Blockchain News 09.08.2018

Çështjet gjyqësore rusë parë ndonjëherë gjobë për reklama cryptocurrency

gjykatat ruse konsiderohet botimin e Edinstvo Nizhnekamsk, i cili qarkullon në Republikën e Tatarstani, të jetë në shkelje të rregullave të reklamave. Rasti erdhi në gjykatë nëpërmjet Shërbimit Federal Anti-monopol & një degë lokale të një nënndarje të Bankës Qendrore të Rusisë.

Shteti pretenduar se reklama në fjalë, e cila thjesht e kryer "Investimet deklarata në cryptocurrency. Bitcoin, Ethereum, Zcash. Kuvendi dhe setup e fermave minerare "së bashku me një numër të telefonit të kontaktit, vrapoi në kundërshtim me statutet ligjore. "Nga kuptimin e përmbajtjes së lartpërmendur shpallje, ai vijon se Richard Timurovich Blumchen është duke ofruar shërbime financiare, dhe jo konsultuar ato,"Shërbimi Anti-monopol ankua, e cila rezultoi në individin përgjegjës për të paguar një gjobë për shkeljen. http://www.interfax.ru/russia/624465


Australia për të parë të mundësuar fermën e tij të parë diellor Bitcoin minierave

Një Australian operator qendër të dhënave dhe filiali i saj cryptocurrency janë duke u zhvilluar atë që ata e përshkruajnë si "qendër prapa-e-rrjetit të të dhënave" të parë të vendit mundësuar nga energjia e rinovueshme. I ndodhur në qytetin e qymyr-minierave të Collie, disa në jug 200 km nga Perth, Objekti i ri është duke u zhvilluar nga operatori qendër të dhënave DC Dy degë D Coin dhe do të mundësuar nga një fermë diellore.

Kompania tha se "Duke ofruar përshtatur me kosto të ulët hosting opsione engineered posaçërisht për cryptocurrency dhe minierave Bitcoin në norma konkuruese globalisht, DC Dy & D Coin kanë qenë në gjendje për të tërhequr interesin e të dy komunitetit lokal dhe ndërkombëtar minierave kripto… Në konfigurimin e plotë kripto minierave, duke përdorur fillestar disponueshmërinë e energjisë 4MW, qendra e të dhënave mund të minave në lidhje me 650 Bitcoins në vit me vlerë rreth $6 milion në bazë të minierave dhe të këmbimit normat aktuale. "Ajo është planifikuar për t'u nisur Q1 2019.


Biznesi OMGJ-së cryptocurrency fitoi $ 2.3 milion fitim në Q2

Japanese IT gjigant GMO raportuar duke e bërë një fitim operativ prej $2.3 milion për biznesin e saj cryptocurrency në tremujorin e 2 të këtij viti. Raporti i fundit financiar të firmës zbuloi segment kripto e kompanisë bërë $23 milion në të ardhurat neto. Shuma gjeneruar në segmentin kripto është ndarë pothuajse në mënyrë të barabartë në mes të bizneseve të minierave dhe të këmbimit.

Gjithashtu, firma duket se ka rritur kapacitetin e saj të minierave në tremujorin e 2. Kompania minuar 512 Bitcoins në tremujorin e parë të këtij viti, e cila është më pak se 528 Bitcoins OMGJ minuar në qershor 2018 vetëm.


Intuit fiton patentë për përpunimin e pagesave Bitcoin me mesazhet me tekst

biznes me bazë në Kaliforni & software kompani financiare Intuit i është dhënë një patentë për përpunimin e pagesave Bitcoin nëpërmjet mesazh me tekst. Detajet patentë se si një sistem i llogarive virtuale mund të mundësojë dy përdoruesve për të transferuar fondet duke përdorur telefonat celular. Kompania e parë paraqiti patentën në 2014, menjëherë pas ai nisi QuickBooks Bitcoin shërbimin e saj të Pagesave, një procesor Bitcoin transaksion që bizneset e vogla mund të përdorin për të pranuar Bitcoin në vend të monedhave Fiat.

Vlefshmëria e një mesazhi shkrimor pagesa mund të bëhet në një numër mënyrash të ndryshme, të tilla si nëpërmjet “një kërkesë fjalëkalim të lidhur me një llogari të përdoruesit” në mënyrë që procesi i pagesës. Një tjetër përdor zëri si vlefshmërinë e mëtejshëm. Intuit ka qenë prej kohësh në kërkim në përmirësimin e aksesit të Bitcoin procesorë të pagesave. Ndërsa ajo filloi QuickBooks në 2014, kompania ka vazhduar zhvillimin e platformën e saj të pagesave, më të fundit në partneritet me ofruesit e pagesës veem për të mundësuar pagesat ndërkombëtare cryptocurrency.


Raporti Kraken Daily Market për 08.08.2018

BTC
$6,332
↓ 8.52%
$142M
ETH
$362.5
↓ 6.96%
$66.5M
XRP
$0.3397
↓ 14.3%
$10.3M
BCH
$594.32
↓ 13.1%
$8.51M
ETJ
$15.42
↓ 10.9%
$8.47M
EOS
$5.66
↓ 16.4%
$7.28M
XMR
$96.48
↓ 14.5%
$3.34M
LTC
$63.20
↓ 11.2%
$3.33M
DASH
$178.4
↓ 10.6%
$2.99M
KZZ
$162.6
↓ 11.1%
$2.41M
Ushdt
$1.00
↑ 0.06%
$2.36M
XLM
$0.1993
↓ 15.2%
$2.21M
REPS
$23.30
↓ 15.7%
$662,543
mln
$13.39
↓ 0.22%
$514,463
ICN
$0.571
↓ 2.29%
$269,540
GNO
$37.9
↓ 13.0%
$86,799

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$261M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 09.08.2018

2 komente

  1. It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or tips. Maybe you could write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *