Blockchain News 06.07.2018

Binance ka bërë tashmë $ 300M në të ardhura këtë vit nga 10 milion përdorues

Binance, shkëmbimi i madh në botë cryptocurrency, pret për të fituar në mes të $500 milionë dhe $1 miliardë në fitim neto gjatë 2018.

CEO Binance Changpeng Zhao tha se të ardhurat Binance e parë gjysmë ishte $300 milionë dhe se shkëmbimi është rritur me shpejtësi që nga korriku i 2017, kur platforma pastaj Kinë bazuar hapur për biznes.

Aktualisht Binance ka më shumë se 10 milion tregtarët regjistruar.


Swiss operator bursë për të nisur të këmbyer aktive crypto

GJASHTË, pronar dhe operator i shkëmbimit kryesor Zvicrës aksioneve ka njoftuar planet për të nisur GJASHTË Digital Exchange - një shkëmbim të aseteve kripto rregullohet plotësisht nga rregullatori financiar të vendit dhe bankës qendrore.

Nisma e re kripto synon të jetë “infrastruktura e parë të tregut në botë për të ofruar një fund të integruar plotësisht për t'i dhënë fund tregtimit, zgjidhje dhe kujdestarinë shërbimit për asetet dixhitale… një ofrues të njohur dhe rregulluar infrastruktura që ofron të gjitha hapat e zinxhirit në një model të integruar dhe të sigurt ", shpjegoi SIX kreu i letrave me vlerë dhe shkëmbim, Thomas Zeebin, përshkruar SDX si një të gjitha-në-një platformë.


Raporti Kraken Daily Market për 05.07.2018

BTC
$6,512
↓ 2.60%
$52.8M
ETH
$462.3
↓ 2.25%
$32.1M
XRP
$0.4740
↓ 5.70%
$5.25M
EOS
$8.74
↓ 3.43%
$3.75M
BCH
$724.62
↓ 6.37%
$3.73M
ETJ
$16.86
↓ 1.52%
$2.07M
LTC
$82.71
↓ 4.49%
$1.77M
XMR
$135.92
↓ 4.21%
$1.24M
XLM
$0.1987
↓ 7.21%
$791,932
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$565,835
DASH
$242.1
↓ 1.76%
$461,920
KZZ
$174.5
↓ 4.78%
$231,961
REPS
$35.86
↓ 0.99%
$191,829
ICN
$0.664
↓ 5.27%
$66,442
GNO
$46.4
↓ 1.86%
$33,775
doxh
$0.0026
↓ 5.07%
$7,844

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$105M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 06.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *