Blockchain News 11.06.2018

2 kompanitë e mëdha autobus në Brazil tani pranojnë Bitcoin

Dy kompani braziliane autobusëve, Trafiku Garcia dhe Jugore Brazil, që janë pjesë e grupit GSB sapo kanë bërë kompanitë e para të transportit të pasagjerëve në Brazil për të pranuar cryptocurrency si një metodë e pagesës.

Grupi fillimisht prirur për të përdorur vetëm Bitcoin, por planet për të shtuar Litecoin deri në korrik.

"Shumë operacione ekonomike dhe komerciale janë të emigrojnë në botën dixhitale, dhe segmenti i transportit të udhëtarëve rrugor nuk është e ndryshme ", thotë zëvendës president GSB Group estefano Boiko Junior.

Këto kompani të transportit të ofrojnë udhëtime mes qyteteve si dhe udhëtime private për shkollat, klubet, kompanitë dhe ekskursione.

Metoda e re e pagesës është në disponim nëpërmjet faqes së internetit të kompanive të autobusëve, nëpërmjet rezervim vetëm online, dhe bileta do të dërgohet në email e konsumatorit si konfirmim pagesës.


500 000 njerëz në Zvicër votuan për një Bitcoin si sistemi financiar

Një fushatë për të zhvendosur rrënjësisht industrinë financiare të Zvicrës në diçka që i ngjan sistemit ekonomik Bitcoin humbi spektakolare dje - ajo arriti të fitojë pothuajse 500,000 vota, rreth 25% e të anketuarve.

Plani i diskutueshëm - i njohur si Nisma e parave Sovran - do të kishte parë bankat komerciale ndaluar në mënyrë elektronike duke krijuar para, kur ata japin hua përtej depozitat e tyre.

“Cryptocurrency dhe blockchain duket si ku ne jemi të nisej. Ajo mund të ketë qenë përdorur në bazë të sistemit të ishim të propozuar,” tha Emma Dawnay, anëtar i bordit të Momo, grupi i cili propozoi nismën paratë Sovran.


Digital Currency Goes Mainstream me DasCoin

Blockchain cryptocurrency DasCoin has released a short film detailing the inspiration for the project from the viewpoint of Michael Mathias, founder and CEO of DasCoin. This is the first in a planned series of films that will explore the DasCoin blockchain ecosystem and the people who created it.


Raporti Kraken Daily Market për 10.06.2018

BTC
$6,803
↓ 10.8%
$106M
ETH
$534.3
↓ 10.9%
$68.7M
EOS
$11.76
↓ 18.8%
$15.9M
XRP
$0.5864
↓ 11.8%
$14.2M
BCH
$958.58
↓ 13.5%
$11.5M
LTC
$106.86
↓ 10.5%
$5.64M
ETJ
$13.26
↓ 12.7%
$2.46M
XMR
$135.34
↓ 13.3%
$2.42M
XLM
$0.2498
↓ 11.7%
$2.01M
DASH
$273.8
↓ 9.16%
$1.17M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.1M
KZZ
$206.3
↓ 11.1%
$932,080
REPS
$33.13
↓ 12.2%
$403,892
ICN
$0.759
↓ 15.1%
$244,426
GNO
$61.2
↓ 10.6%
$100,445
mln
$38.29
↓ 11.5%
$73,739

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$233M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 11.06.2018

një koment

  1. I’m really impressed together with your writing talents and also with the format in your blog. Is this a paid topic or did you customize it yourself? Either way keep up the nice high quality writing, it’s rare to look a great blog like this one these days.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *