Blockchain News 09.07.2018

letër të re kërkimore sheh Bitcoin si metodë e zakonshme e pagesës brenda 10 vjet

Bitcoin dhe cryptocurrency kanë marrë mbështetje nga hulumtuesit në Imperial College në Londër, të cilët thonë se monedhat dixhitale janë primed për miratim në masë.

Sipas gazetës të titulluar “cryptocurrencies: Tejkalimin e pengesave të besimit dhe Adoptimin” Bitcoin dhe cryptocurrencies do të goditur rrjedhë si një mënyrë për të paguar për mallra dhe shërbime brenda dekadës së ardhshme.

Tre kriteret e studiuesit të paraqitura për miratim si valutë janë:

Dyqan me vlerë: duke lejuar individëve për të bërë zgjedhje intemporal në kur të kalojnë fuqinë e tyre blerëse
Medium i shkëmbimit: lehtësuar shkëmbimin e mallrave dhe shërbimeve duke eliminuar joefikasiteti lidhur me një ekonomi barter
Njësia e llogarisë: duke vepruar si një masë e vlerës në sistemin ekonomik

Sipas gazetës “plotësimin dy kritere e fundit do të kërkojë Bitcoin dhe cryptocurrencies tjera për të bërë përparim në sfidat e mbetura të tilla si scalability, projektimit dhe rregullimi.”


Binance dhuron 1 milion $ me vlerë të kripto të viktimave të përmbytjeve të Japonisë

Në përgjigje të fatkeqësisë motit që dëmtuar rëndë West Japoni vetëm disa orë më parë, Changpeng Zhao, CEO i Binance shprehur simpatinë e tij në një post të Twitter. Posti deklaroi gjithashtu se kompania e tij do të bëjë një donacion që është e barabartë me vlerën e $1 milion në monedhat e mëposhtme: BTC, BNB ose JPY.

ai tweeted:

"Zemrat tona të shkojnë jashtë për viktimat në West Japoni. @binance do të fillojë me një $1,000,000 USD ekuivalent donacion në qoftë BNB, BTC, ose JPY. Ne gjithashtu kërkojmë partnerët tanë kripto të bashkohen me ne dhe për të ndihmuar miqtë tanë në nevojë. "


Raporti Kraken Daily Market për 08.07.2018

ETH
$491.1
↑ 5.74%
$34.9M
BTC
$6,757
↑ 3.52%
$34.4M
XRP
$0.4856
↑ 4.26%
$3.02M
BCH
$767.26
↑ 5.68%
$2.79M
ETJ
$18.50
↑ 5.35%
$2.64M
EOS
$8.73
↑ 4.43%
$2.4M
LTC
$84.33
↑ 5.50%
$1.55M
XMR
$138.67
↑ 5.81%
$958,812
REPS
$34.39
↑ 2.05%
$890,199
XLM
$0.2151
↑ 7.44%
$856,147
DASH
$245.3
↑ 3.57%
$466,545
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$299,276
KZZ
$175.7
↑ 3.55%
$278,522
mln
$27.83
↓ 5.95%
$51,765
GNO
$52.2
↑ 6.60%
$27,027
ICN
$0.698
↑ 4.74%
$25,427

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$85.6M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 09.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *