Blockchain News 08.10.2018

Dubai për të nisur Blockchain pagesat me monedhën dixhitale shtetit “emCash”

Banorët Dubai së shpejti do të jetë në gjendje për të bërë pagesat për tarifat e shkollave, faturat dhe blerjet e tjera të shitjes me pakicë me emCash, një Blockchain me bazë në monedhë digital shtet i zhvilluar. parë Byroja zyrtare Emiratet e Bashkuara Arabe e kreditit - emCredit - po e shtyn zyrtare Blockchain-koduar shtetit monedhës digjitale emCash e saj për adoptim më të gjerë nga lëkundet nga pika-e-shitjes pajisjeve me pakicë & storefronts qeveritare nëpër Dubai.

Kompania Indonezisht PundiX do të prodhojë pikën e pajisjeve shitje, dhe Dubai FINTECH ebooc do të menaxhojnë portofolin dixhitale. Një zëdhënës i emCredit plotësuese të shtetit të mbështetur tha: “Vendosjen teknologjinë cutting-edge si blockchain është prioritet kyç dhe është dhënë përfitime për qytetarët tanë në formën e lehtësi dhe letrave me vlerë për konsumatorët dhe tregtarët nëpër Dubai.”


Venezuelasit të detyruar të përdorin Petro cryptocurrency për të paguar për pasaportat

Venezuelasit tani janë duke u detyruar të paguajnë për pasaporta me cryptocurrency diskutueshme Petro e vendit. Vice President Delcy Rodriguez tha në një konferencë për shtyp të premten se një pasaportë të re do të kushtojë qytetarëve dy Petros, një shumë me vlerë 7,200 bolivars.

Me këtë sasi duke qenë katër herë e pagës minimale mujore, Venezuelasit të përballet me një detyrë edhe më të vështirë marrjen e dokumenteve të tyre të udhëtimit si ata kërkojnë të largohen krizës ekonomike dhe humanitare të vendit. OKB-ja thotë se një vlerësuar 5,000 njerëz në ditë largohen Venezuela.


Binance të ditur tarifat crypto liste & dhuroj 100% për bamirësi

Binance, aktualisht shkëmbimin e madhe në botë cryptocurrency nga vëllimit të tregtimit, ka njoftuar se tani do të zbulojë të gjitha tarifat listim cryptocurrency dhe të dhurojë fonde për bamirësi. Projektet Token kërkojnë të jetë e shënuar në shkëmbim do të vazhdojnë të lejohen të propozojnë tarifat e tyre liste. Shkëmbimi as nuk do të diktojë tarifat e tilla dhe as të vendosë një nivel minimal të çmimeve.

sidomos, Binance tha se do të dhurojë 100% i renditur tarifat për ndarjen e saj nisur kohët e fundit bamirësisë, Fondacioni Charity Blockchain. Gjithashtu, Të gjitha tarifat renditur që tani janë në mënyrë efektive donacionet, do të publikohen në faqen e internetit të fondacionit, në një lëvizje për të rritur transparencën në procesin liste.


Bitfinex përdor HSBC për shërbimet bankare

shkëmbimin drejtues kripto Bitfinex thuhet se ka marrë një partner bankar në Londër bazuar HSBC, the $133 miliardë gjigant bankar që është banka 7 i madh në botë. HSBC është i pari “partner i duhur bankar” Bitfinex ka marrë që nga Wells Fargo në 2017. Nëse marrëveshja ndërmjet Bitfinex dhe HSBC mund të jetë e qëndrueshme në të gjithë afat të gjatë, ajo pritet të sjellë një nivel të stabilitetit të operacioneve të Bitfinex.

Kasper Rasmussen, drejtor i komunikimit në Bitfinex tha se firma nuk mund të komentojë mbi natyrën e partneritetit në mes të shkëmbimit dhe HSBC. "Bitfinex nuk ka, dhe kurrë nuk ka, komentoi mbi marrëdhëniet aktuale apo të mundshme të biznesit dhe kjo nuk është subjekt për të ndryshuar tani "Rasmussen deklaroi.


Raporti Kraken Daily Market për 07.10.2018

BTC
$6,535
↓ 0.13%
$15.2M
ETH
$222.7
↓ 0.10%
$8.63M
XRP
$0.4697
↑ 0.25%
$6.24M
BCH
$511.29
↑ 1.65%
$913,574
LTC
$57.29
↑ 0.35%
$660,120
EOS
$5.64
↓ 0.18%
$565,629
XMR
$112.29
↓ 0.53%
$336,203
Ushdt
$.99
↑ 0.16%
$329,891
ETJ
$10.79
↓ 0.55%
$287,395
XLM
$0.2417
↑ 1.95%
$230,165
KZZ
$123.0
↓ 0.85%
$219,137
DASH
$179.2
→ 0.00%
$211,858
GNO
$21.5
↓ 2.32%
$97,647
mln
$9.91
↓ 0.70%
$34,525
REPS
$12.60
↓ 0.08%
$20,213
ICN
$0.387
↓ 0.08%
$19,609

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$34M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 08.10.2018


 

përvojat Hashflare

 

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *