Blockchain News 06.09.2018

Coinbase eksploron Bitcoin ETF me ndihmën Blackrock

Coinbase është në kërkim për të krijuar një produkt të këmbimit tregtohen lidhura me kripto, sipas njerëzve të njohur me këtë çështje, si një mënyrë për të lejuar investitorët e shitjes me pakicë për të fituar qasje në tregun e paqëndrueshme. Në javët e fundit firma ka mbajtur biseda me anëtarët e grupit blockchain Blackrock është duke punuar për të trokitje e lehtë në ekspertizën e firmës me nisjen e produkteve të këmbimit, tregtohen.

Coinbase kishte njoftuar një fond indeks, 6 muaj më parë, i cryptocurrencies synon investitorët akredituar. një ETF, megjithatë, është drejtuar drejt shumë investitorë zakonshme. Nëse Coinbase ishin për të zhvilluar një ETF crypto, ai do të bashkohet me një numër të firmave të tjera gjithashtu në kërkim për të nisur e tyre, përfshirë rivale Binjakët, Menaxhimi i Aseteve bitwise, dhe VanEck.


Qyteti kinez përdor Blockchain për të ndjekur lëvizjet e të dënuarve të liruar me kusht

Të dënuarit me kusht në qytetin jugor kinez të Zhongshan mund tani e gjejnë veten duke u gjurmuar mbi një rrjet blockchain. Departamenti i Drejtësisë i Zhongshan thotë se ka nisur një sistem blockchain të bazuar për të monitoruar lëvizjet e ish-të burgosurve për të përmirësuar cilësinë e ashtuquajtura “korrigjim komunitetit.”

Parolees janë të nevojshme për të kontrolluar në dhe të plotë të detyrave të përditshme duke siguruar up-to-date të dhëna mbi lëvizjet e secilit të dënuar për, kështu që stafi korrigjim komunitetit dhe agjencive përkatëse të zbatimit të ligjit që janë dhënë qasje në rrjet janë në gjendje të dinë vendndodhjen e një i dënuar në çdo kohë, dhe në këtë mënyrë mund të marrë masat e nevojshme në qoftë se dikush është thyer nga rutina e kërkuar. Departamenti i Drejtësisë pohoi se teknologjia është në gjendje për të zvogëluar barrën fuqi punëtore që tradicionalisht është e nevojshme për të ndjekur fizikisht parolees kur duke siguruar se ata janë të bindur ligjeve dhe kryerjen e shërbimit të komunitetit.


High Times pranon Bitcoin për IPO saj

Publikimi kanabisit High Times është pranuar cryptocurrency për blatimit të tij të vazhdueshme publike fillestare (IPO). Përfaqësuesi i Lartë Times Jon Cappetta konfirmoi se kompania është pranuar Bitcoin si opsion pagese. Cappetta tha se një dorëzimi rregullatore (treguar ndryshe) është bërë “për të bërë të lumtur SEC.”

Ia vlen të përmendet se Fondi Amerika është duke u përdorur për të menjëherë të kthyer kripto në dollarë amerikanë. Times High’ Vetë IPO është duke shkuar mirë, tha cap, dhe kompania është duke kërkuar në një listë të drejtpërdrejtë si rezultat. “Rregullorja A [mbledhjen e fondeve] do të mbyllet më 12 të këtij muaji, dhe pastaj nga atje ne do të fillojmë procesin e renditur” ai tha.


Raporti Kraken Daily Market për 05.09.2018

BTC
$6,918
↓ 5.58%
$86M
ETH
$243.6
↓ 14.3%
$45.4M
XRP
$0.2914
↓ 12.1%
$8.35M
Ushdt
$1.00
↑ 0.15%
$5.74M
EOS
$5.42
↓ 16.0%
$5.11M
BCH
$536.77
↓ 14.1%
$4.81M
XMR
$118.18
↓ 13.2%
$4.23M
LTC
$59.98
↓ 11.5%
$3.36M
XLM
$0.2121
↓ 6.07%
$2.22M
ETJ
$12.19
↓ 12.5%
$2.2M
DASH
$184.9
↓ 13.7%
$1.55M
KZZ
$135.9
↓ 12.5%
$1.01M
doxh
$0.0049
↓ 3.12%
$895,535
mln
$13.61
↓ 24.0%
$660,622
REPS
$18.10
↓ 13.1%
$286,342
ICN
$0.445
↓ 12.7%
$84,189

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$172M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 06.09.2018


Bitcoin Cards

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *