Blockchain News 04.10.2018

Binance investon $ 2.5M në Australian fillimin TravelbyBit

Binance ka njoftuar një $2.5 milion investime në fillimin e udhëtimit Australian TravelbyBit në një lëvizje për të futur një blockchain me bazë, Pika e shitjes (POS) sistemi i pagesave në të gjithë aeroportet kryesore në mbarë botën. Udhëtarët do të jetë në gjendje për të vizituar tregtarët lokale në aeroportet zgjidhni ndërkombëtare dhe të përdorin kuletat lëvizshme si Coinomi për pagesat POS. “Nuk ka përshtatje më të mirë se sa janë në gjendje të përdorin kripto tuaj kur udhëtojnë është, vetëm pasi të keni tokë në një vend të huaj, ku ju nuk mund të ketë monedhën lokale,” Changpeng Zhao, CEO i Binance, thuhet në njoftimin.

partneriteti TravelbyBit me Binance do të lejojë fillimin e për të futur sistemin e saj POS blockchain-bazuar, duke u përdorur në aeroportin Brisbane, në aeroportet e tjera ndërkombëtare në mbarë botën, kështu që udhëtarët mund të paguani me Bitcoin nëpër aeroportet e botës, pa nevojën për të shkëmbimit të monedhave të Fiat në normat e të shtrenjta.


mbi 1,500 ATM Bitcoin që do të vendoset në Argjentinë në përgjigje të inflacionit të shfrenuar

Sipas përfaqësuesve nga Athena Bitcoin dhe Odisea Group, deri në fund të 2018 Argjentina do të presë për të 30 ATM Bitcoin. Ky numër do të hidhen në rreth 150 në Q1 2019, dhe në më shumë se 1,500 deri në fund të 2019. Ky zgjerim crypto në vend amerikan Jugut vjen në mes të një krize ekonomike që ka parë vlera e tij e monedhës kombëtare, Peso, lavaman në mënyrë dramatike.

bazë në SHBA Athena Bitcoin, një kompani që është e specializuar në zhvillimin dhe funksionimin e ATM-ve cryptocurrency, nisur Argjentinës parë vetëm një muaj më parë në Buenos Aires. Argjentina është një vend ideal për ATM Bitcoin për shkak të inflacionit nga ajo e monedhës kombëtare - e cila ka humbur më shumë se 50% e vlerës së saj kundrejt dollarit deri më tani në 2018 - pritet të tejkalojë 40% në fund të vitit. Menaxheri i operacioneve Athena Bitcoin për Argjentinën, Dante Galeazzi, tha se nga perspektiva e tyre, Kjo situatë për të ardhur keq ekonomike paraqet një mundësi masiv rritjes për industrinë cryptocurrency.


Bithumb për të nisur një shkëmbim të decentralizuar

i frymëzuar ndoshta nga shkëmbim i madh në botë cryptocurrency, Binance & planet e saj për të nisur një shkëmbim të decentralizuar (DEX) nga 2019, Bithumb, një platformë e madhe digjitale tregtare pasuri në Korenë e Jugut, ka njoftuar planet e saj për të operuar një Dex në muajt që do të vijnë. Bithumb DEX, i cili pritet të synuar tregun global cryptocurrency, do të nisë nën një degë jashtë shtetit të shkëmbimit jashtë Koresë së Jugut.

Një burim i afërt me Bithumb DEX thënë botime lokale se për të zgjeruar bazën e saj të përdoruesit ndërkombëtarisht, shkëmbimi krijuar një plan afatmesëm për të vendosur plotësisht një shkëmbim të decentralizuar në muajt e ardhshëm. "Bithumb është një prej shkëmbimeve kryesore globale në aspektin e transaksioneve, por është e vërtetë se shumica e përdoruesve të saj janë Korean. Vendimi i fundit duket të jetë strategjinë e kompanisë për të konkurruar me bursat e tjera kryesore në tregun global me hapjen e një shkëmbimi të decentralizuar që merr vëmendjen në tregun global,"Ka thënë burimi. Më parë, në një intervistë për CNBC, Binance CEO Changpeng Zhao ka deklaruar se ai beson këmbimit decentralizuar është e ardhmja e tregut kripto.


prishet ndjekur 50% për herë të parë

ndjekur ka qenë një rritje të qëndrueshme mbi të kaluarën 12 muaj, dhe sot miratimi SegWit ka kaluar 50% shenjë. Mbi gjysma e të gjitha transaksioneve Bitcoin përdorin SegWit.

Në mënyrë që të merrni transaksionet lirë, kjo eshte, për të marrë zbritje SegWit, përdoruesi të mund të marrin Bitcoin në një adresë SegWit portofolin(ata fillojnë me 3), dhe pastaj të shpenzojnë ata të njëjtën bitcoins merrni zbritje. Gjithashtu, dërguar në një adresë SegWit është më e lirë, si dhe.

Blockchain News 04.10.2018


Banka e Amerikës mendon blockchain mund të jetë një treg $ 7B

Banka e Amerikes analistë kërkimore kanë parashikuar se teknologjia Blockchain mund të përfaqësojë një industri multi-miliardë dollarësh poshtë rrugës, dhe të jetë me dobi të veçantë për kompanitë kryesore si Amazon dhe Microsoft. Analistët parashikuan se tregu i përgjithshëm adresueshme Blockchain do të goditur përfundimisht $7 miliardë, por nuk kishte një afat kohor të veçantë për rritjen e tregut që nga teknologjia ende nuk është përdorur gjerësisht.

CNBC njoftoi se vlerësimi i tregut është presupozuar në supozimin se 2% i serverëve do të përdoren një ditë për të kandiduar blockchain. Në një shënim për klientët të martën, Banka e Amerikës analisti kërkimore Kash Rangan shkroi se kompani si Amazon mund të integrohen Blockchain për të përmirësuar funksionimin pakicë dhe për të përmirësuar operacionet e cloud informatikë. Banka e Amerikës tha se kompanitë si Oracle, IBM, Salesforce, VMware, Redfin, Zillow, dhe LendingTree gjithë qëndrojnë të korrin përfitimet nga inkorporuar teknologjinë e shpërndarë librit.


fillimin Bitcoin Acinq ngre $ 1.7M të dyfishtë poshtë në Lightning

Rrufeja nuk është vetëm një hit i madh me zhvilluesit, premtuar teknologjia Bitcoin tani është duke tërhequr një vëmendje pak nga investitorët. Acinq, një nga startups kryesore të punës në rrjet rrufe, një shtresë e nivelit të lartë me qëllim për të rritur numrin e transaksioneve Bitcoin mund të mbështesin, ka mbyllur një $1.7 milion financimi udhëhequr rrumbullakët nga Serena Capital, me pjesëmarrje nga Talend bashkë-themelues Bertrand Diard, Sebastien Lucas, Alistair Milne dhe themelues Snapcar Yves Weisselberger.

Si rezultat i financimit, Rrufeja Labs nuk është më e vetme për fillimin e dedikuar vetëm për rrufe që ka qenë në gjendje për të grabujë në të holla për përpjekjet e saj. Që nga ajo filloi disa vjet mbrapa, Kompania me bazë në Paris është bërë një nga më të rëndësishëm në një shtytje më të gjerë për të ndërtuar dhe rrufe të projektimit. Ajo ka ndërtuar Eclair, një nga tre Implementimi software rrufe së bashku me ata nga rrufeja Labs dhe Blockstream, si dhe Eclair Portofolin, rrufeja portofolin më të njohura deri më sot. Acinq bashkë-themelues dhe CEO Pierre-Marie Padiou tha. “Me këtë ngritje, ne jemi shumë të ngazëllyer të jetë në gjendje të bëjë shumë më tepër me më shumë burime. Ne do të jetë në gjendje të bëjë shërbime edhe më të ftohtë për rrufeja. Kjo nuk është e mirë vetëm për ne, por për rrufe në përgjithësi dhe për të shtyrë miratimin përpara.”


Raporti Kraken Daily Market për 03.10.2018

BTC
$6,430
↓ 1.65%
$71.5M
ETH
$216.3
↓ 3.92%
$23.7M
XRP
$0.5174
↓ 4.82%
$16.1M
BCH
$510.93
↓ 4.44%
$2.89M
XMR
$111.74
↓ 3.65%
$1.59M
Ushdt
$.99
↓ 0.06%
$1.36M
LTC
$56.89
↓ 4.56%
$1.23M
XLM
$0.2380
↓ 4.95%
$1.14M
EOS
$5.48
↓ 2.84%
$1M
ETJ
$10.96
↓ 1.62%
$761,153
DASH
$175.1
↓ 3.49%
$452,252
KZZ
$121.1
↓ 3.44%
$323,407
REPS
$12.86
↓ 3.81%
$106,159
doxh
$0.0056
↓ 3.62%
$100,156
GNO
$21.9
↓ 15.6%
$62,212
mln
$10.03
↓ 5.91%
$18,079

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$122M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 04.10.2018


 

Wallet ftohtë

 

një koment

  1. Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog? My blog is in the exact same niche as yours and my visitors would really benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Gëzuar!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *