Blockchain News 10 janar 2018

Metatron liron platformë transaksionit cryptocurrency

Metatron, një pionier teknologjisë e specializuar në lirimin e përshpejtuar të gjatë 2000 Apps është i kënaqur për të njoftuar lirimin e BitMeet ™, një platformë transaksion cryptocurrency me ndjekjen e çmimeve dhe Shërbimet e vendndodhjes në dispozicion tani në Google Play.

Karakteristika Bitmeet ™ 's përfshijnë chat, lokacionet e përdoruesit të cilët duan të blejnë dhe të shesin cryptocurrency, çmimi, kapak të tregut, lajmet e fundit dhe shumë më tepër. Në dispozicion tani në Google Play, Ne presim që ajo të jetë lëshuar për pajisjet iOS në të ardhmen e afërt.

"Bitmeet ynë Platforma cryptocurrency ™ do të ndihmojë të japë masat nga prangat e bankare të centralizuar Fiat, duke krijuar një brez të ri të afërsisë së konsumatorit dhe shfaqjen e tregjeve të vërtetë të kapitalit të bazuar në një fushë loje të niveluar,"Tha CEO Metatron Joe Riehl.


Direxion, ProShares, VanEck tërheqë Bitcoin tallash metali ETF

Direxion, ProShares dhe VanEck ishin në mesin e një pjesë të vogël të emetuesit ETF që kanë tërhequr tallash metali për të nisur Bitcoin ETFs me kërkesë të U.S. rregullatorët.

Në një shënim lidhur, KSHZ-ja është duke kërkuar të dhëna mbi rregullat e propozuara ndryshimeve nga Options Bordit Exchange Çikago (Cboe) që mund të lejojnë shkëmbimin tek lista deri në katër ETFs Bitcoin. Cboe ishte operatori i parë këmbimit në U.S. për të futur të ardhmen bazuar në monedhën dixhitale, ka bërë muajin e kaluar në mënyrë.

Deri tani, ka produkte këmbimit tregtohen në lidhje me monedhave dixhitale janë miratuar nga U.S. rregullatorët.


Goldman Sachs: Në teori Bitcoin mund të jetë një formë legjitime e parave

Bitcoin mund të jetë një formë e ligjshme dhe e përhapur e para, por më së shumti në teori, për tani, sipas strategët Goldman Sachs.

“Përdorimi i gjerë i dollarit jashtë SHBA - dhe dollarizimi të plotë në disa vende - sugjeron se tashmë po kërkojnë për një medium të pranuar ndërkombëtarisht të shkëmbimit dhe dyqan me vlerë,” tha se Goldman Zach Pandl dhe Charles Himmelberg në një shënim të mërkurën.

Në ato vende dhe qoshet e sistemit financiar, ku shërbimet tradicionale të parave janë të furnizuara në mënyrë joadekuate, Bitcoin (dhe cryptocurrencies përgjithësi) mund të ofrojnë alternativa.

Për shembull, vëllimet e këmbimit Bitcoin u rrit në Kinë, pasi vendi filloi goditjen ndaj daljeve të kapitalit në 2016.
Në këtë kuptim, ka kërkesa për Bitcoin si një formë e parave për të bërë transaksione. Por, si pjesë e një portofoli të monedhës, cryptocurrencies janë “më shumë në përputhje me një flluskë spekulative klasik,” strategët tha. Ata vunë në dukje se Korea dhe Japonia dominojnë Bitcoin vëllime të këmbimit, por janë edhe vendet me sisteme monetare të qëndrueshme.

Realiteti është se cryptocurrencies ende kanë një bar të lartë rregullator të qartë në shumicën e vendeve, strategët tha. Për të filluar me, Qeveritë nuk mund të gjetur kush është paguar ose marrjen monedhat dixhitale.

Goldman Sachs thuhet se është duke përgatitur një tavolinë cryptocurrency tregtare.


Blockchain News 10 janar 2018

Vaj mbështetur cryptocurrency Maduro hedhur poshtë nga parlamenti të Venezuelës

Parlamenti opozitës drejtuar Venezuelës të martën jashtë ligjit një cryptocurrency "petro" promovuar nga presidenti socialist Nicolas Maduro, duke e quajtur atë një përpjekje për të hipotekës në mënyrë të paligjshme rezervat e naftës e vendit cash-strapped-së.

Maduro të premten tha se qeveria e tij do të nxjerrë gati $6 miliard e Petros, si një mënyrë për të rritur monedhën e vështirë dhe për të shmangur sanksionet financiare të vendosura nga Uashingtoni.

Ekspertët thonë se cryptocurrency keqmenaxhimin e ekonomisë së vet Venezuelës, e kombinuar me mungesën historike e Partisë Socialiste në pushtet e respektimit të të drejtave të pronësisë private, ka të ngjarë të largohet nga investitorët çinteresuar në marrjen e Petros.

"Kjo nuk është një cryptocurrency, kjo është një shitje përpara të naftës të Venezuelës,"Tha ligjvënësi Jorge Millan. "Kjo është qepur me porosi për korrupsion."

Maduro ka injoruar në mënyrë rutinore legjislaturën pasi partia e tij humbi kontrollin e saj në 2016, dhe Gjykata e Lartë pro-qeveritare ka shtënë poshtë gati çdo masë të kaluar që atëherë.

Maduro shpreson se do të shërbejë si një mekanizëm pagesave për furnizuesit e huaj dhe për të shmangur vonesat pagesat që janë bërë edhe më akute pasi sanksionet shkoi në vend.


Fondi Trat e Tom Lee: Bitcoin mund të lehtë të dyfishtë në 2018

Njëri prej demave më të mëdha të Wall Street-it Bitcoin thotë cryptocurrency mund “lehtë të dyfishtë” ose edhe treshe në 2018.

“Edhe në bazë të rrezikut-rregulluar, Mendoj Bitcoin do të lehtë të bëj më mirë në S&P,” Lee tha të martën në CNBC-së “Futures Now.” “Në një bazë afatgjatë, mënyra më e lehtë për të parë në Bitcoin është si një zëvendësim ose një dyqan me vlerë,” ai tha. “Pra, si millennials të zbuluar dhe të gjenerojë të ardhura, ata do të përdorin atë si një zëvendësim për ari.”

“Nëse Bitcoin merr 5 për qind të tregut të arit, kjo është afërsisht $ 50,000,” ai shtoi. Kjo është një më shumë se 200 për qind lëvizje nga ku Bitcoin është aktualisht tregtare.

Në një bazë në afërsi të gjatë, Lee pret Bitcoin për të kërkuar dhjetor saj të lartë. “Ne mendojmë se nga mesi i 2018, ne do të jetë pjesë e rrugës atje, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi marrë [Bitcoin për $20,000],” ai tha. “Nëse Bitcoin në fakt mund të rritet afër se $20,000 Niveli në gjysmën e parë të këtij viti, Unë mendoj se në gjysmën e dytë të 2018, ne do të shohim një lëvizje më e madhe se kaq,” Lee tha. “Kështu që unë mendoj se Bitcoin është ende diçka që ju duhet të zotërojnë të gjithë vitit.”


Blockchain News 10 janar 2018