Blockchain News 05.09.2018

Twitter CEO tregon Kongresin ajo eksplorimin blockchain për të luftuar mashtrimet

Twitter CEO Jack Dorsey i tha një komiteti të Kongresit të mërkurën se kompania media social është eksploruar zgjidhje blockchain për platformën e vet. Dorsey ishte përgjigjur një pyetje nga një Përfaqësues të Kalifornisë gjatë një seance për Energji dhe Tregti fokusuar në mbrojtjen e privatësisë së përdoruesit, keqinformim, moderim përmbajtjen dhe njëanshmëria e pretenduar kundër konservatorëve politike në Twitter.

Matsui pyeti: “Çfarë aplikimet potencial të bëjë që ju të parë për blockchain?” Dorsey u përgjigj “ne kemi nevojë për të filluar me probleme ne jemi duke u përpjekur për të zgjidhur për klientët tanë dhe të shikojmë në të gjitha teknologjisë në dispozicion… Blockchain është ai që unë mendoj se ka shumë potencial të pashfrytëzuar, në mënyrë të veçantë të shpërndara rreth besimit dhe shpërndarë zbatimit. Ne nuk kemi shkuar aq thellë sa unë do të doja vetëm ende për të kuptuar se si ne mund të aplikojnë këtë teknologji për të Twitter, por ne kemi njerëz të të menduarit në lidhje me të sot.”


BE-ja duhet të miratojë rregulla të përbashkëta cryptocurrency, sipas të raportojnë për ministrat

Një tank me bazë në Belgjikë se është argumentuar se BE-ja duhet të krijojë një standard të vetëm për rregullat e cryptocurrency në një raport dërguar për financimin e Ministrave, brenda bllokut ekonomik. Bruegel, bazuar në Bruksel, Capitol belg, beson se nevojat e BE-së “rregullat e përbashkëta” në cryptocurrencies, si dhe se si argumentet janë të shpërndara dhe të tregtohen. Është Raporti vjen përpara një “takimi jozyrtar të ministrave të punëve ekonomike dhe financiare” më vonë këtë javë. Raporti nuk është ende në dispozicion të publikut.

Raporti thotë se BE-ja duhet të zbatojë rregullat e përbashkëta në shkëmbimet kripto dhe ofertat fillestare monedhë (ICOS) gjithashtu. Kjo u tha, Raporti vë në dukje se natyra e decentralizuar Bitcoin bën rregullimin e cryptocurrency vetë “e pamundur.” Si i tillë, ai theksoi se çdo rregullore do të duhet për të aplikuar për shkëmbimet apo kompani të tjera të ngjashme. Ajo gjithashtu i referohet shtypjen Kinës në cryptominers, duke vënë në dukje se fermat minerare mund të ndalohet, si dhe.


GOldman Sachs bie planet tregtare Bitcoin për momentin

Goldman Sachs është ditching planet për të hapur një tavolinë për cryptocurrencies tregtare si kuadri rregullator për kripto mbetet e paqartë, sipas njerëzve të njohur me këtë çështje. Në javët e fundit, Drejtuesit e Goldman kanë arritur në përfundimin se shumë hapa ende duhet të merren, shumica e tyre jashtë kontrollit të bankës, para se një bankë i rregulluar do të lejohen të tregtojnë cryptocurrencies.

Goldman Sachs Zëdhënësi Michael DuVally tha se "Në këtë pikë, Ne nuk kemi arritur në një përfundim në fushëveprimin e flijimit tonë dixhital aseteve.”


minierave Kripto pranuar si një industri nga autoritetet iraniane

Qeveria e Iranit ka pranuar minierave crypto si një industri, Sekretari i Këshillit cyberspace Iranit Abolhassan Firoozabadi tha minierat e cryptocurrencies si Bitcoin është miratuar si një industri nga autoritetet kryesore qeveritare. megjithatë, Legjislacioni zyrtare formuar një kornizë ligjore për industrinë ende nuk është futur në vend.

Firoozabadi deklaroi se Qendra Cyberspace Kombëtare iranian është duke zhvilluar një platformë për cryptocurrency minierash rregullim. Sekretari thuhet se pohoi se autoritetet përkatëse do të prezantojë një kuadër rregullator për startups kripto-lidhura dhe firmave në fund të shtatorit.


Raporti Kraken Daily Market për 04.09.2018

BTC
$7,327
↑ 0.58%
$46.9M
ETH
$284.3
↓ 2.24%
$28.7M
XMR
$136.13
↑ 1.99%
$3.87M
LTC
$67.77
↑ 3.26%
$2.54M
XRP
$0.3314
↓ 1.49%
$2.44M
BCH
$624.98
↓ 1.03%
$2.25M
EOS
$6.45
↓ 1.07%
$1.97M
ETJ
$13.93
↓ 2.45%
$1.77M
Ushdt
$1.00
↓ 0.12%
$1.75M
mln
$17.90
↑ 67.3%
$1.32M
DASH
$214.2
↓ 2.13%
$1.05M
KZZ
$155.2
↓ 1.21%
$623,780
XLM
$0.2258
↑ 1.76%
$612,453
doxh
$0.0051
↓ 2.12%
$424,970
REPS
$20.83
↓ 0.19%
$187,817
GNO
$36.5
↑ 5.70%
$80,200

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$96.6M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 05.09.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *