Blockchain News 05.07.2018

tregtar madhe e Evropës të ETFs është duke lëvizur në kripto

tregtar madhe e Evropës e këmbimit tregtohen fondet është duke lëvizur në kripto.

Flow Tregtarëve NV, një tregtar Shpejtësia Amsterdam bazuar, është duke bërë tregjet në shkëmbimin e parë të tregtuara shënime në bazë të Bitcoin.

Flow Tregtarët është firma e parë kudo të bëjë të ditur se është blerë dhe shitur shënime crypto listuara në shkëmbimet e rregulluara aksioneve.

Publikisht shënime tregtohen apo fonde do të zgjerojnë ankesën e të holla virtuale, si një klasë e aseteve, duke siguruar një mënyrë të drejtpërdrejtë të investuar në Bitcoin.

Co-CEO i XBT Provider, një emetues i ETNS kripto listuara në Suedi, Dennis Dijkstra tha:

"Njerëzit nënvlerësojnë kripto. Është i madh, dhe kjo është që të rregullohet shumë shpejt. Pjesëmarrësit e tregut janë shumë më profesionale se sa njerëzit mendojnë. investitorët institucionalë janë të interesuar, ne e dimë se ata janë, sepse ne kemi marrë kërkesa. "


patentat Western Union një sistem të sigurt transferimin e modeluar sipas Bitcoin

Një patentë e sapo publikuar Western Union parashikon një sistem që menaxhon njoftime të përsëritura transferimit dhe pagesa të sigurta për një rrjet cryptocurrency.

Englewood, CO-bazuar firma, më e madhe e parave fiat shërbim transferimi në botë, ka kërkuar për të hartuar një metodë për të rritur sigurinë e pagesave elektronike.

Aplikimi për patentim tregon se sistemi është projektuar si një mjet të përgjithshëm qëllim për të akomoduar llojet më të rrjetit elektronik. megjithatë, dokumenti në mënyrë specifike thekson se "në mishërime të caktuara" e "rrjeti transferimi elektronik mund të jetë një rrjet cryptocurrency si Bitcoin, Litecoin, ose Peercoin aplikimi është paraqitur në 2016.

ekipet Bittrex deri me Invest për të nisur platformë të re dixhitale tregtare

platformë Blockchain tregtare SHBA Bittrex njoftoi se është bashkuar me invest.com FINTECH të fortë për të hapur një platformë të re dixhitale tregtare për konsumatorët në Bashkimin Evropian. Platforma do të nisë nën emrin e markës invest.com.

Bittrex njoftoi se partneriteti do të kombinohen cutting-edge teknologjinë e saj platformë tregtare, dhe përzgjedhja e gati 200 argumentet dixhitale, me ekipin njohuri të ekspertëve në tregtimin derivativ invest.com-së, menaxhimin e portofolit, dhe tregtimit të kapitalit.


Qeveria e Koresë së Jugut fillon sistemin blockchain klasifikimit njeh shkëmbimet crypto si industri

Qeveria e Koresë së Jugut ka njoftuar fillimin e një sistemi klasifikimi industrial që mbulon industrive të lidhura blockchain.

Kjo është hera e parë që qeveria e ka pranuar në fakt shkëmbime crypto si një industri.

Në njoftimin, shkëmbimet kripto janë përshkruar si "shkëmbim të aseteve dhe broker '.

Platformat blockchain janë klasifikuar nga qeveria si "blockchain bazuar sistemi software zhvillimin dhe furnizimin bizneset '.

Sistemi i klasifikimit Blockchain do të ndahet në disa nënndarje. Një nënndarje për shembull është 'Blockchain bazuar në zhvillimin e sistemit software dhe furnizimi ".

Nuk do të jetë gjithashtu një kategori për zhvillimin dhe furnizimin e softwares lojë celular bazuar në teknologjinë blockchain, si dhe një nënndarje për shkëmbime dhe shërbime Blockchain cloud hosting, të tilla si Amazon Web Services dhe Microsoft kaltra.

Në total, do të ketë tre kategori kryesore dhe dhjetë nën-kategori.


Chinese Kërkimi gjigant Baidu për të nisur shpërblime në platformën blockchain

Baidu, quajtur gjerësisht si Google e Kinës, do të nisë shpërblime dhe shpall paraqitjen blockchain e projektit të tyre "Totem" në një konferencë të ardhshme më 18 korrik.

totem, një platformë Blockchain me bazë, u nisur nga Baidu në prill. Totem përdor teknologjinë blockchain për të menaxhuar të drejtat e pronësisë intelektuale e imazheve. Ata kanë për qëllim për të mundësuar më shumë efikasitet në pronësi të imazheve dhe shkeljeve parandalimin.

"Informacioni i autorit të punës është e shkruar në mënyrë të përhershme në blockchain. Bazuar në besueshmërinë dhe pakuptueshmëri e blockchain, e kombinuar me teknologjinë kryesor artificiale Baidu inteligjencës, shpërndarja e punës mund të jetë i gjurmueshëm, reprintable, monitorueshme, dhe të ndryshojë të drejtën e autorit të fotografive tradicionale. "

Përdorimi blockchain, Totem do të lejojë më shumë transparencë në të drejtat e imazhit dhe procesin e licencimit. Platforma do të përfitojnë nga teknologjia Artificial Intelligence Baidu për të monitoruar çdo shkelje të drejtës së autorit në të gjithë web.


Huobi hap shkëmbimin australiane me crypto tregtare Fiat

këmbimit Huobi cryptocurrency lansuar platformën e saj Australian tregtare, cila tregton Bitcoin dhe monedha alt.

Shkëmbimi i ri ofron vetëm tregtare kripto-to-Fiat me dollarin australian.

Huobi Australia (HuobiAU) është një ndërmarrje e përbashkët mes Huobi dhe blockchain Global, një prej mjeteve kryesore sipërmarrje australiane me më shumë se $200 milion e investimeve. Adrian Harrison, një ish-drejtor në HSBC Hong Kong ndarjes, është CEO i shkëmbimit të ri.


IBM për t'u përdorur Blockchain & të sigurojë sigurinë e të dhënave për të Govt Australian në 5 vit marrëveshje $ sesa 740 milionë

tech gjigant US IBM ka nënshkruar një 1 miliard A $ ($740 milion) marrëveshje me qeverinë australiane për të siguruar mbështetje Blockchain përkatëse teknologjike gjatë pesë viteve të ardhshme.

Kontrata do të shihni shërbime të tilla si automatizimi dhe blockchain parashikuara të departamenteve federale, duke përfshirë të mbrojtjes dhe të punëve të brendshme.

IBM do të dalë me platforma të përditësuar të sigurt të ruajtur të dhënat e qytetarëve.

Qeveria australiane pret për të ruajtur një 1 milion $ gjatë 5 vjet përmes këtij partneriteti.

Sipas kontratës, IBM dhe Australisë Agjencia Digital Transformimi do të menaxhojnë një program të përbashkët që do të veprojë me teknologjitë e reja si blockchain, inteligjence artificiale (AI), dhe kompjutera kuantike. Kjo do të ndihmojë qarkut arritur qëllimin e saj "për të bërë një nga tre më të lartë qeverive dixhitale në botë deri në vitin 2025".


Ligjvënësit Spanjës propozojë përdorimin blockchain në qeverisje

Partia në pushtet e Spanjës beson se qeveria duhet të shfrytëzojë Blockchain për të vepruar e administratës publike të vendit në mënyrë më efikase.

Javen e shkuar, 133 deputetë nga Partia Popullore paraqiti një propozim blockchain-në lidhje me Kongresin e Deputetëve, Dhoma e ulët e Parlamentit spanjoll.

Ky propozim rekomandon që qeveria të futur Blockchain “me qëllim të përmirësimit të proceseve të brendshme dhe gjurmueshmërinë, Fuqia dhe transparenca në vendimmarrje.”


Blockchain News 05.07.2018

2 komente

  1. I like the valuable information you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here regularly. I’m quite sure I will learn lots of new stuff right here!
    Good luck for the next!

  2. Hello! I simply wish to give you a huge thumbs up for the excellent information you have here on this post.
    I am coming back to your site for more soon.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *