Blockchain News 05.10.2018

Këshilltari i lartë Wall Street Ric Edelman shpjegon se pse ai është i bullish në Bitcoin

Ric Edelman, legjendar investitori Wall Street, këshilltar dhe autor, ka investuar në Menaxhimi i Aseteve bitwise, krijues i fondit të parë në botë tregues cryptocurrency. Edelman është gjithashtu duke shërbyer si një këshilltar për kompaninë. Në një intervistë investitori tha implikimet e cryptocurrency janë me ndikim të gjerë. Edelman tha gjithashtu se këshilltarët financiare duhet të edukuar veten në lidhje me kripto dhe blockchain.

"Unë jam bullish në të, sepse Bitcoin tani është dhjetë vjeç. Është një $200 miliardë tregu në total kripto, Bitcoin është rreth 40% e që… qartë, është këtu për të qëndruar. "Edelman është kryetar dhe bashkë-themelues i Edelman Shërbimeve Financiare, i cili u emërua kohët e fundit numri një këshilltar i regjistruar investimeve në SHBA nga Barron. Edelman Financial Services ka $22 miliardë në asete nën menaxhim. Edelman do të partner me bitwise për të ndihmuar këshilltarët financiare të kuptojnë Blockchain dhe hapësira kripto. Kur u pyetën nëse cryptocurrencies janë një klasë asete të veçanta të obligacioneve, rezervat ose mallrave, Edelman afirmuar asetet kripto janë “një dyqan me vlerë” si ari, vaj, dhe burimeve të tjera natyrore. "Ai është këtu për të qëndruar", ka thënë këshilltari ndikim. "Do të vijë dita - Unë jam i bindur, kur SEC krijon, ose lejon, a ETF Bitcoin. Dhe kjo do të ndryshojë çdo gjë. "


BE-ja tregjet buxhetet rregullator 1.1M € për të monitoruar CRYPTOS & FINTECH

Vëzhguesi tregjet financiare e BE-së është vendosur mënjanë mbi 1 milion € për monitorimin dhe mbledhjen e informatave mbi cryptocurrencies dhe aktiviteteve të tjera FINTECH gjatë 2019. Siç është shpallur në e saj 2019 Programi vjetor i punës - lëshuar sot - Autoriteti i Letrave me Vlerë dhe tregjet evropiane (ESMA) renditur prioritetet e saj kryesore për vitin e ardhshëm. Agjencia tha se ka për qëllim të mbrojë mirëqenien financiare të bllokut ekonomik, ajo merr një “fokus i veçantë” në risi financiare duke përfshirë asetet kripto, duke shtuar se ai në mënyrë aktive duket për çështjet dhe rreziqet lidhur me aktivitete të tilla.

Ajo gjithashtu ndihmon të koordinuar iniciativat rregullator të rajonit në monitorimin e tregut dhe praktikat më të mira promovimin, duke përfshirë edhe ofrimin e këshillave apo të propozuar “veprimet përkatëse ku nevojiten.” Objektivi kryesor i Esma-së për vitin e ardhshëm, thuhet, është për të: “Të arritur një qasje të koordinuar për rregullimin dhe mbikëqyrës trajtimin e aktiviteteve të reja ose të reja financiare dhe të japin këshilla për të paraqitur në institucionet e BE-së, pjesëmarrësit e tregut apo konsumatorët.”


Raporti Kraken Daily Market për 04.10.2018

BTC
$6,539
↑ 1.69%
$36.5M
ETH
$222.5
↑ 2.85%
$18.2M
XRP
$0.5310
↑ 2.62%
$7.18M
BCH
$515.23
↑ 0.84%
$2.31M
Ushdt
$.99
↑ 0.12%
$2.1M
EOS
$5.76
↑ 5.11%
$1.2M
LTC
$58.28
↑ 2.44%
$841,026
XMR
$114.17
↑ 2.17%
$731,250
ETJ
$11.06
↑ 0.91%
$671,799
XLM
$0.2438
↑ 2.42%
$540,741
KZZ
$124.4
↑ 2.74%
$300,806
DASH
$180.4
↑ 3.04%
$164,382
GNO
$22.1
↑ 0.82%
$80,291
ICN
$0.390
↑ 5.53%
$76,617
REPS
$13.05
↑ 1.48%
$64,221
doxh
$0.0056
↑ 0.57%
$58,101

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$71.1M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 05.10.2018


 

Bitcoin Cards

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *