Blockchain News 09.06.2018

Autoritetet Korean gjejnë asnjë veprimtari të paligjshme në hetim Bithumb

Hetimi në shkëmbimin më të madhe në Korenë e Jugut, Bithumb nga autoritetet e shumta e Koresë së Jugut tregon se nuk ka pasur keqbërje në emër të kompanisë, pavarësisht një faturë të madhe të taksave.

Bithumb tani ka një faturë tatimore të 30 miliardë fitoi për të paguar, e cila arrin në rreth $28 milion.

Një faturë tatimore që i madh nuk është shumë për t'u habitur, si platforma akuzat tarifat mesatare të 0.3% në afërsisht $250 milionë në transaksione në ditë.

Nëse Bithumb ngarkon këtë shumë për degën, që do të thotë se kompania bën një shifër tronditëse prej afërsisht $750,000 në ditë, e cila arrin në pothuajse $274 milion në vit.

Tags: Bitcoin, Lajme

Ontologji nis Ekosistemit Accelerator - ontologji Olympus Accelerator OOA

ontologji, a new high-performance public multi-chain project and a distributed trust collaboration platform, njoftoi Ontologji Olympus Accelerator (OOA).

Programi fton teknologji dhe produkt ekspertë nëpër fusha për të bashkëpunuar në ndërmarrësi dhe për të ndërtuar aplikime të reja të shpërndara të biznesit në bazë të gjeneratës së ardhshme infrastrukturën zinxhir publik ontologji-së për të ndërtuar një burim të hapur, mendje hapur, dhe bashkëpunuese ekosistemit shpërndarë besimi.

Programi Ontologjia Olimp Accelerator do të sigurojë të plotë teknik, marketing, financimi, talent, dhe mbështetje të pajtueshmërisë ligjore. Fondacioni Ontologjia do të investojë rreth 1.5 miliardë USD worth of tokens, të cilat do të përdoren për të mbështetur zhvillimin e ardhshëm të startups ekzistuese dhe ekipet e zgjedhura.


Norwegian Air CEO të nisë shkëmbimin crypto

Billionaire Norwegian Air CEO Bjørn Kjos është duke filluar një shkëmbim cryptocurrency quajtur norvegjeze Block Exchange, dhe në një shënim lidhur Norwegian Air tani pranon cryptocurrency si pagesa.

më herët, kompania NBX Exchange, kishte ngritur $250,000 në një raund mbledhjen e fondeve.

CEO vazhdoi duke thënë "Ne jemi duke kërkuar në gjëra që janë të lehtë për shkallë… të paturit e një cryptocurrency si opsion pagese në linjë ajrore, Ne e shohim se ka një nevojë për një treg të rëndë, ku ju mund të blejnë dhe shesin cryptocurrencies. "

NBX ka plane ambicioze me një qëllim të rivale shkëmbimeve si GDAX dhe Kraken


Raporti Kraken Daily Market për 08.06.2018

BTC
$7,638
↓ 0.49%
$35.8M
ETH
$596.6
↓ 0.93%
$27.1M
EOS
$14.10
↓ 1.19%
$7.99M
XRP
$0.6786
↑ 0.23%
$5.95M
BCH
$1,115.98
↓ 1.81%
$5.23M
LTC
$119.99
↓ 0.91%
$1.56M
XMR
$159.72
↓ 3.75%
$1.5M
ETJ
$15.46
↑ 1.38%
$1.24M
XLM
$0.2910
↓ 2.05%
$954,778
DASH
$312.8
↓ 0.47%
$575,316
KZZ
$236.0
↓ 1.32%
$309,422
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$248,276
REPS
$38.42
↓ 2.21%
$152,616
mln
$42.47
↑ 7.49%
$77,671
ICN
$0.881
↓ 3.69%
$51,131
GNO
$69.9
↓ 1.76%
$24,895

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$88.8M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 09.06.2018

një koment

  1. Hi there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
    Your blog provided us useful information to work on. You have done a extraordinary job!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *