Blockchain News 08.08.2018

Lightning Rrjeti zgjerohet në 3000 nyje, qasjet e kapacitetit 100 BTC

Rrufeja Rrjeti vazhdon zgjerimin e saj të shpejtë si ajo kalon 3000 nyjet në rrjet mainnet. Të dhënat nga monitorimi burim 1ml.com konfirmon se kapaciteti rrufe Network është rritur 85% ne te shkuaren 30 ditë, duke sjellë fonde totale mainnet rrufe për të 97 BTC ($628,000).

Rrufeja kishte debutuar fillimisht rreth fillimit të 2018 në formën e saj mainnet, me rritje përshpejtuar përmes Q2. Në Maj 2018, Kapaciteti i kishte mbetur relativisht i ulët në vetëm 18 BTC, para një rritje dramatike filloi në korrik 2018.


Studim nga ekonomisti Yale thotë se të gjitha portofolet duhet të mbajë Bitcoin

Sipas profesorit aleh Tsyvinski, Bitcoin duhet të jetë një pjesë integrale e një portofoli, pavarësisht nëse dikush është entuziast për cryptocurrency ose jo. Për ndërtimin optimal të portofolit dikujt, ekonomisti thotë Bitcoin duhet të përbëjnë të paktën 6%. Ata që janë më pak entuziastë për cryptocurrency më popullore në botë, duhet të mbajë 4%. Pavarësisht nga pozita e dikujt për këtë çështje, Bitcoin duhet të përfshijnë një minimum prej 1% e një portofoli, për qëllime të diversifikimit.

Studimi i titulluar, Rreziqet dhe Kthimet e cryptocurrencies, gjithashtu përshkruan një tipar në mënyrë unike pozitiv të cryptocurrencies kur krahasohet me aksione tradicionale dhe obligacionet. Duke përdorur raportin Sharpe-së, Tsyvinski treguar se monedhat dixhitale tregojnë më i lartë potencial për kthim, pavarësisht luhatjeve të tyre u rrit. Gjithashtu, Studimi arriti në përfundimin se vrull dhe vëmendja e investitorëve janë shoferët kryesore të çmimeve.


Raporti Kraken Daily Market për 07.08.2018

BTC
$6,922
↓ 0.20%
$62.5M
ETH
$389.7
↓ 3.46%
$23M
ETJ
$17.31
↓ 4.84%
$16.5M
XRP
$0.3963
↓ 5.35%
$4.36M
EOS
$6.77
↓ 3.01%
$2.23M
BCH
$683.71
↓ 0.65%
$2.1M
XLM
$0.2350
↑ 1.36%
$1.35M
KZZ
$182.8
↓ 0.03%
$1.14M
XMR
$112.83
↓ 0.93%
$977,944
LTC
$71.13
↓ 3.09%
$930,758
Ushdt
$1.00
↓ 0.03%
$881,057
mln
$13.42
↓ 21.3%
$536,954
DASH
$199.7
↓ 0.26%
$410,363
REPS
$27.64
↓ 1.14%
$300,611
ICN
$0.584
↓ 3.32%
$95,691
GNO
$43.5
↓ 1.72%
$23,917

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$117M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 08.08.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *