Blockchain News 07.06.2018

Fidelity mund të nisë shkëmbimin crypto

Investimet Fidelity, një firmë që mbikëqyr $2.5 trilion asete në menaxhuar, është komplot i buildout e produkteve që do të shtyjë në treg për Bitcoin në nivelin e ardhshëm.

Përveç kësaj, Fidelity është punësimin për të ndërtuar një shkëmbim të aseteve dixhital, sipas një reklamë të brendshme të punës. Firma është duke kërkuar për një inxhinier sistemit DevOps “për të ndihmuar inxhinier, krijoj, dhe të vendosë një shkëmbim Digital pasuri për të dy një re publike dhe private.”

Firma është duke punuar edhe në zgjidhjet paraburgim për kripto, sipas një ad punë.

Nëse Fidelity sukses lanson këto produkte, kjo do të përbënte një nga lëvizjet më të mëdha nga një firmë e Wall Street në treg për asetet dixhitale.

Ia vlen të përmendet, CEO Fidelity-së, Abigail Johnson, është një përkrahës i Bitcoin.

Nëse Fidelity ka nisur një ofertë të këmbimit crypto, kjo do të jetë ndoshta ndër lëvizjet më të mëdha nga një firmë e madhe Wall Street në tregun e sapolindur kripto, e cila qëndron në rreth $350 miliardë.


Tajlandë gjykimet cryptocurrency banka qendrore

Guvernatori i Bankës së Tajlandë Veerathai Santiprabhob treguar në një fjalim të kohëve të fundit se zhvillimi i një banke qendrore valutë me shumicë dixhitale është aktualisht në tubacion, si pjesë e përpjekjeve më të gjera të vendit në trialing teknologjisë blockchain në sektorë të ndryshëm.

Projekti, quajtur Inthanon, ndarjen emrin e malit e lartë Tajlandë, synon të krijojë blockchain cryptocurrency bazë e bankës për të bërë transaksionet ndërbankare të dy të shpejtë dhe më e lirë.

Ai tha në fjalimin:

“Këto përpjekje duhet të hapë rrugën për transaksion më të shpejtë dhe më të lirë dhe vlefshmërinë për shkak të më pak ndërmjetësimit të nevojshme në krahasim me sistemet aktuale.”


Northern Trust fotografi patentë për ruajtjen e takimit minuta në blockchain

shërbimet financiare firmë Northern Trust fituar një patentë për mbështetjen e deri të dhënat e takimeve të përdorimit të teknologjisë blockchain.

Metoda përdor një seri të kontratave të zgjuar për të kapur të dhënave në lidhje me mbledhjen e, duke përfshirë të dhënat e që është pjesë (burim nga pajisjet që ata mund të kryejnë), kur takimi u zhvillua dhe ku.

Northern Trust hones në në një rast shumë të veçantë të përdorimit, të dhënat e ngjarjes, dhe kjo flet për trendin më të gjerë të firmës së mbledhjes së të dhënave operative përmes një sistem të shpërndarë.


Coinbase bën përparim të bëhet firma e letrave me vlerë të rregulluara

shkëmbimin cryptocurrency Coinbase njoftoi të mërkurën se ajo ishte duke bërë hapa drejt qëllimit të saj të operuar një rregulluar federale ndërmjetës i shkathët.

zyrtari më i lartë operativ dhe president Asiff Hirji shkroi në një kompani blog post se firma është në procesin e marrjes së një licence ndërmjetës i shkathët. Kompania synon të kërkojë miratim nga U.S. Letrave me Vlerë dhe Komisionit Exchange (SEC) dhe Autoriteti Rregullator i Industrisë Financiare (FINRA) të ofrojë letra me vlerë blockchain-bazuar.


Raporti Kraken Daily Market për 06.06.2018

BTC
$7,529
↓ 1.23%
$49.9M
ETH
$594.8
↓ 2.06%
$41.8M
BCH
$1,112.21
↓ 3.16%
$7.01M
XRP
$0.6623
↓ 1.62%
$6.45M
EOS
$13.46
↓ 4.06%
$5.83M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.91M
LTC
$119.02
↓ 1.69%
$1.9M
XMR
$162.92
↓ 2.31%
$1.02M
ETJ
$14.99
↓ 2.41%
$634,287
XLM
$0.2892
↓ 2.43%
$477,691
KZZ
$230.5
↓ 2.64%
$428,759
DASH
$307.9
↓ 3.64%
$349,513
REPS
$37.39
↓ 3.73%
$301,620
GNO
$71.3
↓ 1.11%
$52,988
doxh
$0.0036
↑ 0.81%
$42,799
ICN
$0.919
↓ 3.31%
$37,773

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$118M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 07.06.2018

një koment

  1. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve truly enjoyed surfing around your weblog posts. In any case I’ll be subscribing in your feed and I’m hoping you write once more soon!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *