Blockchain News 10.05.2018

Shefi NASDAQ: Kripto është hap i drejtë tjetër në hapësirën e monedhës

Nasdaq shefi ekzekutiv Adena Friedman foli për cryptocurrency në episodin e fundit të CNN podcast Boss Files, Friedman tha se cryptocurrency ndjehet si "hap të drejtë tjetër në hapësirën e monedhës", sepse një "mekanizëm globalizuar pagesës" është një përshtatje e natyrshme për ekonominë dixhitale ndërkufitar.

Ajo tha: "Si ajo evolon dhe që nga cryptocurrencies mund ose nuk mund të jetë ai që në fund të fundit merr përqafuar, Unë mendoj se me të vërtetë juria është ende jashtë në se. Por unë mendoj se ideja e një mekanizmi më të globalizuar pagesës që është më efikas se sa ajo që ne kemi sot lejon për të holla për të transferuar të gjithë vendet dhe sigurisht mbështet ekonominë Internet. "


Stock Trading app Robinhood ngre shtesë $ 363M për të zgjeruar shërbimet e saj kripto tregtare

Mobile App SHBA bazuar Stock Trading Robinhood ka njoftuar një $363 milion seri D financimi rrumbullakët që ai thotë se do të lejojë firma për të zgjeruar shërbimin e saj cryptocurrency tregtare në mbarë vendin deri në fund të 2018.
Sipas një deklarate të publikuar të enjten, raundi i financimit vlerat e firmës në $5.6 miliardë.


De Beers sukses gjurmët diamante nga miniera për argjendar përdorur Blockchain

De Beers Group njoftoi sot se ajo ka ndjekur me sukses 100 diamante përgjatë zinxhirit të vlerës gjatë pilot i platformës së saj të industrisë blockchain, duke shënuar herën e parë udhëtimi i një diamant ka qenë gjurmuar digjitale nga miniera në pakicë.

Një shteg i pandryshueshëm dhe të sigurt digjital është krijuar për një përzgjedhje e diamante përafërt minuar nga De Beers si ata u zhvendos nga miniera për Cutter dhe polisher, pastaj përmes një argjendar. platforma, quajtur Tracr, pritet të nisë publikisht më vonë këtë vit.


Investitori kripto Mike Novogratz: Kripto është revolucionit popullor

“Kjo ka qenë revolucion i njerëzve,” Michael Novogratz i Galaxy Digital tha turmës në Samitin e rrjedhshmëri në Brooklyn të enjten.

ai tha se “Revolucioni i decentralizuar do të ketë ndikimin e saj më të madh në kuptimin e shitjes me pakicë, por për të arritur atje ajo do të marrë fuqinë e investimeve të institucioneve të mëdha. Tufë institucional është në lëvizje,” duke shtuar “Unë jam më shumë bullish këtë vit se unë kam qenë vitin e kaluar.”


Prototipi i projektit privatësisë “luleradhiqe” zhvilluar nga Devs Bitcoin

Zhvilluesit duke shpresuar për të sjellë një nivel më të lartë të anonimitetit transaksionit për blockchain Bitcoin kanë ndërtuar një prototip për e tyre “luleradhiqe” Projekti privacy.

Prototipi adreson shqetësimet se propozimi fillestar Luleradhiqe mund të jetë ekspozuar ndaj një sulmi deanonymization.


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *