimeve me zyrtarë nga ishujt, FMN-ja botoi një letër të hënën këshilluar kundër lëvizje. Sipas gazetës, Ishujt Marshall ekonomia është tani “shumë e varur” mbi ndihmën e jashtme, pasi vendi përballet me ndryshimin e vazhdueshëm të klimës dhe fatkeqësitë natyrore. Banka e vetme në familje komerciale në vend është tani “në rrezik të humbjes së fundit na korrespondente dollar marrëdhëniet e saj bankare me një bankë me bazë në SHBA,” për shkak të kujdesit të forcuar duhur nëpër institucionet financiare në U.S.


Raporti Kraken Daily Market për 10.09.2018

BTC
$6,281
↓ 1.58%
$53.6M
ETH
$194.6
↓ 3.42%
$29.7M
XRP
$0.2654
↓ 6.63%
$4.39M
EOS
$4.96
↓ 3.13%
$2.9M
BCH
$463.09
↓ 5.12%
$1.79M
DASH
$201.2
↑ 2.46%
$1.15M
XMR
$104.78
↓ 2.97%
$1.1M
LTC
$53.65
↓ 4.35%
$1.04M
doxh
$0.0065
↑ 12.4%
$1.04M
Ushdt
$1.00
↓ 0.21%
$944,014
ETJ
$11.10
↓ 3.23%
$663,394
XLM
$0.1875
↓ 4.46%
$581,460
KZZ
$117.6
↓ 3.96%
$353,201
mln
$10.96
↓ 5.44%
$184,270
REPS
$13.98
↓ 7.66%
$137,624
GNO
$30.0
↓ 0.83%
$60,229

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$99.7M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 11.09.2018


 

Wallet ftohtë

 

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *