Blockchain News 11.05.2018

Banka e Kanadasë për të përdorur Blockchain për menjëherë zgjidhjen e letrave me vlerë

E fundit “Projekti Jasper” Gjykimet blockchain kanë treguar se librave kryesor shpërndarë janë efektive në automating vendbanime të letrave me vlerë në kohë reale, sipas Bankës së Kanadasë dhe dy partnerët në “letrave me vlerë të integruara dhe zgjidhje të pagesave” projekt.

Gerry Gaetz, president dhe CEO i Kanadasë Pagesave, citohet të ketë thënë:
“Kjo tregon se është e mundur për të ofruar pagesat në një mënyrë që nuk është bërë më parë – nga shkëmbimi direkt para nga blerësit të shitësit, duke rezultuar në vendbanimet e çastit.”


Korean Upbit këmbimit bastisur nga prokurorët

Prokurorët në Korenë e Jugut thuhet se kanë bastisur shkëmbimin më të madh cryptocurrency në vend, UPbit. Hetuesit nga prokurorët’ Zyra e Seul Fjalët zyra qendrore e shkëmbimit më 10 maj.
UPbit dyshohet për mashtrim për gjoja shitjen cryptocurrency për konsumatorët se ajo nuk ka të vërtetë mbajnë, sipas raportit.
prokurorët’ zyra thuhet: “Ne kemi siguruar hard disqe dhe librat e kontabilitetit përmes konfiskimit. Analiza pritet të marrë ditë.”


Huawei përfshin app Bitcoin Wallet në dyqanin e saj të aplikacioneve

Përdoruesit e telefonave Huawei do të jetë në gjendje për të shkarkuar kuletat Bitcoin në pajisjet e tyre për herë të parë duke filluar nga e premtja.

Huawei, krijues celularësh tretë më i madh në botë, është liruar Bitcoin portofolin BTC.com në AppGallery saj, SIPAS për Alejandro de la Torre, nënkryetar i operacioneve të biznesit BTC.com-së.

Ai tha se AppGallery do të para-instaluar në të gjithë telefonat e reja Huawei.

Ky veprim do të ngjarë të ketë ndikimin më të madh në tregun kinez, ku Huawei është më e madhe shitësi telefonit celular. Blloqet e qeverisë kineze Android Google Play Store dhe disa pjesë të iTunes Apple, kufizuar qasjen në aplikacione si BTC.com-së. Ndërsa Kina ka mbyllur platforma cryptocurrency tregtare, njerëz ende mund të zotërojnë monedhat virtuale.

"Kjo është një mundësi e mirë për të trokitje e lehtë në tregun kinez,"Tha de la Torre në një intervistë telefonike. "Përdorimi i pagesave cashless me Apps është shumë i madh dhe mungon sistemi tradicional bankar, kështu që nuk ka një rast i mirë për përdorim pagesat kripto të rritet atje. "


Blockchain News 11.05.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *