Blockchain News 08.05.2018

New York Stock Exchange mund të nisë platformë tregtare Bitcoin

Kompania mëmë e bursën e New York-ut ka qenë duke punuar në një platformë tregtare online që do të lejojë investitorët të mëdha për të blerë dhe të mbajë Bitcoin, sipas email dhe dokumente të shikuara nga The New York Times dhe katër personave informoi mbi përpjekjet cili kërkoi të mbetet anonim për shkak se planet ishin ende konfidenciale.


Oracle për të nisur blockchain-si-a-shërbim platformë këtë muaj

Gjiganti Software Oracle është i vendosur të gjitha për të nisur publikisht saj Blockchain-si-nje-shërbim platformë këtë muaj. Frank Xiong, Grupi nënkryetar i blockchain Cloud Shërbimit Oracle, tha në zbulimin se firma ka për qëllim për të tërhequr të dy firmave të mëdha dhe të vogla, me çmimet në bazë të vëllimit të transaksioneve.


Moska gjykata vendos cryptocurrency është përfshirë në pasuri të falimentimit

Një gjykatë në Moskë ka vendosur që të përfshijë kuletat cryptocurrency si pjesë e pasurisë së debitorit falimentimit të, duke pranuar çelësat portofolin dhe fondet si pronë. Çështja ishte nëse identifikimi i pronarit të portofolin crypto dhe çelësat ishte e mundur ose jo. Gjykata vendosi identifikimit është e mundur dhe se çelësat duhet të hequr dorë si pjesë e pasurisë së debitorit.


 

5 comments

  1. I’m not ѕure wheгe you’re getting your info, but good topic.
    I needs to spend some time learning much more or underѕtanding more.

    Thanks for fantastic info I ᴡas looking for thіs info for
    my mission.

  2. I was looking at some of your articles on this site and I believe this internet site is really instructive! Keep on posting.

  3. I’m impressed, I have to admit. Genuinely rarely should i encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you may have hit the nail about the head. Your idea is outstanding; the problem is an element that insufficient persons are speaking intelligently about. I am delighted we came across this during my look for something with this.

  4. I’m impressed, I have to admit. Genuinely rarely should i encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you may have hit the nail about the head. Your idea is outstanding, the problem is an element that insufficient persons are speaking intelligently about. I am delighted we came across this during my look for something with this.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *