Blockchain News 05.06.2018

Coinbase zgjeron në Japoni

Coinbase ka njoftuar planet e saj për të nisur një zyrë në Japoni. Në njoftimin, Coinbase tha se ata janë duke punuar me AMF-japonez për të siguruar përputhshmërinë ligjore në çdo fazë dhe një herë miratuar, planifikon të ofrojë produktet dhe shërbimet e tyre për njerëzit në Japoni.

Mirëpret FINTECH Leader Nao Kitazawa

Si pjesë e përpjekjeve tona për të përshpejtuar miratimin globale të cryptocurrency, sot ne jemi të njoftuar nisjen e Coinbase-së Zyra në Japoni. Nën udhëheqjen e liderit shumë të respektuar dhe admiruar FINTECH, Nao Kitazawa, Zyra jonë e re do të hedhur themelet për investitorët kripto Japonisë për të hyrë në një gamë të produkteve Coinbase-së. Si në tregjet e tjera, kemi në plan për të marrë një qasje të qëllimshme për rollout tonë në Japoni, që do të thotë dorë më dorë punuar me AMF-japonez për të siguruar përputhjen me ligjet vendore në çdo fazë.


Brazilianët janë hapur më shumë llogari tregtare crypto se llogaritë tradicionale brokerimi

Më shumë njerëz janë hapur llogari cryptocurrency tregtare në Brazil se llogaritë tradicionale brokerimi.

Një vit më parë, një shkëmbim quajtur Foxbit kishte afërsisht 100,000 përdoruesit e regjistruar. sot, ata kane 400,000 përdoruesit e regjistruar jashtë vlerësuar 1.4 milionë që kanë hapur llogari me ta dhe tre konkurrentët e tyre kryesore në kohë më pak se dy vjet. Krahaso se në afërsisht 600,000 të cilët kanë llogari stock broker dhe është e thjeshtë për të parë: Brazilianët kanë zbuluar cryptocurrency. Në 2016, brazilianët lëvizur $160 milion brenda dhe jashtë Bitcoin. Vitin e kaluar, ajo goditi rreth $2.4 miliardë.

"Për djemtë që përdoret për të fshehur dollarë nën dyshekët e tyre, tani ata janë të fshehur atë në Bitcoin,"Thotë Eduardo Ferreira, kreu i zhvillimit të biznesit ndërkombëtar për Foxbit në Londër. "Është studentë të blesh atë. Është 60-vjeçar shoferët e autobusëve," ai thote.


Raporti Kraken Daily Market për 04.06.2018

BTC
$7,492
↓ 2.72%
$50.1M
ETH
$589.8
↓ 4.33%
$50M
XRP
$0.6504
↓ 1.31%
$16.8M
EOS
$13.59
↓ 6.98%
$11.8M
BCH
$1,092.85
↓ 6.10%
$10M
LTC
$119.15
↓ 4.67%
$2.96M
XMR
$159.82
↓ 5.99%
$1.7M
XLM
$0.2890
↓ 4.13%
$1.45M
KZZ
$235.8
↓ 7.02%
$1.3M
ETJ
$15.16
↓ 6.07%
$972,058
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$800,054
REPS
$37.81
↓ 6.48%
$776,443
DASH
$316.5
↓ 4.50%
$502,118
ICN
$0.967
↓ 0.48%
$339,291
GNO
$71.6
↓ 2.94%
$54,343
doxh
$0.0035
↓ 4.68%
$40,408

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$150M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 05.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *