Blockchain News 11.07.2018

Kripto pakicë POS zhvilluesi i planifikon të shpërndajë 100k makina globalisht nga 2021

Zac Cheah, CEO në Pundi X, a POS crypto (Pika e shitjes) makine prodhues dhe zhvilluesi i, tha se sektori cryptocurrency globale do të jetë e pajisur me më shumë se 100,000 crypto POS makina nga 2021.

Cheah tha:

"Në tre vitet e ardhshme, të paktën 100,000 Makinat crypto POS do të shpërndahen. Në gjashtë muajt e fundit, tregtarët kanë kërkuar 25,000 makina crypto POS nga Pundi X. "

Cheah tha se Koreja e Jugut është një nga tregjet kryesore Pundi X do të përqëndrohet në të ardhmen e afërt.

"Duke pasur parasysh se Koreja e Jugut është përgjegjëse për 35 për qind e tregton kripto globale, kërkesa për pranimin cryptocurrency nga tregtarët nga investitorët vendor do të rritet me shpejtësi.”


Opera prezanton shfletues mobil me ndërtuar në portofolin kripto

Opera futur software parë shfletuesit që ka ndërtuar në cryptocurrency portofolin, që do të thotë portofolin crypto është i integruar direkt në shfletuesin.

Shfletuesi është aktualisht në beta private, dhe kompania tani është ftuar përdoruesit e rinj për t'u bashkuar.

Në tremujorin e parë të 2018, Opera për Android kishte 145 milion përdorues mesatare mujore.

Ne jemi futur shfletuesit Opera me kripto Portofolin. Ju tani mund të bëj me cryptocurrencies & ndërveprojnë me Ethereum Web 3.0 Dapps drejtë nga celulari juaj Android. Kërkesë ftesë për t'u bashkuar beta private në: http://opr.as/Crypto

Opera introduces first browser with built-in Crypto Wallet | OPERA | BROWSER


Fondacioni Litecoin fiton 9.9% i bankës në partneritet pagesave

Fondacioni Litecoin, fitimi jo që mbështet cryptocurrency popullore, ka fituar një afërsi 10 për qind të aksioneve në një bankë gjermane.

Marrëveshja vjen si rezultat i një marrëveshjeje me TokenPay, një firmë kripto-to-Fiat pagesat.

TokenPay ka kaluar tashmë pronësinë e 9.9 për qind e kapitalit në WEG Bank AG në Fondacionin Litecoin në këmbim për asistencë teknike e këtij të fundit në avancimin planet e bankës për të sjellë zgjidhje të pagesës cryptocurrency për klientët dhe duke punuar me TokenPay në projekte të ndryshme të saj blockchain.


Korean Blockchain Association njofton shkëmbime të përmbushur kërkesat e tyre

OAK shpalli rezultatet e rishikimit të tyre rregullatore të shkëmbimeve Korean. Ata gjetën se të gjitha shkëmbimet nën shqyrtim është takuar të paktën kërkesat minimale (masat mbrojtëse përdorues, transaksionet shpejtë, $2M mbajtur, Auditimet financiare rregullt botuar etj) e rregulloreve të vetë-imponuar.

Shkëmbimet shqyrtuar përfshirë Korea Digital Exchange (Dexco), NeoFrame, UPbit, Bithumb, GOPAX, OKCoin Korea, Korbit, CoinOne, monedhe eshte, Coin Plug (CPDAX), turpërimi, dhe Huobi Korea.


Raporti Kraken Daily Market për 10.07.2018

BTC
$6,380
↓ 4.76%
$66M
ETH
$439.5
↓ 7.66%
$52.9M
XRP
$0.4484
↓ 5.67%
$5.2M
EOS
$7.30
↓ 10.1%
$5.12M
BCH
$696.45
↓ 6.15%
$4.64M
ETJ
$16.70
↓ 9.44%
$4.24M
LTC
$77.14
↓ 5.09%
$1.81M
XMR
$124.25
↓ 9.39%
$1.46M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$857,267
XLM
$0.1942
↓ 7.14%
$780,481
DASH
$222.0
↓ 4.59%
$526,314
REPS
$31.45
↓ 10.3%
$496,575
KZZ
$161.0
↓ 4.84%
$352,221
GNO
$45.4
↓ 7.71%
$69,911
ICN
$0.615
↓ 8.36%
$38,135
mln
$23.60
↓ 14.1%
$29,611

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$145M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 11.07.2018

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *