Blockchain News 04.07.2018

Coinbase partner kujdestarisë ETC paguar $ 80k gjobë për të vënë pasuritë e konsumatorëve në rrezik

shkëmbimin cryptocurrency dhe gjigant brokerimi Coinbase onboarded 10 klientët për shërbimin e saj të ri të kujdestarisë institucionale të keq. megjithatë, partner i firmës në sipërmarrje, Clearing Electronic Transaction (ETJ), një broker-dealer tashmë vepron si një kujdestar institucional, ishte kohët e fundit objekt i një veprimi të zbatimit KSHZ në lidhje dështimin për të mbrojtur fondet e konsumatorëve.

Në mars të 2018, KSHZ-ja i akuzuar etj me "vazhdimisht vënë pasuritë e konsumatorëve në rrezik."

KSHZ-ja e ngarkuar etj me të paturit e "vendosur në mënyrë të paligjshme më shumë se $25 milion e letrave me vlerë të klientëve në rrezik në mënyrë për të financuar operacionet e veta. "

Veprimet shkelur një dispozitë në fushën e sundimit Mbrojtjen e Konsumatorëve që kërkon kujdestarët për të mbajtur në zotërim fizik ose kontrollin e aseteve të konsumatorëve. ETJ përfundimisht rënë dakord të paguajë një $80,000 dënim pa pranuar apo mohuar pretendimet e KSHZ-së.


Binance njofton fondin sigurt pasuri për përdoruesit (GRID) në pas incidentit syscoin

Kryesor këmbimit cryptocurrency Binance kohët e fundit njoftoi krijimin e një fondi të sigurisë përdorues të quajtur "Sigurt Fondin pasuri për përdoruesit (GRID)"Si pasojë e parregullsive tregtare që e kanë parë të paktën një blerje të përdoruesit një Syscoin (SYS), me vlerë rreth $0.26, per ekuivalent i $625,000 në Bitcoin.

Detajet announcement Binance se ajo do të riktheje të gjitha tregton parregullt, dhe kompensuar ata që janë prekur negativisht duke u ofruar atyre tregtare zero-tarifë mes të korrikut 5 dhe 14. Të gjithë përdoruesit e tjerë Binance do të marrin një 70% zbritje paguar në BNB në tarifat tregtare paguara gjatë kësaj periudhe.


Bermuda ndryshon akt bankare në favor të startups blockchain

Qeveria i Bermuda është ndryshimin e Aktit Bankar për të krijuar një klasë të re të bankës në mënyrë specifike për të kujdesem për FINTECH lokale dhe kompanitë blockchain.

Bermuda Kryeministri dhe Ministri i Financave David Burt tha:
"Suksesi i industrisë FINTECH-së në nivel global varet nga aftësia e bizneseve që veprojnë në këtë hapësirë ​​për të shijuar shërbimet e nevojshme bankare.”


këmbimit Binance ndalon depozita / tërheqje mes hack dyshuar, pretendimet mirëmbajtja

Bota shkëmbimin e madhe cryptocurrency Binance ka depozita ndalur dhe tërheqje pretenduar mirëmbajtjen e sistemit dhe përmirësimin. Ekipi mbështetje thotë se të gjitha fondet janë të sigurta, Megjithatë disa njerëz të ngritur shqetësime si 7000 BTC është raportuar që të tërhiqet nga portofolin ftohtë Binance e magazinimit vetëm kohët e fundit.
Çmimi Bitcoin zbriti $150 në lajme, duke reflektuar pasigurinë e tregut.


Raporti Kraken Daily Market për 03.07.2018

BTC
$6,610
↑ 0.01%
$35.8M
ETH
$470.1
↓ 0.98%
$31.8M
XRP
$0.4940
↑ 0.55%
$6.95M
EOS
$9.02
↑ 0.11%
$5.33M
BCH
$774.87
↓ 1.33%
$4.23M
LTC
$87.35
↑ 2.75%
$2.89M
ETJ
$16.49
↓ 1.32%
$2.21M
XLM
$0.2086
↓ 3.63%
$1.72M
XMR
$140.18
↓ 0.48%
$1.04M
KZZ
$182.1
↓ 1.32%
$728,019
DASH
$250.9
↑ 0.09%
$723,729
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$612,100
REPS
$36.14
↓ 2.59%
$344,608
doxh
$0.0026
↓ 4.78%
$88,104
ICN
$0.664
↓ 2.76%
$63,926
GNO
$47.3
↓ 1.75%
$44,672

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$94.6M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 04.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *