Blockchain News 10.06.2018

Rregulloret Kripto njoftoi në Tajlandë

Letrave me Vlerë dhe Exchange Commission Thai njoftoi detajet e rregulloreve cryptocurrency të vendit. Masat janë miratuar në takimin e rregullatorit 7 qershor, dhe pritet të hyjë në fuqi më vonë këtë muaj.

Sipas KSHZ Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm Tipsuda Thavaramara, KSHZ-ja do të lejojë Bitcoin dhe Litecoin të tregtohen si një palë tregtare, ndër të tjera.

"Disa nga kriteret kryesore të përdorura nga ana e KSHZ-së për të vlerësuar çiftet tregtare cryptocurrency" janë "besueshmëria konsensus dhe likuiditetit cryptocurrency."


Praktika Dental Top Silicon Valley-së fillon Pranimi Dentacoin, cryptocurrency Dentare

Shine Dental - praktikë top dentare Silicon Valley-së, bazuar në Fremont, California - ka filluar implementimin e Dentacoin, monedha digital i dentare, si mjet pagese.

Shine dentare s udhëheqës Dr. Swapna Raveendranath u shqua me një çmim të kohëve të fundit për stomatologjike më të mirë në rajon, më pas, "Best of Choice Fremont Reader është" konkurrencës në 2016. Me iniciativën e saj të ri për të zbatuar në praktikë cryptocurrencies saj, Dr. Raveendranath synon të vazhdojë udhëtimin e saj për "të kujdeset për çdo pacient në komunitet", dhe të sigurojë atyre me cilësi të lartë, kujdes të përballueshme dhe të arritshme dentare. Klinika është në kërkim përpara për të zgjeruar partneritetin e saj me Dentacoin dhe të shfrytëzojë potencialin e saj të plotë.

Dr. Swapna nuk ka ndaluar atje edhe pse, si ajo është përfshirë gjithashtu në filantropi, me Programin e Scholar Award, duke qenë iniciativa e saj më të fundit. Ajo ofron kujdes dentar pa-e-ngarkuar të jetës për studentët, excelling në shkollë, por të paaftë për të nënshkruar-up për sigurim të dhëmbëve, për shkak të arsyeve financiare.

Popullariteti i monedhave dixhitale ka bërë që shumë shërbime të kujdesit dentar për të miratuar këtë mjete të reja të pagesës. Ordinanca stomatologjike të cilat kanë miratuar pagesat cryptocurrency kanë raportuar marrë telefonata nga e gjithë SHBA. Me këtë në mendje dhe turma të teknologjisë-tru të luginës, Shine Dental lehtë mund të bëhet lokacioni kryesor për trajtim dentar që caters posaçërisht për këtë audiencë të veçantë.

Shine Dental bashkohet me Rrjetin Dentacoin së bashku me njëzet e dy praktika të tjera dentare rreth globit, të vendosura në SHBA, Australi, Britani e Madhe, Itali, Holandë, Hungari, Bulgari, Serbia, Malaysia, Taiwan, Pakistan, Fiji, Indi.


Raporti Kraken Daily Market për 09.06.2018

BTC
$7,627
↓ 0.14%
$18.2M
ETH
$599.4
↑ 0.47%
$17.1M
EOS
$14.48
↑ 2.70%
$6.75M
BCH
$1,107.69
↓ 0.74%
$2.92M
XRP
$0.6650
↓ 2.00%
$2.54M
LTC
$119.36
↓ 0.53%
$1.24M
DASH
$301.4
↓ 3.65%
$916,714
ETJ
$15.18
↓ 1.81%
$814,500
XLM
$0.2830
↓ 2.76%
$734,973
XMR
$156.04
↓ 2.30%
$723,076
KZZ
$232.1
↓ 1.64%
$242,153
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$197,698
REPS
$37.71
↓ 1.85%
$165,597
ICN
$0.893
↑ 1.38%
$51,366
mln
$43.26
↑ 1.86%
$22,200
GNO
$68.4
↓ 2.09%
$19,535

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$52.6M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 10.06.2018

2 komente

  1. I just could not depart your site before suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide for your visitors. Is going to be back often to check up on new posts

  2. As I site possessor I believe the content material here is rattling fantastic, appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *