Blockchain News 10.09.2018

Singapore crypto shkëmbimin KuCoin zgjeron me investime 3 milion $ në Bitcoin Australi

shkëmbimi me bazë në Singapor cryptocurrency KuCoin ka shënuar përpjekjet e saj në Australi me një $3 milion investim në një rregulluar Bitcoin shkëmbim të brendshëm, mundësuar operatorin aziatike këmbimit të hyrë në treg Aussie me një fokus të shënuara në fund të lartë, investitorët avancuara.

Bitcoin shefi ekzekutiv i Australisë Rupert Hackett pretendon zgjerimi i vetë kompanisë agresive do të synojë 30 Vendet e para në fund të 2020. "Dua të konfirmoj se kjo është e vërtetë,"Tha KuCoin shefi ekzekutiv Michael Gan i investimeve të kompanisë. "Kjo nuk është vetëm një vendim i madh strategjik, por do të jetë një partneritet të shkëlqyer gjatë të qëndrueshme për ne për të ndihmuar cryptocurrency rriten në nivel global."


Citigroup është banka e fundit për të ofruar zgjidhje të crypto e kujdestarisë

Citigroup ka krijuar atë që është quajtur një vërtetim Digital Pasurive apo DAR, mendohet të jetë mënyra më e drejtpërdrejtë për të investuar në cryptocurrencies pa mbajnë ato, sipas njerëzve me njohuri të projektit. DAR punon shumë si një faturë Depozituesi amerikane, e cila jep mundësinë për të investuar në aksione të huaja që nuk janë të tregtohen në shkëmbimet SHBA Investitorët amerikanë.

Struktura do të zhvillohet cryptocurrencies brenda regjimet ekzistuese rregullatore dhe të japin Big investitorëve Wall Street një mënyrë më pak të rrezikshme për të investuar në klasë e aseteve.


SEC pezullon Bitcoin këmbimit, tregtohen sigurinë

Një instrument shumë të mbrojtura investim që kërkonin për të apeluar në SHBA tregjet publike investitorët në kërkim për ekspozimin cryptocurrency sapo ka parë një pengesë. Letrave me Vlerë dhe Exchange Komisioni i SHBA ka lëshuar një urdhër që kërkon të pezullojë tregtimin e Bitcoin Tracker Një Etherin Tracker një shkëmbim tregtohen shënime, lëshuar nga Ofruesi XBT AB, një degë suedeze bazuar në të U.K. Firma CoinShares Holdings.

Në mënyrë zyrtare, KSHZ-ja citoi një “konfuzion në mesin e pjesëmarrësve të tregut” bazuar në SHBA, si në natyrën e instrumenteve financiare si arsye për lëvizje. Pezullimi është në fuqi që nga sot, dhe do të zgjasë deri më 20 shtator.


Raporti Kraken Daily Market për 09.09.2018

ETH
$201.4
↑ 0.76%
$47.7M
BTC
$6,382
↑ 3.10%
$40.1M
XRP
$0.2842
↑ 3.25%
$3.79M
EOS
$5.12
↑ 8.70%
$2.45M
BCH
$488.08
↑ 3.38%
$2.03M
XMR
$107.99
↑ 4.30%
$2M
ETJ
$11.47
↑ 5.23%
$1.86M
DASH
$196.4
↑ 3.12%
$1.01M
Ushdt
$1.00
↑ 0.15%
$951,208
LTC
$56.09
↑ 6.33%
$884,627
doxh
$0.0058
↑ 3.25%
$453,941
XLM
$0.1962
↑ 0.46%
$420,860
KZZ
$122.5
↑ 1.09%
$351,274
REPS
$15.14
↑ 4.78%
$189,825
GNO
$30.3
↓ 0.36%
$170,125
mln
$11.59
↑ 7.41%
$105,399

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$105M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 10.09.2018


Bitcoin Cards

 

2 komente

  1. Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article and also the rest of the website is really good.

  2. Hello there, simply turned into alert to your blog thru Google, and found that it is really informative. I’m going to watch out for brussels. I will be grateful when you continue this in future.

    Many folks will probably be benefited from your writing.

    Gëzuar!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *