Blockchain News 04.09.2018

Deutsche Börse nis cryptocurrency dedikuar dhe njësi blockchain

tregjet e kapitalit gjerman gjigant Deutsche Börse ka krijuar një dedikuar “DLT, Kripto Aktivet dhe struktura të reja të tregut” Departamenti për të eksploruar aplikimin e teknologjisë blockchain. Jens Hachmeister, Drejtori Menaxhues i DLT, Kripto Aktivet dhe treg të ri për Deutsche Börse tha se shkëmbimi ka qenë aktiv me blockchain në fazën e parë të "Ideation dhe eksplorimit… Ne kemi investuar në iniciativa të ndryshme për të krijuar një kuptim të shëndoshë të tendencave, Teknologjia, dhe potencialin e saj në kuadër të segmenteve tradicionale të zinxhirit tonë të vlerave.”

Deutsche Börse drejtor menaxhues vazhdoi duke thënë “Nga pikëpamja e Deutsche Börse-së, DLT / Teknologjia Blockchain është një mundësi kyçe për krijimin e strukturave të reja të tregut, duke shtuar e produkteve të reja në strukturat tona të pranishëm dhe rritjen ofertat tona ekzistuese… Në të ardhmen, nuk do të jetë më e peer-to-peer sheshe qeverisen dhe më pak ndërmjetësve. Në këtë drejtim, Blockchain ka potencial që të ndërpriten infrastrukturën tregjet e kapitalit.”


Abra shton mbështetjen SEPA, duke hapur derën për përdoruesit në të gjithë Evropën

portofolin Kripto dhe fillimin shkëmbimi Abra është hapur një kanal të ri për depozitat: llogaritë bankare evropiane. Banorët në zonën e euros Single Pagesave (SEPA), si dhe kombe të tjera në Bashkimin Evropian, tani mund të transferojë euro ose monedha të tjera kombëtare direkt në Abra, e cila në depozita ana Bitcoin në përdoruesit’ kuletat digjitale.

CEO Bill Barhydt tha se kompania ka punuar me procesor pagesat kripto Coinify për të shtuar mbështetjen për bankat evropiane në mënyrë që të japë qasje në mbajtësit e llogarive SEPA.

Më parë, Abra wallets were funded using bank and wire transfers in Shtetet e Bashkuara as well as via American Express, Visa dhe MasterCard karta debiti dhe krediti në mbarë botën. zyrtarisht, transfertat bankare evropiane Abra do të ndodhë duke përdorur udhëzimet SEPA. nën SEPA, disa vende anëtare evropiane do të jenë të ligjshëm për të depozituar monedhën kombëtare fiat përveç Euros.The SEPA fushë përfshin 28 anëtare të Bashkimit Evropian, si dhe katër anëtarë të Shoqatës për Tregti të Lirë të Evropës Austri, Gjermani, Holandë, Belgjikë, Greqi, Poloni, Bulgari, Hungari, Portugali, Qipro, Irlandë, Rumani, Republika Çeke, Itali, Republika Sllovake, Danimarkë, Letoni, Sllovenia, Estoni, Lituani, Spanjë, Finlandë, Luksemburg, Suedi, Francë, Maltë, Mbretëria e Bashkuar dhe Kroacia, Islandë , Monaco , Switzerland, Liechtenstein, Norvegji, San Marino.


Raporti Kraken Daily Market për 03.09.2018

BTC
$7,285
↑ 0.32%
$35.2M
ETH
$290.9
↓ 0.50%
$18.5M
BCH
$631.46
↓ 0.75%
$6.02M
XMR
$133.48
↑ 10.4%
$4.58M
ETJ
$14.28
↑ 8.02%
$3.39M
XLM
$0.2219
↓ 0.76%
$2.67M
XRP
$0.3364
↓ 0.64%
$2.65M
DASH
$218.9
↑ 4.08%
$2.45M
EOS
$6.52
↑ 0.31%
$1.6M
KZZ
$157.1
↑ 1.55%
$1.14M
mln
$10.70
↑ 33.3%
$937,255
LTC
$65.63
↑ 0.49%
$852,821
doxh
$0.0052
↑ 6.43%
$473,607
Ushdt
$1.00
↓ 0.16%
$408,924
REPS
$20.87
↑ 3.27%
$218,681
ICN
$0.511
↑ 0.75%
$24,587

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$81.1M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 04.09.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *