Blockchain News 08.06.2018

Mastercard patentë do të vënë kartat e kreditit në një blockchain publik

Pagesat gjigant Mastercard po eksploron përdorimin e një blockchain publik të sigurt të verifikuar pagesa me kartë krediti në pikën e shitjes.

Sipas një kërkesë për patentë depozituar me U.S. Patent dhe Trademark Office, Mastercard ka dalë me një bartjes dhe rikthim proceset për të vërtetuar përdoruesit’ Kredencialet e pagesës mbi një “Blockchain arritshme publikisht.”

Dokumenti vazhdon të shpjegojë se si një rekord i pagesës është Encrypted / decrypted dhe ruajtur në blockchain.


Runs.com - Blockchain Bazuar Platforma eCommerce për pashembullt kuruar Eksperienca shpalos presale

Runs.com, an upcoming platform and a blockchain-based eCommerce platform headquartered in Singapore with offices in New York and Bangalore announced their presale. Presale do të vijë me një tërheqës 30% Bonus si një ofertë e hershme të shpendëve. Runs recently closed a seed funding of $1M backed by- Panamax Capital, Beast Capital, dhe Columbia Angels.

Runs.com cila u inkubohet në programin e novacionit dhe sipërmarrjes Columbia University do të përdorë këto fonde për të zhvilluar kornizën blockchain që sjell transparencë dhe besim për E-Commerce. It plans to achieve this by building a decentralized platform where the decision-making power lies with the user rather than the platform.

Runs.com is led by Giri Devanur who is an EY Entrepreneur of the year award winner in 2017 and an Alumnus of Columbia University. Giri was the CEOAMERI100, a company that made its journey to NASDAQ in just four years. Giri Devanur is joined by Dr. Artit Wangperawong who holds a Ph.D. nga Stanford University.

Runs.com have launched their Token Generation Event (TGE) through 2 phases – presale and crowd sale. There will be a total of 75,000,000 tokens available for contributors.

Mbështetësit dhe tifozët mund të hyni mbi
www.runs.com to take advantage of the early bird offer which is on a first come first served basis and for a limited period only.

Duke folur në rastin Giri Devanur: Co-founder & CEO – Runs.com adds:

“There is a massive shift away from traditional e-commerce to experiences driven community commerce. Asnjë kompani tjetër ka arritur për të kapur përvoja dhe ndihmës familltar e tyre në të kaluarën. Me Runs.com ne jemi duke kërkuar për të levave teknologjinë emocionuese blockchain për të lejuar njerëzit që të ndajnë momentet e tyre të paharrueshëm brenda komunitetit. fillimisht, ne do të jemi duke u përqëndruar në Cricket, Cinema dhe kafe entuziastë në mbarë botën. "

Dr. Artit Wangperawong Co-Themelues dhe Drejtor Teknologjisë në Runs.com dhe Stanfordit ish-nxënës deklaroi:

“Blockchain technology is uniquely poised to disrupt a swathe of industries. në Runs.com, we’re developing the platform along with our signature XKU'S për të adresuar nevojat e tregtisë botërore dhe për të ofruar përvojat më të mira për njerëzit në një platformë të decentralizuar. Ne jemi të angazhuar për tërheqjen e individëve të talentuar për t'u bashkuar me ekipin tonë për të bërë Runs.com platformën Kryeministri commerce në të gjithë botën. "

Runs.com will be disrupting traditional e-commerce platforms which use SKU'S si mënyrë themelore për të identifikuar njësitë. Moving away from the conventional SKU's, Runs.com has patented a new method of identification and tracking called XKU – ‘Experience Keeping Unit’. Runs.com XKU’s will cover the 3-S parameters – Story, burim, dhe Qëndrueshmëria.


Raporti Kraken Daily Market për 07.06.2018

BTC
$7,675
↑ 1.95%
$46.2M
ETH
$602.2
↑ 1.25%
$34.9M
EOS
$14.27
↑ 6.02%
$7.41M
XRP
$0.6770
↑ 2.22%
$5.26M
BCH
$1,136.57
↑ 2.19%
$5.24M
LTC
$121.09
↑ 1.74%
$2.17M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.59M
XMR
$165.95
↑ 1.86%
$1.15M
XLM
$0.2971
↑ 2.74%
$726,698
KZZ
$239.2
↑ 3.74%
$660,340
ETJ
$15.25
↑ 1.73%
$554,835
REPS
$39.29
↑ 5.08%
$500,636
DASH
$314.3
↑ 2.10%
$276,801
ICN
$0.915
↓ 0.50%
$71,124
doxh
$0.0037
↑ 2.24%
$28,298
mln
$39.51
↑ 1.49%
$28,026

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$107M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 08.06.2018

një koment

  1. You can definitely see your skills in the work you write.

    The world hopes for even more passionate writers
    like you who aren’t afraid to say how they believe.

    All the time go after your heart.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *