Blockchain News 10.07.2018

100+ tregtarët do të jetë në gjendje të Rrjetit Lightning gjykues Bitcoin s nëpërmjet CoinGate

Tregtarët janë tani një hap më afër për të qenë në gjendje të pranojnë pagesat Bitcoin nëpërmjet rrjetit Lightning.

përpunimit të pagesave fillimin CoinGate filluar një program pilot që do të lejojë 100+ tregtarët në gjykim një version Rrufeja-enabled e shërbimit të saj.

Ashtu si me shërbimin standarde CoinGate-së, kompania do të merret me kripto-to-Fiat këmbimit. Përveç kësaj, piloti i ri ka dobi të mbuluar shpenzimet duhet fonde të humbur për shkak të fillim-fazë natyrës së softuerit, Implementimi Rrufeja tani janë në masë të madhe në beta.


banka e investimeve çeke ngritjen $ 100M për fondin blockchain

Benson Oak, një bankë investimesh me bazë në Pragë, Republika Çeke, ka njoftuar se është ngritur $100 milionë për të nisur një fond investimi dedikuar për tregun e Izraelit dhe duke marrë një fokus në startups blockchain.

Krahu i ri i investimeve, quajtur Benson Oak Ventures, ka siguruar tashmë $25 milion dhe ka për qëllim për të arritur $100 milionë synuar deri në fund të 2018.

Sipas Benson Oak Ventures’ Faqja e internetit, Fondi do të jetë i interesuar kryesisht në startups blockchain ofrimin e produkteve të konsumit, ose duke krijuar platforma që mundësojnë rritjen e komunitetit, të gjitha në një përpjekje për të rritur përdorimin e blockchain-së në nivel të konsumit.


Bancor shkon shkëputur sigurisë shkelje

Platforma Kripto këmbimit Bancor ka shkuar jashtë linje pas një “shkelje të sigurisë” që u zhvillua të hënën në mëngjes.

Humbja nga hack është raportuar të jetë $ 23.5M.

Bancor kishte tweeted se platforma e saj është tani në linjë.


Vëzhguesi UK mirëpret startups para crypto sandbox rregullator

Për herë të parë rregullator financiar e Mbretërisë së Bashkuar, Autoriteti i Sjelljes Financiare, është drejtpërdrejt duke njohur potencialin e startups blockchain të lidhura duke i dhënë sandbox-qasje 11 Blockchain dhe kompanitë e shpërndara teknologjisë lidhura librit kryesor.

Rregullatori tha:

“Ne kemi pranuar një numër të firmave që do të testimit propozimet në lidhje me cryptoassets. Ne jemi të etur për të shqyrtuar nëse, në një mjedis të kontrolluar, Përfitimet e konsumit mund të dorëzohen ndërsa menaxhimin me efektivitet rreziqet e lidhura.”

sandbox rregullator i FCA-së filloi në qershor 2016 me qëllim të lejuar bizneset për të testuar “produkte të reja, shërbimet, modelet e biznesit dhe mekanizmat e ofrimit të” në treg me autorizim të përkohshëm FCA-së.


Bankat në Korenë e Jugut kanë $ 2B në kripto, e konsiderojnë atë një klasë pasuri në zhvillim

Bankat komerciale në Korenë e Jugut mund të jetë bullish në cryptocurrencies, zotërojnë më shumë Bitcoin se edhe më të mëdha të shkëmbimeve të brendshme.

Sipas prizë lajmeve të Koresë së Jugut, Yonhap, institucionet financiare në vend kanë pothuajse $2 miliardë vlerë të cryptocurrencies.

Shuma është e barabartë me vetëm 8% të totalit të depozitave në pronësi të Koresë së Jugut brokerimit, të cilat janë me vlerë 26 trilion fitoi. megjithatë, ajo është duke u raportuar se përqindja është në rritje dhe hapësira është konsideruar si një “zhvillim klasë e aseteve.”

Përveç kësaj, Shinhan, banka 2 më e madhe në Kore, ka zhvilluar një shkop Bitcoin për klientët e tyre.


Raporti Kraken Daily Market për 09.07.2018

BTC
$6,699
↓ 0.86%
$27.6M
ETH
$476.0
↓ 3.07%
$20.3M
EOS
$8.12
↓ 6.99%
$2.51M
BCH
$742.09
↓ 3.28%
$2.45M
ETJ
$18.44
↓ 0.32%
$2.25M
XRP
$0.4753
↓ 2.12%
$2.24M
REPS
$35.06
↑ 1.95%
$1.3M
XMR
$137.13
↓ 1.11%
$1.21M
LTC
$81.28
↓ 3.62%
$1.13M
XLM
$0.2091
↓ 2.80%
$732,877
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$372,651
DASH
$232.7
↓ 5.14%
$319,740
KZZ
$169.2
↓ 3.72%
$190,254
GNO
$49.2
↓ 5.77%
$39,042
ICN
$0.671
↓ 3.76%
$14,776
mln
$27.47
↓ 1.29%
$14,744

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$62.7M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 10.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *